Dada
12.08.05,12:55
Predávame osobný automobil. Vo faktúre mám len uvedené, že je to osobný automobil, typ a čiastku. Samozrejme predávame bez DPH. Je potrebné uvádzať ešte niečo??? Nejaké odvolávky na zákony?
ondrejvla
12.08.05,11:21
Predávame osobný automobil. Vo faktúre mám len uvedené, že je to osobný automobil, typ a čiastku. Samozrejme predávame bez DPH. Je potrebné uvádzať ešte niečo??? Nejaké odvolávky na zákony?
Ja som tiež takúto fa vystavovala a do poznámky som dala - bez DPH, osobný automobil, neuplatnený odpočet na vstupe. A mala som už na to aj kontrolu, všetko bolo OK.
lenkak
12.08.05,11:24
Vlasti ešte že existuje to tlačítko súhlasím, lebo pri tvojich odpovediach by som sa nedopísala, že súhlasím s tvojou odpoveďou.
Jana Acsová
12.08.05,12:53
Predávame osobný automobil. Vo faktúre mám len uvedené, že je to osobný automobil, typ a čiastku. Samozrejme predávame bez DPH. Je potrebné uvádzať ešte niečo??? Nejaké odvolávky na zákony?Odvolávky na zákony nie sú potrebné, ale nakoľko osobné auto a automobil všeobecne je "špecifickým" predajom, bolo by veľmi vhodné (ak nemáte kúpno predajnú zmluvu) na faktúre uviesť ešte bližšiu špecifikáciu vozidla a to minimálne v rozsahu výrobné číslo motora a karosérie.
Pre upresnenie oslobodenia predaja osobného auta podľa § 42 ZDPH (aby táto informácia nemusela byť žiadaná dodatočne pri kontrole) by bolo ešte vhodné uviesť, že sa jedná o predaj hmotného majetku, ktorý bol predmetom užívania predávajúceho (táto povinnosť vyplýva aj pri vedení záznamovej povinnosti pre účely DPH).
Dada
12.08.05,12:54
Už je predané, už je preč. K faktúre si priložím ešte kópiu veľkého technického preukazu.
Jana Acsová
12.08.05,13:04
Už je predané, už je preč. K faktúre si priložím ešte kópiu veľkého technického preukazu.A to bez akéhokoľvek ďalšieho dokladovania napr. preberací protokol, ubehnuté km a pod.? A čo zodpovednosť za prípadné závady?

Ale to len na okraj.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif

V týchto prípadoch je obchodný vzťah optimálne riešiť zmluvne.
ESTER
02.04.06,15:02
Dáva sa do DP k DPH predaj osobného auta. A ak tak na ktorý riadok?
Paula
02.04.06,15:07
Dáva sa do DP k DPH predaj osobného auta. A ak tak na ktorý riadok?
nedáva sa do DP k DPH
ALBO
02.04.06,16:16
Dáva sa do DP k DPH predaj osobného auta. A ak tak na ktorý riadok?
Podľa mňa sa dáva, na ten istý riadok ako sú vstupné slovenské dane.
Paula
02.04.06,18:40
Podľa mňa sa dáva, na ten istý riadok ako sú vstupné slovenské dane.
Ak som sa vyššie pomýlila, budem iba rada, ak ma niekto opraví. Ale dávať údaje súvisiace s predajom do riadku, kde sa uvádzajú údaje súvisiace s nákupom, to je akosi mimo oblasť môjho chápania. Aspoň v tomto momente .
ondrejvla
02.04.06,20:40
Podľa mňa sa dáva, na ten istý riadok ako sú vstupné slovenské dane.

Dovolím si nesúhlasiť s touto odpoveďou. Do DP DPH sa tento údaj nedáva.
Podľa § 42 ZoDPH ani nie je na tlačive riadok pre uvádzanie tohoto údaja.