Pezinčan
29.08.09,12:12
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Viem, že tento text je hrozne zdĺhavý, ale chcel som čo najlepšie objasniť celú situáciu.
So svojou manželkou nežijem už vyše 10 rokov. Počas nášho manželstva sa nám narodili 2 deti - v súčasnosi má mladší syn 16 rokov a starší syn 22 rokov. Po dlhých rokoch, počas ktorých sme spolu s manželkou nežili, sme sa striedavo starali o svoje deti. Avšak manželka asi pred 4 rokmi podala návrh na rozvod. Po zdĺhavom súdnom procese nás nakoniec pred vyše 2 rokmi rozviedli. Avšak počas súdneho procesu sa situácia u nás doma od základu zmenila. Starší syn sa postavil na "stranu matky" a mladší syn na "stranu moju". Moja bývala manželka tvrdila, že som ju fyzicky týral, čo nakoniec bolo vyvrátené policajným vyšetrovaním a psychologickým posudkom a z pod obvinenia som bol oslobodený. Vtedy začali aj fyzické útoky zo strany syna na moju osobu, ktoré sa riešili trestnými oznámeniami, ktoré sme podávali jeden na druhého, ale vždy boli riešené len ako priestupok. Vtedy sa byt rozdelil tak, že jednu izbu si zobrala bývalá manželka, druhú izbu starší syn a tretiu izbu ja s mladším synom, ktorý mi bol zverený súdom do výchovy. Kuchyňu, kúpelňu a WC sme nechali spoločnú. Takéto spolužitie prebiehalo bez väčších problémov od rozvodu až doteraz, hádky boli čím ďalej tým zriedkavejšie, a fyzické útoky prestali. Avšak v súčasnosti stále rastie agresivita, zo strany staršieho syna. Agresívne správanie mal už predtým, ale nikdy nebolo také intenzívne. Je neustále podráždený a pripravený, kedykoľvek slovne útočiť. A obávam sa, že to nepotrvá dlho a zo slovných útokov sa stanú útoky fyzické. Z jeho strany sme neustále obmedzovaní, čo sa týka teda priestorov v byte - oni s ex-manželkou majú dve izby, my so synom iba jednu. Včera som si chcel "privlastniť" jednu skrinku v kuchyni, nakoľko on s ex-manželkou majú 5 skriniek - niektoré väčšie, niektoré menšie, a my máme len jednu. Chcel som to tak preto, lebo tam nemali príliš veľa vecí a tie by sa pomestili do ich zvyšných skriniek. Tak som sa dohodol s ex-manželkou a veci jej presunul do zvyšných skriniek, nijako nenamietala. Avšak dnes ráno prišiel starší syn a zamknutú skrinku vypáčil a dal si do nej naspäť všetky veci. Samozrejme, že na mňa začal slovne útočiť. Takéto obmedzovanie je z jeho strany pravidelné - z jeho izby by ho nevyhnal ani pár koní a všade má svoje veci - či je to kuchyňa, alebo kúpeľňa. A ja som v tomto absolútne bezmocný, čo ukazuje aj spomínaná situácia. Avšak najlepšie na tom je, že nepriespieva na nájomné. Viackrát som ho žiadal, aby prispieval jednou tretinou - veď predsa 3 osoby zárobkovo činné, každá z nich má jednu izbu, tak by mal platiť. Samozrejme to odmietol. Akákoľvek dohoda s ním o čomkoľvek je nemožná. S ex-manželkou je to podobné, ale niekedy urobí malý ústupok. V januári som podal návrh na súd, aby situáciu s bytom vyriešil a manželke odobral užívacie právo (dôvody, ktoré som uviedol sú na dlhšie). Byt nie je v našom osobnom vlastníctve, je družstevní a kupovali sme ho, keď sme už boli zosobášení. Samozrejme že pojednávanie v tejto veci je v nedohľadne, zatiaľ nebolo vytýčené, a len Boh vie, koľko celý proces ešte potrvá. No ale problém ktorý ma teraz trápi najviac - starší syn, za nájomné neplatí a platiť nechce, izbu uvoľniť nechce, z bytu sa vysťahovať nechce, uskromniť sa s priestorom v kuchyni nechce, je stále agresívny a podráždený a čakám, kedy začnú zase jeho fyzické útoky. Neviem čo mám urobiť. Rozmýšľal som, že ho písomne požiadam, aby spätne zaplatil peniaze za nájom, odkedy je zárobkovo činný a aby začal platiť nájomné. A ak by tak neurobil, že by som dal návrh na súd, aby aj jemu bolo zrušené právo na užívanie. Možno si poviete, ale veď je to jeho syn. Ale takýto syn, by bol aj pre vás, ako keby ani žiadny nebol a hanbili ste sa za to čo robí. Vodí si do bytu chlapov, s ktorými tu prežíva sexuálne radovánky, ktoré si musíme vypočuť my všetci. Nechcem vyhadzovať syna z bytu, ale takéto spolužitie je už neznesiteľné! Chcem aby čo najskôr odišiel. Nedalo by sa podať návrh na predbežné opatrenie, aby sa vysťahoval do času kým súd nerozhodne o jeho užívacom práve? Dá sa v takomto prípade argumentovať aj tým, že nezaplatil nájomné za niekoľko rokov? Ako by som mal postupovať? Ďakujem
Mária27
29.08.09,13:57
Máš tu dva hlavné problémy: dostať plnoletého syna z bytu a vysporiadať bezpodielové spoluvlastníctvo s manželkou (BSM).

