Elenmarta
28.08.09,14:00
Milá porada, mám problém dosť súrny, som vo výpovednej dobe, ktorá mi končí 30.9.2009, lenže od 1.9.2009 prechádzajú práva a povinnosti na nástupnícku organizáciu, do ktorej už nechem ísť. Môžem si dať žiadosť o ukončenie pp vo výpov.dobe k 31.8.2009? Samozrejme, že je to výpoveď z organ. dôvodou teda aj s odstupným. Musím mať súhlas od terajšieho zamestnávateľa alebo stačí len napísať si žiadosť a od 1.9. nenastúpiť do práce s tým, že mi bude vyplatené odstupné. Veľmi pekne ďakujem, prepáčte mi, ale bolo nám to oznámené dnes o 14,00 hod. takže je to súrne, vie mi niekto poradiť? Ešte raz vrelá vďaka. Príjemný víkend:mad:
mzdarka renca
28.08.09,12:12
Milá porada, mám problém dosť súrny, som vo výpovednej dobe, ktorá mi končí 30.9.2009, lenže od 1.9.2009 prechádzajú práva a povinnosti na nástupnícku organizáciu, do ktorej už nechem ísť. Môžem si dať žiadosť o ukončenie pp vo výpov.dobe k 31.8.2009? Samozrejme, že je to výpoveď z organ. dôvodou teda aj s odstupným. Musím mať súhlas od terajšieho zamestnávateľa alebo stačí len napísať si žiadosť a od 1.9. nenastúpiť do práce s tým, že mi bude vyplatené odstupné. Veľmi pekne ďakujem, prepáčte mi, ale bolo nám to oznámené dnes o 14,00 hod. takže je to súrne, vie mi niekto poradiť? Ešte raz vrelá vďaka. Príjemný víkend:mad:
Musíš mať súhlas zamestnávateľa, nakoľko pracovný pomer je vec dvoch zmluvných strán.
Skús sa dohodnúť zo zamestnávateľom, ale dávaj pozor, aby v dohode o rozviazaní prac. pomeru boli uvedené organizačné dôvody, inak by si prišla o odstupné.
veronikasad
28.08.09,12:13
Milá porada, mám problém dosť súrny, som vo výpovednej dobe, ktorá mi končí 30.9.2009, lenže od 1.9.2009 prechádzajú práva a povinnosti na nástupnícku organizáciu, do ktorej už nechem ísť. Môžem si dať žiadosť o ukončenie pp vo výpov.dobe k 31.8.2009? Samozrejme, že je to výpoveď z organ. dôvodou teda aj s odstupným. Musím mať súhlas od terajšieho zamestnávateľa alebo stačí len napísať si žiadosť a od 1.9. nenastúpiť do práce s tým, že mi bude vyplatené odstupné. Veľmi pekne ďakujem, prepáčte mi, ale bolo nám to oznámené dnes o 14,00 hod. takže je to súrne, vie mi niekto poradiť? Ešte raz vrelá vďaka. Príjemný víkend:mad:
V priebehu plynutia výpovednej doby môžeš ukončiť pracovný pomer dohodou , ale len so súhlasom zamestnávateľa. Ak nenastúpiš do práce, zamestnávatel s tebou ukončí prac.pomer za hrubé porušenie prac.diciplíny a stratíš nárok na odstupné.
Elenmarta
29.08.09,05:56
No bolo mi povedané, že súhlas od zamestnávateľa nemusím mať, nakoľko som si našla prácu vo výpovednej dobe. Stačí im to len 1 deň pred ukončením oznámiť kvôli poisťovni. Čo je na tom teda pravda, veď na mne ušetria 1 mesačnú mzdu. Dík
veronikasad
29.08.09,06:02
No bolo mi povedané, že súhlas od zamestnávateľa nemusím mať, nakoľko som si našla prácu vo výpovednej dobe. Stačí im to len 1 deň pred ukončením oznámiť kvôli poisťovni. Čo je na tom teda pravda, veď na mne ušetria 1 mesačnú mzdu. Dík
Na tejto informácii nie je pravdy ani slovo. O možnosti ukončenia prac.pomeru som písala v predch. príspevku. Dokonca, ak máte v prac. zmluve dodatok, že v prípade skončenia PP pred uplynutím výp. doby musíte nahradiť zamestnávatelovi mzdu vo výške jednomesačného zárobku, tak ju musíš zamestnavateľovi uhradiť ty, ak skončíš skôr.
Elenmarta
29.08.09,06:11
Nie nemám, zmluvu mám viac než 5 rokov a vtedy sa niečo také do zmluvy nedalo. Takže potrebujem súhlas zamestnávateľa. Dátum žiadasti teda bude 28.8.2009 a súhlas od zamestn. najneskôr 31.8.2009, dobre som rozumela? Ďakujem
veronikasad
29.08.09,06:16
Nie nemám, zmluvu mám viac než 5 rokov a vtedy sa niečo také do zmluvy nedalo. Takže potrebujem súhlas zamestnávateľa. Dátum žiadasti teda bude 28.8.2009 a súhlas od zamestn. najneskôr 31.8.2009, dobre som rozumela? Ďakujem
Najneskôr 31.8. musíš so zamestnávateľom uzatvoriť dohodu o skončení prac. pomeru k 31.8.
Elenmarta
29.08.09,06:19
Ano, ale dúfam len, že s odstupným, ako by som to malo formulovať. Napr. žiadosť o ukončenie vo výpov.dobe, ... a tiež udať dôvod, alebo nemusí byť. Dakujem
veronikasad
29.08.09,06:23
Ano, ale dúfam len, že s odstupným, ako by som to malo formulovať. Napr. žiadosť o ukončenie vo výpov.dobe, ... a tiež udať dôvod, alebo nemusí byť. Dakujem
Napíšeš žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou počas plynutia výpovednej doby výpovede zo strany zamestnávatela.

