virbocka
28.08.09,22:11
Moje izbove kvety napadol pre mna neznami skodca.Na kazdom kvete je biela jemna pavucinka,kvety su tym skoro cele obalene a pomaly hynu.Viete mi niekto poradit?
zuzkahris
29.08.09,18:52
Pravdepodobne sú to roztočce, také malé pavúčiky, ktoré voľným okom ani nevidieť. Objavujú sa, keď je subtrát príliš suchý, alebo ak je suchý vzduch. Skúste rastlinky často sprchovať, ak nepomôže doporučujem postrek - Talstar 10 EC. Rastlinky sa musia postrekovať vonku, a nechať ich tam aspoň týždeň po postreku.
ondrejvla
29.08.09,19:14
Mne to postihlo tiež veľa kvetov, ale najviac je mi ľúto, že mi odišlo veľa orchideí, kým som to zastavila. Najskôr som ich sprchovala, vymývala som listy mydlovým roztokom, vatičkou som vytierala srdiečka v listoch orchideí, potom som začala pravidelne týždenne orchidejky kúpať v rozotoku LOC od Amway, ani to u každej nezaberalo, kúpila som v záhradkári prípravok na roztoče ruží, po okúpani a následnom máčaní v rozmiešanom roztoku hnojiva na orchidejky, kde som ich nechala cca 30 minút každý kvetináč, som dosucha papierovým obrúskom poutierala listy, postriekala aj popod listy kúpeným prípravkom, vrátila som ich na svoje miesto na parapet, dokonca som aj sklo na okne a parapet vytrela octom a v lete mi už 7 z chorých vykvitlo. Robím to pravidelne, lebo občas zbadám na spodu listu biely povlak.
Skús, možno to pomôže a budeš mať z kvetiniek radosť.
gituša77
26.06.10,09:07
Mne sa toto tiež stalo s brečtanom. Musela som ho vyhodiť, v priebehu 2 dní úplne uchol. S tým som sa nikdy ešte nestretla. Neviem Ti poradiť, ale dúfam, že Ti to nenapadne ostatné kvety, držím palce!
aglv
16.06.11,05:20
Poradí mi niekto? Na izbových rastlinách sa mi v zemine vytvorili malé biele rýchlo lezúce chrobáčiky a mušky. Ako proti nim bojovať bez postreku? Asi sa mi narobili z preliatej zeminy, ale keď črepníkové ruže chcú často zaliať:confused:
arizona
16.06.11,06:50
Poradí mi niekto? Na izbových rastlinách sa mi v zemine vytvorili malé biele rýchlo lezúce chrobáčiky a mušky. Ako proti nim bojovať bez postreku? Asi sa mi narobili z preliatej zeminy, ale keď črepníkové ruže chcú často zaliať:confused:
http://www.porada.sk/t71418-biele-lezuce-chrobaciky.html
PLUMERIA
17.06.11,17:55
Ahojte!Toto som našla na internete ako si doma vyrobiť postrek proti škodcom!Ale nemám to ešte vyskúšané!!!Odvar z "VRATIČA OBYČAJNEHO"
Tento odvar je dobrý proti mnohým hmyzovím škodcom. Príprava: 300 - 400 g čerstvých listov a stoniek. Môžete tiež použiť kvety.Bylinky dáme do litra studenej vody a necháme odležať 24 hodín.Potom to uvaríme ca.15 minút a pred použitím necháme vychladnúť!!!!!Opakujeme postrek za ca.4-5dní!

Určite túto rastlinu každý pozná...ale prikladám aj foto....:)