O vysporiadanie BSM sa môžete s manželkou dohodnúť, alebo požiadať súd. Hlavnou položkou BSM je družstevný byt. Keďže ti bol pridelený neplnoletý syn do opatery, družstevníkom a ďalším nájomcom bytu by si mal zostať ty a manželku by si mal vyplatiť (polovicu trhovej hodnoty bytu). Ona bude s tebou bývať, kým jej nezaobstaráš náhradný byt (stačí ponuka nájomnej zmluvy). Potom môžeš byt odkúpiť od družstva, predať ho a kúpiť si menší – a vyplatiť ju.

Medzitým, prípadne hneď teraz, zrušiť plnoletému synovi trvalý pobyt v byte a žiadať jeho vysťahovanie – tiež stačí ponúknuť nájom niekde inde. Dodatočné „nájomné“ od neho môžeš vymáhať do troch rokov. Treba sa zbaviť všetkého zla, žiť pokojne, život je krátky.
Pezinčan
30.08.09,19:30
Máš tu dva hlavné problémy: dostať plnoletého syna z bytu a vysporiadať bezpodielové spoluvlastníctvo s manželkou (BSM).

O vysporiadanie BSM sa môžete s manželkou dohodnúť, alebo požiadať súd. Hlavnou položkou BSM je družstevný byt. Keďže ti bol pridelený neplnoletý syn do opatery, družstevníkom a ďalším nájomcom bytu by si mal zostať ty a manželku by si mal vyplatiť (polovicu trhovej hodnoty bytu). Ona bude s tebou bývať, kým jej nezaobstaráš náhradný byt (stačí ponuka nájomnej zmluvy). Potom môžeš byt odkúpiť od družstva, predať ho a kúpiť si menší – a vyplatiť ju.

Medzitým, prípadne hneď teraz, zrušiť plnoletému synovi trvalý pobyt v byte a žiadať jeho vysťahovanie – tiež stačí ponúknuť nájom niekde inde. Dodatočné „nájomné“ od neho môžeš vymáhať do troch rokov. Treba sa zbaviť všetkého zla, žiť pokojne, život je krátky.

