húžva
29.08.09,06:07
Ahojte, prosím vás nevedel by ma niekto nasmerovať na správne vyplnenie tých tabuliek s finančnou prognózou ohľadom podnikateľského plánu pre úpsvar. Pomohol by vzor.
Podnikateľský plán už mám vypracovaný, len tie čísla sa mi akosi pletú.

Akákoľvek rada/typ vítaná -ý.

Ďakujem
veronikasad
29.08.09,05:47
Ahojte, prosím vás nevedel by ma niekto nasmerovať na spávne vyplnenie tých tabuliek s finančnou prognózou ohľadom podnikateľského plánu pre úpsvar. Pomohol by vzor.
Podnikateľský plán už mám vypracovaný, len tie čísla sa mi akosi pletú.

Akákoľvek rada/typ vítaná -ý.

Ďakujem
Poraď sa s účtovníkom, nerob to sám a hlavne do výdavkov nenahádž čísla z brucha, týka sa to najmä výšky odvodov do poisťovní a nájomného.Náklady na obstaranie zariadenia potrebného pre výkon činnosti skôr odhadneš. ÚP kontroluje čerpanie dotácie a ak ju nevyčerpáš v súlade s podn. plánom, budeš musieť nevyčerpanú časť vrátiť.
camozzi
29.08.09,06:26
Zvlastne, ze vas to nechali robit samych. Ja ked som robil cash flow pre urad prace v ramci podnikatelskeho planu, tak nam na kurze pomahali pracovnici z RPIC. Inak ti pomoze uctovnicka alebo aj spominane RPIC, ale bude ta to nieco stat. V prilohe si pozri predlohy tlaciv na ake som to robil ja. Bez nich by mi RPIC nedalo osvedcenie o absolvovani kurzu a urad peniaze. Cisla si uz musis doplnit podla seba.
brato
30.08.09,12:38
Priklad tabulku na finančnu prognozu.Je to excel aj zo vzorcami.Ja mam tuto časť pripravi na podnikanie už zasebov.Ak by si nevedel niečo vyplniť v tej tabulke napiš mi poradim ti.
A ešte podotykam že som pred komisiou s touto finančnou prognozou nemal žiaden problem.Prešlo to hladko.
Steenko
28.06.10,05:22
Ahojte,
pripajam aktualny link so vzorom konkretneho biznis planu s financnou prognozou: http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/category/biznisplan-vzor/article/podnikatelsky-plan-bageteria.xhtml
Laco-monter
28.06.10,05:30
Pri týchto výpočtoch sa mi najviac páči "Výpočet nulového bodu ."

Lenže aj tie najlepšie prognozy sa v praxi vyvŕbia uplne inak.