V dohode, ktorú budeš so zamestavatelom podpisovať, by mal byť uvedený dôvod - slovne "organizačné dôvody" alebo § 63 odst. 1 písm. b/. Vtedy budeš mať nárok na odstupné.

Dohodu, v ktorej nebude uvedený dôvod nepodpisuj.
Elenmarta
29.08.09,06:31
Ďakujem pekne no len dúfam, že to dobre dopadne, želám Vám príjemný víkend ahojte
majoneza
29.08.09,19:57
Radsej dajte 31.8 namiesto 28.8. Ak nie, budete samoplatitelom 3 dni v zdravotnej poistovni (teda platite sama). Tiez, to moze mat vlpyv na ratanie narok na dovolenku, teda stratis zopar dni dovolenky (posledny den v praci, ziadajte aby Vam bola preplatena necerpana dovolenka).

Ked ste tam aspon 5 rokov predpokladam, ze dostavate 3 mesiace vypoved aj odstupne, a niektore Vasi kolegovia uz skoncia v pondelok, ak su tam menej ako 5 rokov a vypovede dostali v tom istom case. Nezavidim Vam, ze budete tam este jeden mesiac, a drzim Vam palce.
VERONIKA6
30.08.09,15:13
Radsej dajte 31.8 namiesto 28.8. Ak nie, budete samoplatitelom 3 dni v zdravotnej poistovni (teda platite sama). Tiez, to moze mat vlpyv na ratanie narok na dovolenku, teda stratis zopar dni dovolenky (posledny den v praci, ziadajte aby Vam bola preplatena necerpana dovolenka).

Ked ste tam aspon 5 rokov predpokladam, ze dostavate 3 mesiace vypoved aj odstupne, a niektore Vasi kolegovia uz skoncia v pondelok, ak su tam menej ako 5 rokov a vypovede dostali v tom istom case. Nezavidim Vam, ze budete tam este jeden mesiac, a drzim Vam palce.
O preplatenie nevyčerpanej dovolenky netreba žiadať, preplatenie vyplýva zo ZP § 116 odst. 3.
Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.