a akým spôsobom mám synovi ten trvalý pobyt zrušiť?
Mária27
30.08.09,19:34
Na obecnom úrade je na to oddelenie, tam ti dajú tlačivá, sadzby, rady ...
arizona
30.08.09,19:45
a akým spôsobom mám synovi ten trvalý pobyt zrušiť?
pozri archív porady . napr :
http://www.porada.sk/t33915-zrusenie-trvaleho-pobytu.html
Nachtigal
31.08.09,11:12
táto téma ma zaujíma, čo sa stane ďalej keď sa zruší synovi trvalý pobyt? Myslela som, že trvalý pobyt má evidenčný charakter, je na všetkých osobných dokladoch. Môže zostať bez trvalého pobytu len tak v "lufte". Aj keď bude bývať v podnájme, to je len prechodný pobyt, žiadny nájomca nedovolí nájomníka prihlásiť u neho natrvalo, z toho vyplývajú asi iné povinnosti.....
kaco11
31.08.09,11:57
akonáhle mu zrušia trvalý pobyt a nenahlási si nový, tak má v občianskom preukaze kolonka trvalé bydlisko napísanú obec kde mal naposledy trv. pobyt. Tak ako bezdomovci.
Flinstone
31.08.09,12:52
táto téma ma zaujíma, čo sa stane ďalej keď sa zruší synovi trvalý pobyt? Myslela som, že trvalý pobyt má evidenčný charakter, je na všetkých osobných dokladoch. Môže zostať bez trvalého pobytu len tak v "lufte". Aj keď bude bývať v podnájme, to je len prechodný pobyt, žiadny nájomca nedovolí nájomníka prihlásiť u neho natrvalo, z toho vyplývajú asi iné povinnosti.....
Prihlásenie občana na trvalý pobyt nezakladá nijaké právo k takejto budove ani k jej vlastníkovi a má evidenčný charakter.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=521
Pezinčan
31.08.09,18:30
Chcem sa spytat k tomu zruseniu trvaleho pobytu - v teoretickej rovine: napisem na miestnu evidenciu obyvatelstva ziadost o zrusenie trvaleho pobytu syna a vzhladom k tomu ze neplati najom, nema ziadny vlastnicky podiel na byte, mu trvaly pobyt bude zruseny. V takomto pripade ak sa bude zdrzovat v byte bez suhlasu jedneho zo spoluvlastnikov bytu (aj ked byt je druzstevny a nie je v osob. vlast.), aj ked bude druhy spoluvlastnik suhlasi, moze byt z bytu vyhodeny, napr. policiou? Teda da sa takymto postupom syna z bytu vyhodit?
arizona
31.08.09,18:40
Chcem sa spytat k tomu zruseniu trvaleho pobytu - v teoretickej rovine: napisem na miestnu evidenciu obyvatelstva ziadost o zrusenie trvaleho pobytu syna a vzhladom k tomu ze neplati najom, nema ziadny vlastnicky podiel na byte, mu trvaly pobyt bude zruseny. V takomto pripade ak sa bude zdrzovat v byte bez suhlasu jedneho zo spoluvlastnikov bytu (aj ked byt je druzstevny a nie je v osob. vlast.), aj ked bude druhy spoluvlastnik suhlasit, moze byt z bytu vyhodeny, napr. policiou? Teda da sa takymto postupom syna z bytu vyhodit?
O zrušenie musia požiadať všetci majitelia bytu, inak je neplatné.Nemusíte vysvetľovať, prečo chcete tr. pobyt zrušiť.
Ked bude mať zrušený tr. pobyt, nemá nárok sa tam zdržiavať, záleží iba na majiteľoch, či ho tam nechajú.
Flinstone
31.08.09,19:07
O zrušenie musia požiadať všetci majitelia bytu, inak je neplatné.Nemusíte vysvetľovať, prečo chcete tr. pobyt zrušiť.
Ked bude mať zrušený tr. pobyt, nemá nárok sa tam zdržiavať, záleží iba na majiteľoch, či ho tam nechajú.
Trvalý pobyt nezakladá žiadne práva. Nemusia ho tam nechať ani keď tam trvalý pobyt má. Vyhodiť ho môžu kedykoľvek, veď nemá žiadne vlastnícke práva k nehnuteľnosti v ktorej sa zdržiava.
Jana2004
31.08.09,19:23
Trvalý pobyt nezakladá žiadne práva. Nemusia ho tam nechať ani keď tam trvalý pobyt má. Vyhodiť ho môžu kedykoľvek, veď nemá žiadne vlastnícke práva k nehnuteľnosti v ktorej sa zdržiava.

Ale z príspevku zadávateľa mám pocit, že tak ako syn nemá vlastnícke práva, tak on ako rodič nemá silu tento problém vyriešiť. Je to hrozné, keď má rodič strach z vlastného dieťaťa.
destinydesti
16.05.11,07:29
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Flinstone
Trvalý pobyt nezakladá žiadne práva. Nemusia ho tam nechať ani keď tam trvalý pobyt má. Vyhodiť ho môžu kedykoľvek, veď nemá žiadne vlastnícke práva k nehnuteľnosti v ktorej sa zdržiava.

