wladiq
29.08.09,19:30
Dobry den, ma niekto skusenosti s pestovanim šampionov?Su narocne na udrzbu? Nedavajte mi prosim texty s googlu. Dakujem
ivka70
29.08.09,17:53
Ja len, ze su to ŠAMPIŇÓNY, pod šampiónom by si v googli nasiel len nejakych sportovcov.
buchač
29.08.09,18:01
Ja len, ze su to ŠAMPIŇÓNY, pod šampiónom by si v googli nasiel len nejakych sportovcov.


Su narocne na udrzbu?

No hej , ale teraz čo je náročné na údržbu ?

Šampiňón
Šampión

A ako ...?

:---:---:---:---:---
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

mimotemy

Urobili sme z toho " Pravidlá slovenského pravopisu " , respektíve náuku o význame slov .....;)
wladiq
30.08.09,06:01
Uznavam ze tam ma byt šampiňoň. Tak mate skusenosti s petovanim šampiňonov?
ivka70
30.08.09,15:16
Vlastne nemam, ale ked ma clovek vhodne prostredie, nemoze to byt problem, ved predavaju dokonca vrecia s nasadou ..tie staci udrziavat vo vhodnom vlhkom prostredi a po case zberat urodu, tak snad je to aj pre amaterov ako napr. ja :)
ACCNT
30.08.09,15:57
ehm....kedze ti/vam je problem najst si informacie len o tom, ci je to narocne, bude asi nemozne najst aj informacie o pestovani, podmienkach,... takze neodporucam zacinat, lebo to bude narocne :)

tazko povedat ci je to narocne z tvojho/vasho pohladu...kazdy moze mat na pestovanie ine domace podmienky,...

odporucam kuknut odbornejsie fora a takisto skusit aj google, lebo sa tam da najst toho dost, len treba zvolit spravnu frazu:
damyko.info
nejaka diskusia je aj na nahuby.sk
volny.cz/myceliumwolf/

este skusit kuknut warez fora-su tam nejake naskenovane knihy-napr. na ebookforum.cz som nasil tent odkaz:
rapidshare.com/files/272944378/links.txt
...v tom subore su dalsie odkazy a daju sa tam najst aj knihy o pestovani hub(ale neviem ci sampinonoch).
wegamizi
30.08.09,18:16
Pestovanie sampinonov je narocne z hladiska dodrziavania hygienickych pravidiel. Su velmi citlive a narocne na priam sterilne prostredie ( rozne vyrusy napadaju sadbu ). Velmi dolezity je vhodny substrat a vysoka vlhkost prostredia, teplota.
( To som odpozorovala od mojich susedov - velkopestovatelov sampinonov )
Radsej si ich kupim.
Skusala som pestovat hlivu, to je celkom fajn a jednoduchsie.
JarkaL
30.08.09,18:27
mimotemy Svokrovi raz sused zo záhrady zohnal hnoj, svokor pohnojil celú záhradu a po čase bola celá záhrada biela, narástli tam šampiňóny a svokor potom celé leto zbieral a rozdával.
Dáša_
30.08.09,18:34
mimotemy Svokrovi raz sused zo záhrady zohnal hnoj, svokor pohnojil celú záhradu a po čase bola celá záhrada biela, narástli tam šampiňóny a svokor potom celé leto zbieral a rozdával.

tak aj ja budem mimotemy nám kedysi veľmi dávno priniesla teta z talianska semeno šampiňonov. Otec tomu neveril, ale trochu z toho nasypal do skleníka a trochu vonku, do takého "hnilého kúta" dvora. A napodiv, v skleníku rástli rok a na dvore niekoľko rokov. Žial, opakovane sa také semeno nepodarilo zohnať.
wegamizi
30.08.09,18:56
Pestovanie sampinonov je narocne z hladiska dodrziavania hygienickych pravidiel. Su velmi citlive a narocne na priam sterilne prostredie ( rozne vyrusy napadaju sadbu ). Velmi dolezity je vhodny substrat a vysoka vlhkost prostredia, teplota.
( To som odpozorovala od mojich susedov - velkopestovatelov sampinonov )
Radsej si ich kupim.
Skusala som pestovat hlivu, to je celkom fajn a jednoduchsie.
Hovorila som o pestovani sampinonov pocas celeho roka, t.j. v nejakych vhodnych miestnostiach.
wladiq
31.08.09,07:09
A nejake ine huby?
ACCNT
31.08.09,07:52
btw este ma napadalo, ze na aukcnom serveri aukro sa daju najst vytrusy dubakov, ....(a este aj tie gulate velke biele co sa napr. vyprazaju, teraz si nemozem spomenut na meno)....prave na damyko.info to rozoberaju a ak nechcete byt sklamani, tak nekupovat. keby to fungovalo, urcite by sme nemuseli chodit po horach na huby.

pre zaciatocnika sa najvhodnejsia javi hliva.
jana007
23.09.09,07:26
Ja som si kúpila substrát na pestovanie šampiňonov tejto rok na Agrokomplexe, koncom augusta. Včera som zberala prvú úrodu.
http://jedlehouby.cz/.
flori
23.09.09,12:37
ahoj, my sme ich raz doma pestovali, prva uroda bola dobra a druhe uz nevysli :)