abcd.kates
29.08.09,13:24
zdravím, neviete prečo mi uschýna doma palma- datlovník? Mám ju na dobrej - severo-západnej strane, kde neskôr poobede svieti slniečko. Polievam ju pravidelne, no hlavne spodné listy sú úlne uschnuté, teraz neviem či ich odrezať, alebo tým urobím palme ešte horšie?! Inak do výšky rastie,len tie suché bez života konáriky...
Watson
29.08.09,11:34
A ako je to s výživou? Mať niekoľko rokov rastlinu v tej istej nádobe so substrátom bez presádzania alebo prihnojovania je trestný čin týrania rastlín :D
boure
30.08.09,06:24
To ze palme usichaju spodne listy je normalne...ona tym vlastne vytvara kmen takze sa neboj ich odrezat...

Vela ludi vravi a mysli si ze ked je to palma staci ju polievat raz za cas,co je pekna kravina teda pokial palmu pestujes na slnku a hlavne na priamom slnku,odporucam palmu poliat aj kazdy den!
Mam doma 5ks phoneix canarienses(datlovnik) a nie len ten,dokonca taku mensiu palmovu oazu,vsetky zalievam kazdy den pokial su horucavy a rastu krasne...

No nevravim ze tvojej palme nic nieje,moze byt chora skor by som foto...
Ak teda usichaju brutalne rychlo treba ju isto presadit,,,na zemine ani tak nezalezi.