Nechcem zakladat novu temu, zakony sa pomenili urcite. Ja matka,jedina vlastnicka bytu. Syn 22 rocny nie je spoluvlastnikom.Ma u mna trvaly pobyt, kedze som ho vychovavala. V januari sa odstahoval k priatelke aj s vecami - neoficialne a nerozisli sme sa v dobrom.Zaroven je syn vlastnikom ineho bytu, ktory dostal darovacou listinou od svojich starych rodicov s bremenom dozivotneho uzivania starymi rodicmi-je vlastnik, ale nema tam trvaly pobyt. Syn je evidovany na Urade prace a privyraba si na dohodu, nestuduje. Nechcem veci hnat do krajnosti a nahanat teraz syna vsetkymi moznymi sposobmi k odhlaseniu sa alebo ho dat vyvesit na Miestny urad-ak by to bolo mozne, ale rada by som vedela, ci mu trvaly pobyt v obcianskom preukaze zaklada pravo napr. nasilu sa dostat do bytu, priklad-ukaze policajtom OP, povie, ze ho matka nechce pustit do bytu a ja ho budem musiet pustit/k tejto situacii zatial nedochadza, ale je to pre mna urcity druh neitoty/. Viac krat sa tu sice spomina, ze trvaly pobyt ma len evidencny charakter a nezaklada vlastnicke prava k nehnutelnosti, avsak manzela a dieta odhlasit nemozem-pokial viem, ale co vstup do bytu? Pod pojmom dieta sa zrejme mysli nezaopatrene dieta. Nezaopatrene dieta je dnes ale dieta, aj 50 rocne, ktore nie je zamestnane napriklad - existuje vzajomna vyzivovacia povinnosti medzi rodicmi a detmi/dozivotna/, vyzivovacia povinnosti voci detom uz nie je ohranicena vekom 25 alebo 26 rokov, ako to bolo v minulosti.A co ked syn zacne znova studovat napriklad? Moze zacinat studia donekonecna.
Momentalne pre mna najdolezitejsia odpoved na otazku, ci sa syn moze domahat vstupu do bytu v situacii, aka je teraz.
Viete niekto pomoct?
Flinstone
16.05.11,11:04
nezaopatrené dieťa je len dovtedy kým nieje schopné živiť sa samo. Či tak bude robiť alebo nie nieje podstatné.
Syn je dospelý, svojprávny, nezamestnaný... má vlastný byt... Naozaj nevidím dôvod, prečo by musel bývať u matky.
Policajti musia rešpektovať zákon a ten chráni majetok, práva vlastníka a nie niekoho kto má kdesi v OP zapísaný trvalý pobyt u niekoho. Ak by to páni v uniformách nechceli pochopiť, nasilu do bytu ho vopchať nemôžu a môžte na nich podať sťažnosť. Nadriadení ich preškolia zo zákonov čo môžu a čo nie.

zhrnuté: Syn sa nemôže domáhať vstupu do bytu.
Mária27
16.05.11,11:50
Nechcem veci hnat do krajnosti a nahanat teraz syna vsetkymi moznymi sposobmi k odhlaseniu sa alebo ho dat vyvesit na Miestny urad-ak by to bolo mozne, ale rada by som vedela, ci mu trvaly pobyt v obcianskom preukaze zaklada pravo napr. nasilu sa dostat do bytu, ...budeš mať písomné potvrdenie, že je odhlásený z trvalého pobytu

avsak manzela a dieta odhlasit nemozem-pokial viem, ale co vstup do bytu? Pod pojmom dieta sa zrejme mysli nezaopatrene dieta. ano
Nezaopatrene dieta je dnes ale dieta, aj 50 rocne, ktore nie je zamestnane = nie

- existuje vzajomna vyzivovacia povinnosti tá nemá nič spoločné s trvalým pobytom
Momentalne pre mna najdolezitejsia odpoved na otazku, ci sa syn moze domahat vstupu do bytu v situacii, aka je teraz.
Viete niekto pomoct?
Nemôže.
destinydesti
16.05.11,16:58
Dakujem Flinstone aj Mária27 . V tej otazke nezaopatreneho dietata nemam stale jasno. Co sa tyka davok od statu, tam je to definovane jasne/danovy bonus,pridavky na deti../.Ale co sa tyka vzajomnej vyzivovacej povinnosti rodicov a deti, tak som citala dost diskusii na temu " pokial nie je schopne zivit sa samo" a doslova sa pravne tazko specifikovali odpovede. Je schopne zivit sa samo, ked nema pracu /len na dohodu/?Nie je.Nastupuje rodic. Dokonca pripady, ked dieta znova a znova zacinalo studovat a teda "nebolo schopne zivit sa samo" a rodicia mali vyzivovaciu povinnost. Pokial mali zajst do extremu, tak sa sudne rozhodovalo a rodicia dokazovali, ze dieta tak robi s umyslom vyhnut sa pravidelnej praci a pod.
Cize dva pojmy - jeden pre stat, druhy v Zakone o rodine, odkial vek a obmedzenia boli vypustene. Tym padom zjednodusene povedane - dieta nemusi pracovat alebo ma nizku mzdu a rodicia by mali vyzivovaciu povinnost.
Z toho mi vyplyvalo, ze dieta moze byt nezaopatrenym dietatom v akomkolvek veku zivota. Ale zrejme pojem nezaopatrene dieta budem brat ako povinnosti zo strany statu a "§ 62

