wolod4
29.08.09,10:20
Ahojte. Kúpil som notebook 28.8.2009 čiže včera. Kopíroval a inštaloval som si do neho svoje veci a zrazu po 1,5h mi ho reštartovalo a už sa mi nenačítal windows. Tak sa vás chcem spýtať či mám právo prísť ku predajcovy a pýtať od neho vrátenie penazí keďže evidentne tento produkt nieje kvalitný. Za odpovede vopred ďakujem.
arizona
29.08.09,08:49
zlezaradil
Reklamovať môžeš, máš na to nárok.

Na vrátenie peňazí máš nárok ak sa vada nedá odstrániť ,alebo až po 3. rovnakých závadách .
enter
29.08.09,08:57
záleží na tom, či bol notebbok kúpený súkromnou osobou alebou firmou, ak firma tak tá má možnosť aj odstúpenia od zmluvy.
wolod4
29.08.09,09:38
no kupoval som to ja sukromna osoba od firmy
alla66
29.08.09,10:19
Ahojte. Kúpil som notebook 28.8.2009 čiže včera. Kopíroval a inštaloval som si do neho svoje veci a zrazu po 1,5h mi ho reštartovalo a už sa mi nenačítal windows. Tak sa vás chcem spýtať či mám právo prísť ku predajcovy a pýtať od neho vrátenie penazí keďže evidentne tento produkt nieje kvalitný. Za odpovede vopred ďakujem.

Akým spôsobom si kúpil NB?


V súlade so zákonom č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy do 7 dní od prevzatia tovaru. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.


Niektoré obchodné reťazce majú v Reklamačnom poriadku bod :
- Ak zákazník zistí, že tovar je nefunkčný a z toho dôvodu do 14 dní od dátumu nákupu uplatní reklamáciu. mu nad rámec zákona poskytuje právo na okamžitú výmenu tovaru alebo okamžité odstúpenie od zmluvy (vrátenie peňazí.
wolod4
29.08.09,10:41
Kúpil som ho v normálnej počítačovej predajni
alla66
29.08.09,10:55
Kúpil som ho v normálnej počítačovej predajni
V tom prípade okamžite choď v pondelok do predajne a reklamuj NB. Nespýtal si sa pri kúpe, ako postupujú v prípade vadného tovaru?

...;) pri každej kúpe spotrebiča sa informujem, do koľkých dní mám nárok na vrátenie tovaru, alebo výmenu.:)
Watson
29.08.09,11:24
Ahojte. Kúpil som notebook 28.8.2009 čiže včera. Kopíroval a inštaloval som si do neho svoje veci a zrazu po 1,5h mi ho reštartovalo a už sa mi nenačítal windows. Tak sa vás chcem spýtať či mám právo prísť ku predajcovy a pýtať od neho vrátenie penazí keďže evidentne tento produkt nieje kvalitný. Za odpovede vopred ďakujem.

Tvrdíš, že tento NB je evidentne nekvalitný :confused: A keď si ho kupoval, tak bol evidentne kvalitný? :confused: Predajca ti ho určite predviedol a odskúšal. Je to jeho povinnosť, pokiaľ si to neodmietol. Takže máš nárok výrobok reklamovať, ale nárok na vrátenie kúpnej ceny v tomto prípade nemáš. Ale treba spomenúť, že predajca môže vadný výrobok podľa vlastného uváženia kedykoľvek vymeniť za nový. Seriózni a prozákaznícky orientovaní predajcovia to robia vždy, ak sa vada na výrobku, evidentne nespôsobená kupujúcim, vyskytne bezprostredne po kúpe výrobku. Vychádzam z prezumpcie, že si výrobok "softwérovo" nedobabral ty :D
wolod4
29.08.09,11:31
Nie nepytal som sa ako postupujú v takomto prípade :( ... No ja by som chcel buď vratenie penazí alebo výmenu produktu, na základe toho že tá softvérová vada sa stala v deň kúpi.
Watson
29.08.09,12:43
moderny hardver NIE JE MOZNE softverovo dobabrat.

Máš bujnú fantáziu. Ja som nepísal o dobabraní hardwéru sofwérom, ale o sofwérovom dobabraní ako takom. Aj mne sa zrútil OS Windows Vista po inštálácii nemenovanej virtuálnej mechaniky a nemusel som nič reklamovať, lebo som si OS zreparoval svojpomocne bez nutnosti preinštalovania. Toto som mal na mysli.
Sexshoponline
09.09.09,18:47
Presne tak. Ja si tiez myslim, ze mas Vistu a instaloval si napr. cracknuty Alcohol. Davaj pozor, aby si nahodou ty neplatil za diagnostiku chyby, kedze sa moze zisitit, ze je to tvoja chyba...
Ale samozrejme moze byt zly aj notebook. To vsak nepredpokladam.