zubejda
12.08.05,11:38
Prosím o radu:Naša sa firma sa na budúci mesiac,po dosiahnutí obratu 1,500.000,- Sk, zaregistruje pre daň. Kreslíme požirane plány na PC a e-mailom ich odosielame jedinému odberateľovi, ktorý má sídlo v nemecku a je registrovaný pre daň. Vystavujeme len 1 faktúru mesačne v EUR.
Na faktúre uvediem naše IČ DPH aj IČ DPH odberateľa a v texte faktúry napíšem odkaz na § 15 odst. 7 a 8 zákona č. 222/2004 v znení ďalších zákonov.
Ako vyplním Q. výkaz DPH?! Keď nebudem mať zdaniteľné obchody, nemám nárok ani na odpočítanie dane z tovarov a služieb! Neviem sa pohnúť ďalej. Môže mi niekto pomôcť??!! Ďakujeeeem!
liba2
12.08.05,20:22
Len posúvam hore .........
babenko1
12.08.05,20:27
Neviem, kde si zobrala, že nemáš nárok na odpočítanie dane??? Budeš mať nadmerný odpočet...
Jana Acsová
13.08.05,08:56
Prosím o radu:Naša sa firma sa na budúci mesiac,po dosiahnutí obratu 1,500.000,- Sk, zaregistruje pre daň. Kreslíme požirane plány na PC a e-mailom ich odosielame jedinému odberateľovi, ktorý má sídlo v nemecku a je registrovaný pre daň. Vystavujeme len 1 faktúru mesačne v EUR.
Na faktúre uvediem naše IČ DPH aj IČ DPH odberateľa a v texte faktúry napíšem odkaz na § 15 odst. 7 a 8 zákona č. 222/2004 v znení ďalších zákonov.
Ako vyplním Q. výkaz DPH?! Keď nebudem mať zdaniteľné obchody, nemám nárok ani na odpočítanie dane z tovarov a služieb! Neviem sa pohnúť ďalej. Môže mi niekto pomôcť??!! Ďakujeeeem!DPH nemožno odpočítať v prípade, že subjekt uskutočňuje plnenia podľa § 28-41 Zákona o DPH (bližšie aj s malými odchylkami rieši § 49 ods. 3 ZDPH). Ak svoje plnenia nenájdeš v predmetných §§, môžeš si uplatniť právo na odpočítanie DPH.
Pre istotu by som doporučovala ešte overiť, či vami poskytované služby skutočne spadajú pod § 15 ods. 8 písm. b) ZDPH - aj keď sa to javí pravdepodobné.
Daňové priznanie DPH následne vyplňuješ podľa predtlače, kde sú uvedené jednotlivé §§ t.j. podľa uskutočnených plnení. Podrobné členenie prijatých a ustočnených plnení musíš mať vedené aj v záznamovej povinnosti podľa § 70 ZDPH.
zubejda
16.08.05,06:44
Ďakujem za odpoveď. Takže chápem dobre, že zdaniteľný obchod bude len v záznamoch a na daňovom priznaní bude len odpočítanie dane?!(z toho vyplýva, že budem mať každý Q nadmerný odpočet.)
(To budem mať daňovákov na kontrole asi v kuse:mad: ).