(1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť." - ako povinnost zo strany rodica.
Tak ci tak by nemal byt problem s neziaducim vstupom dospeleho dietata do bytu, napriek tomu, ze tu ma trvale bydlisko.
Hm, nie som si ista ale stale s tym vstupom.
Zaroven, ako som spominala, nechcem hnat veci do krajnosti, nechcem zatazovat jeho starych rodicov, ktori mu darovacou listinou dali byt a tiez ho nechat vyvesit na nastenku. Tiez ale moze dojst k situacii, ze syn sa s priatelkou rozide a jedneho dna mi sem zabucha na dvere s vetou :nemam kde byvat, tu mam trvaly pobyt, bude tu zit a robit si, co chce- co je dnes problem mnohych rodicov dospelych deti.
Ale to uz je na riesenie niekde inde zrejme.
Mária27
16.05.11,19:05
(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší
f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu,


Nezaopatrené dieťa je definované v rôznych zákonoch, všade inak. Keď teraz podáš návrh na zrušenie trvalého pobytu synovi, nenájdeš zákon, podľa ktorého by v čase podania návrhu bol nezaopatrený: odsťahoval sa, pracuje, má vlastnú domácnosť, dokonca vlastný byt. Budeš mať potvrdenie o zrušení trvalého pobytu, každý si to môže overiť na obecnom úrade.

Vyživovacia povinnosť je zase niečo celkom iné. Je samozrejmé, že ak nemáš z čoho žiť, rodina (dopredu či dozadu) ťa nemá nechať zomrieť hladom. Nemusí sa hneď platiť výživné, ani dokazovať nezaopatrenosť : koľkí berú podporu od štátu a majú príbuzných? Ak by aj chcel výživné, musel by dať návrh na súd - a to by sa zapotil, aby dokázal, že mu musíš platiť.
destinydesti
16.05.11,19:19
Dakujem.
Ako sa dokaze, ze sa odstahoval? Pracuje na dohodu a je vedeny na Urade prace, pretoze zarobi do sumy, kedy moze byt vedeny na Urade prace. Vlastnu domacnost nema, len zije s priatelkou u jej rodicov, blizsie info nemam. Jedine, co mam, je vypis z katastra, ze je vlastnikom nehnutelnosti-bytu, ktory ziskal darovacou listinou od mojich rodicov s bremenom dozivotneho byvania rodicov.
Ja viem, najlepsie sa spytat priamo na urade, ale uradnici tiez pochybia.
Mária27
16.05.11,19:39
Napríklad si daj vymeniť odborníkom zámok a odlož potvrdenku. Kedy zistí, že sa mu nehodí kľúč?:D
Katy a R
16.05.11,20:11
Ja by som to zrušenie trvalého pobytu hneď urobila - vôbec ho nemusíš naháňať po úradoch, aby sa odhlásil. ty si jediná vlastníčka ... stačí ísť na MU, zobrať so sebou list vlastníctva a vyplniť tlačivo. A nikomu nemusíš vešať na nos, že prečo ...
destinydesti
16.05.11,20:13
pre Maria27:No, to som vyriesila. Tiez som ho odhlasila ako uzivatela, co sa tyka pocet osob v byte, kvoli sluzbam. Ja mam ale stale problem zlikvidovat jeho "detsku" izbu a zacat ju uzivat ja sama a pod., je to aj psychicke, ale aj ma mata ten priklad, ze kedykolvek moze prist a zacat tu byvat. Ja som ho nevyhodila, mimochodom, ale skutocne sme sa rozisli v zlom a neviem si to predstavit zit spolu dalej. Tiez si ale neviem predstavit, ze by sa nastahoval k nasim - teda do "jeho" bytu, to by ich znicilo.
Neviem, premyslim este, ale potesilo ma aspon to, ze by asi policajti neuspeli, ak by nahodou k takej situacii prislo.
pre Katy a R: nie, pri dietati a manzelke/manzelovi to zial nestaci.
Katy a R
16.05.11,20:42
.. skúšala si to:confused: ... veď píšeš, že nie je už nezaopatrené dieťa :confused: .. teda presnejšie - Mária ti to upresnila;)
destinydesti
16.05.11,21:14
"Odhlásiť osobu z trvalého pobytu môže vlastník domu alebo bytu. Samozrejme, nesmie ísť o vlastníka alebo spoluvlastníka. Takisto o manžela vlastníka alebo spoluvlastníka a taktiež o nezaopatrené dieťa vlastníka alebo spoluvlastníka,"
...
mas pravdu,pri nezaopatrenom dietati a manzelovi to neplati.
henrieta3
16.12.11,10:19
"Odhlásiť osobu z trvalého pobytu môže vlastník domu alebo bytu. Samozrejme, nesmie ísť o vlastníka alebo spoluvlastníka. Takisto o manžela vlastníka alebo spoluvlastníka a taktiež o nezaopatrené dieťa vlastníka alebo spoluvlastníka,"
...
mas pravdu,pri nezaopatrenom dietati a manzelovi to neplati.
dobry den,
mozem k tejto teme otazku? Moze mat moje dospele dieta u mna TP, ale nebyva tu, je na private, napr. s priatelkou, ale ma tu svoju adresu, s cim nemam problem, ale chcem ho odhlasit z evidencneho listu, aby sme neplatili za viac osob poplatky spojene s uzivanim bytu. Da sa to urobit, oznamim spravcovi, ze dieta sa ostahovalo, ale policajne tu zostane? dakujem za odpoved
avalik
16.12.11,10:32
dobry den,
mozem k tejto teme otazku? Moze mat moje dospele dieta u mna TP, ale nebyva tu, je na private, napr. s priatelkou, ale ma tu svoju adresu, s cim nemam problem, ale chcem ho odhlasit z evidencneho listu, aby sme neplatili za viac osob poplatky spojene s uzivanim bytu. Da sa to urobit, oznamim spravcovi, ze dieta sa ostahovalo, ale policajne tu zostane? dakujem za odpoved

