migelio
28.08.09,23:25
Chcem si zobrať dotaciu z uradu prace na živnostenske podnikanie---maloobchod(kupa tovaru)veľkoobchod,na tento učel chcem aj peniaze použiť,chcem sa ale opytať ci možem vykonavať inu činnosť napr.stavebne prace,montaže.
Xanti
28.08.09,22:33
Chcem si zobrať dotaciu z uradu prace na živnostenske podnikanie---maloobchod(kupa tovaru)veľkoobchod,na tento učel chcem aj peniaze použiť,chcem sa ale opytať ci možem vykonavať inu činnosť napr.stavebne prace,montaže.
Prečo taký zvláštny názov témy? Prečo myslíš, že to čo chceš urobiť by bolo neoprávnené podnikanie?

Pripravíš si podnikateľský zámer, k maloobchodu a veľkoobchodu... ak Ti to úrad práce schváli tak si vybavíš na to živnosť ( stojí 3 eura ) a dostaneš dotáciu. Ktorú použiješ na to čo si určíš v podnikateľskom zámere.

No a kedže si môžeš založiť lubovolný počet živností. Aj stavebné práce a montáže tak si založíš aj na túto činnosť živnosti a môžeš s kludným svedomím podnikať.
:D
kukučka
28.08.09,22:48
myslím, že na kúpu tovaru dotáciu nedostaneš. Tá je určená na vybavenie dielne náradím, kancelárie nábytkom, počítačom, platenie nájomného, odvodov. Pýtaj radšej dotáciu na stavebnomontážne práce.
Xanti
28.08.09,22:51
Môže dostať, na zariadenie, na registračnú pokladňu, na odvody. Len tuším to nesmú byť potraviny, ten maloobchod. :D:D:D
veronikasad
29.08.09,05:51
Chcem si zobrať dotaciu z uradu prace na živnostenske podnikanie---maloobchod(kupa tovaru)veľkoobchod,na tento učel chcem aj peniaze použiť,chcem sa ale opytať ci možem vykonavať inu činnosť napr.stavebne prace,montaže.
S UP uzatvoriš zmluvu, že budeš živnosť prevádzkovať po dobu dvoch rokov. Ak dostaneš dotáciu na maloobchod, veľkoobchod, musíš mať príjem z tohto predmetu podnikania počas 2 rokov /z dotácie nemôžeš nakupovať tovar do predajne/.
Popri tom môžeš byť zamestnaný v inom odbore, alebo vykonávať aj iný predmet podnikania
brato
30.08.09,12:42
Môže dostať, na zariadenie, na registračnú pokladňu, na odvody. Len tuším to nesmú byť potraviny, ten maloobchod. :D:D:D

Možeš dostať dotaciu napr ako ja na obchod z rozličnym tovarom.(Potraviny alko-nealko,drogeria,tabak atd.) prave som prešiel kurzom aj komisiou,budem mať otvorene potraviny za chvilku a dotaciu mi schavili.
vlado761
30.08.09,13:54
maloobchod/velkoobchod a stavebne prace su dve cinnosti.
prispevok mozes dostat iba na jednu cinnost. skor ti schvalia prispevok na stavebne prace ako na obchod
brato
30.08.09,14:12
Mne schvalili celkom v pohode prispevok na obchod z rozličnym tovarom(potraviny,tabak,drogeria alko nealko atd )
Nemal som stym najmenši problem.
To je moja skusenosť.
Xanti
30.08.09,16:41
Potraviny možu byť prave som prešiel kurzom aj komisiou,budem mať otvorene potraviny za chvilku a dotaciu mi schavili.
No počkaj tebe ale neschválili dotáciu na otvorenie potravín, zavádzaš ludí na porada.sk Ved sám píšeš o dva príspevky dalej

Mne schvalili celkom v pohode prispevok na obchod z rozličnym tovarom(potraviny,tabak,drogeria alko nealko atd )
Nemal som stym najmenši problem.
To je moja skusenosť.
a to nie sú potraviny. To je rozličný tovar, to že budeš predávať vo svojom obchode aj potraviny, je už mimo úrad práce.
brato
30.08.09,16:59
No počkaj tebe ale neschválili dotáciu na otvorenie potravín, zavádzaš ludí na porada.sk Ved sám píšeš o dva príspevky dalej

a to nie sú potraviny. To je rozličný tovar, to že budeš predávať vo svojom obchode aj potraviny, je už mimo úrad práce.

Nezavadzam nikoho len som napisal na čo by bol poskytnuty prispevok.
Xanti
30.08.09,17:02
Nezavadzam nikoho len som napisal na čo by bol poskytnuty prispevok.
A odporuješ si v príspevkoch... v jednom píšeš na potraviny ... v druhom píšeš na rozličný tovar ( potraviny, drogéria, tabak .... )
Je to dosť rozdiel. :eek:
brato
30.08.09,17:23
Ok.Xanti už som to opravil, nebudem sa stebou hadať.
PS.Priamo som sa pytal na komisii či by som mohol pytať dotaciu na predaj potravin a povedali mi že ano!!!!!!Na predaj potravin dotaciu dostaneš.Ja som mal tiež pochybnosti o tom lebo som tu čital dosť prispevkou o tom a všade pisali že potraviny nie.Niekde som sem priložil aj tlačivo na čo nedostaneš prispevok počkaj pohladam ho.
terezamaria
30.08.09,17:24
Od ÚPSV a R sa dotácia na určitú činnosť - maloobchod, veľkoobchod v rozsahu voľných činností, sprostredkovanie predaja tovaru, rôzne formy ošetrovania pacientov doma - ADOS, tržnicový predaj zeleniny a ovocia,maliarske, murárske práce a ďaľšie činnosti o ktorých sa treba informovať priamo na ÚPSV a R - dostáva vtedy, keď dotyčný človek je nezamestnaný a spĺňa všetky kritériá, ktoré do dotácie spadajú. Dotácia je rôznej výšky, záleží od zasadnutia Správneho výboru ÚPSVaR a jeho rozhodnutia, koľko tejto dotácie sa v konkrétnom prípade odsúhlasí.

Jednoznačne by som na ÚPSV a R nespomínala, že chcem vykonávať aj iné práce mimo maloobchodu, keď chcem dotáciu na maloobchod.Veď oni si to zvážia, že keď si schopný robiť niečo iné, načo Ti je dotácia na otvorenie maloobchodnej predajne.Tá dotácia sa poskytuje za účelom otvorenia živnosti, aby z nezamestnaného človeka sa stal živnostník.

Dotácia sa neposkytuje na nákup tovaru do predajne, ktorý bude slúžiť na predaj, dotácia slúži na nákup registračnej pokladne, zariadenia predajne, teda regále a pod. Samozrejme z dotácie sa dá zariadiť sociálne zariadenie, oddychová miestnosť, atď.

Ty môžeš iné činnosti robiť bez toho, aby si o tom informoval ÚPSVa R.

Pracovníci Ťa budú počas 2 rokov kontrolovať a budú žiadať vydokladovanie nákupu do plnej výšky
dotácie, majú na to právo. Teda 2 roky musíš živnosť, na ktorú si dostal dotáciu udržať a tak isto musíš vyčerpať celú výšku dotácie, treba si odkladať bloky o nákupe zariadenia do predajne.