Federiko
29.08.09,10:13
Zdravim všetkych..už dlhšie chodim na tuto stranku a je velmi dobra...chcel by som začat podnikat,len neviem ako na to ,tak preto som tu....zaujala ma jedna predajna v nemenovanom meste,predavaju tam len alkohol,nejake mineralky ...nie je to len obchod,je to ako velkosklad,mala predajna,predavaju tam tovar za skladove ceny,ako v metre...chcel by som si otvorit taku predajnu,mam živnost,ale nema skusenosti..ako mam vlastne začat...keby som si vypracoval nejaky projekt,mal by som šancu dostat nejaku dodaciu od štatu?..konkret. moja predstava...prenajat si nejaky priestor,zariadit to,dodavatela by som možno mal,stači my živnost,ktoru mam-sprostredkovatelska činnost v oblasti obchodu?..pozna niekto velkosklad,kde by som mohol dostat prvy krat tovar na fakturu?..ake by mali byt vlastne prve kroky,nejaky postup,ako by som mal začat?.možem to mat napisane na seba,ked som len stolar?..ak mate niekto nejake skusenosti,alebo by sa tu našiel niekto ochotny,kto by chcel pokecat,tak sa mi ozvite....budem rad každej dobrej rade...vopred dakujem
padro
29.08.09,08:41
pvy krat na fakturu asi nie, navyse budes musiet zobrat asi karton z kazdeho druhu,.. zivnost lepsie by bolo zrejme nieco taketo : Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností

Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností

.. a kedze ide o alkohol tak neviem ci sa tam neriesi nieco aj s colnikmi ...
Daggmar
29.08.09,09:08
ohladom alkoholu .... musíš najprv podať žiadosť na predaj alkoh.napojov na miestny colný úrad, kde ti priradia evidenčne čislo a až od dátumu pridelenia ho môzeš predávat. Vo februári 2009 bolo zrušene nariadenie zasielať na CÚ mesačne výkazy pre maloobchod, takže táto administratíva ti odpadne. Nezabudni na koncoročnú inventúru tovaru.
Federiko
29.08.09,21:00
pvy krat na fakturu asi nie, navyse budes musiet zobrat asi karton z kazdeho druhu,.. zivnost lepsie by bolo zrejme nieco taketo : Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností

Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností

.. a kedze ide o alkohol tak neviem ci sa tam neriesi nieco aj s colnikmi ...
... dakujem za príspevok....
Federiko
29.08.09,21:33
dakujem za odpoved...isto sa tu najde niekto z vas čo podnika v takom biznise..vedeli by ste mi povedat kolko by som potreboval na otvorenie tej predajne?..potreboval by som peniaze na zaplatenie najmu,budovy,elektrina,za tovar...neviem čo všetko.mam nejakych 1800 euro...myslite že mi to bude stačit na rozbehnutie???
Danielle369
30.08.09,04:26
na začiatočný tovar alkoholu by ti to stačilo ovšem ked už máš kúpenú reg.pokladnu( staršia aj za 200-300) ked už máš kúpené nejaké regále...nájom dajme tomu okolo 300 €...a ked už máš vybavený živ.list ( počítaj 80€ aj s poplatkami)...treba ti vybavit aj odvoz smeti , popolnicu, kúpiť hasiaci prístroj, .....trošku si sadni a si to popíš kolko ti vyjde na nákup tovaru.