ano, ja som oznamila nasmu spravcovi pisomne zmenu poctu uzivatelov (dcera ma prechodny pobyt v zahranici) - vystavili mi novy zalohovy predpis, a zmeneny pocet uzivatelov zohladnili aj v rocnom vyuctovani
henrieta3
16.12.11,10:43
ano, ja som oznamila nasmu spravcovi pisomne zmenu poctu uzivatelov (dcera ma prechodny pobyt v zahranici) - vystavili mi novy zalohovy predpis, a zmeneny pocet uzivatelov zohladnili aj v rocnom vyuctovani
dakujem, cize nepotrebuje spravca ziaden doklad, lebo nechcem, aby si kvoli tomu menil TP, chodi mu sem aj posta
avalik
16.12.11,10:47
dakujem, cize nepotrebuje spravca ziaden doklad, lebo nechcem, aby si kvoli tomu menil TP, chodi mu sem aj posta

po mne spravca nechcel ziadny doklad. ked som sa telefonicky informovala, povedali mi, ze im staci taketo oznamenie aj emailom - zavolaj svojmu spravcovi, ten ti povie ci potrebuje aj iny doklad
henrieta3
16.12.11,10:47
dakujem, cize nepotrebuje spravca ziaden doklad, lebo nechcem, aby si kvoli tomu menil TP, chodi mu sem aj posta
a este by som sa rada opytala, kleslo vam to nieco?
avalik
16.12.11,10:54
a este by som sa rada opytala, kleslo vam to nieco?


ano, o 20 € su mesacne zalohy nizsie :)
bupi
16.12.11,11:57
pre Maria27:No, to som vyriesila. Tiez som ho odhlasila ako uzivatela, co sa tyka pocet osob v byte, kvoli sluzbam. Ja mam ale stale problem zlikvidovat jeho "detsku" izbu a zacat ju uzivat ja sama a pod., je to aj psychicke, ale aj ma mata ten priklad, ze kedykolvek moze prist a zacat tu byvat. Ja som ho nevyhodila, mimochodom, ale skutocne sme sa rozisli v zlom a neviem si to predstavit zit spolu dalej. Tiez si ale neviem predstavit, ze by sa nastahoval k nasim - teda do "jeho" bytu, to by ich znicilo....
.

Mozu pozadovat vratenie daru pre hrube porusenie mravov, pozri si napriklad tuto temu
http://moje.hnonline.sk/node/3575
henrieta3
17.12.11,08:32
ano, o 20 € su mesacne zalohy nizsie :)
Dakujem, idem to hned vybavit, pekny vikend...