stratena
12.08.05,13:19
Mám tu takú kuriozitku...dnes mi prisla vyzva z DU, vraj mam chybu v obchodnom mene...pozeram to priznanie zo zadu z predu citam ale chybu nevidim...tak ze volam DU...pani si to mrkla...a povedala, ze mam chybu v tom ze som napisala s.r.o. takto S.R.O. cize velkymi pismenami a v tom mam chybu...mohli by ste mi ozrejmit ci je v nejkom zakone definovane akymi pismenami mam vyplnovat s.r.o.?ak dobre vidim na danovom priznani je predsa ako predloha pismen vsetko velkym...bud nemaju na DU co robit alebo mi usla nejaka nova vyhlaska?prosim ma niekto info?

dakujem
evina
12.08.05,11:23
Mám tu takú kuriozitku...dnes mi prisla vyzva z DU, vraj mam chybu v obchodnom mene...pozeram to priznanie zo zadu z predu citam ale chybu nevidim...tak ze volam DU...pani si to mrkla...a povedala, ze mam chybu v tom ze som napisala s.r.o. takto S.R.O. cize velkymi pismenami a v tom mam chybu...mohli by ste mi ozrejmit ci je v nejkom zakone definovane akymi pismenami mam vyplnovat s.r.o.?ak dobre vidim na danovom priznani je predsa ako predloha pismen vsetko velkym...bud nemaju na DU co robit alebo mi usla nejaka nova vyhlaska?prosim ma niekto info?

dakujem
Pozri si výpis z OR a tam uvidíš, že sa to píše malým. Na DP by to malo byť vypísané presne podľa OR.
stratena
12.08.05,11:27
aj firma ma velkym len zaciatocne pismeno a ostatne je malym a ja mam na danovom vsetko velkym...preco to inde na DU nevadi a nim hej?
zuzi
12.08.05,11:29
Mám tu takú kuriozitku...dnes mi prisla vyzva z DU, vraj mam chybu v obchodnom mene...pozeram to priznanie zo zadu z predu citam ale chybu nevidim...tak ze volam DU...pani si to mrkla...a povedala, ze mam chybu v tom ze som napisala s.r.o. takto S.R.O. cize velkymi pismenami a v tom mam chybu...mohli by ste mi ozrejmit ci je v nejkom zakone definovane akymi pismenami mam vyplnovat s.r.o.?ak dobre vidim na danovom priznani je predsa ako predloha pismen vsetko velkym...bud nemaju na DU co robit alebo mi usla nejaka nova vyhlaska?prosim ma niekto info?

dakujem
Nič ti neušlo, ale tá pani asi chce byť veľmi dôležitá. Ja mám na DP malé s.r.o. a na súhrnnom výkaze S.R.O. a vôbec nikto si to nevšimol. A mimochodom ne DP majú vzor písma a tam sú iba veľké písmená!!!
stratena
12.08.05,11:31
no konecne niekto zuzi kto stoji na mojej strane mne sa to tiez zda hlupost to potom mam ist poopravovat svojich minim 20 priznani ktore som poslala?

nemaju tam co robit a nahanaju nas za drobnosti
evina
12.08.05,11:37
no konecne niekto zuzi kto stoji na mojej strane mne sa to tiez zda hlupost to potom mam ist poopravovat svojich minim 20 priznani ktore som poslala?

nemaju tam co robit a nahanaju nas za drobnosti
Nedá mi povedať, že jednoducho obchodný názov firmy sa má vždy uvádzať presne podľa OR. To je fakt.
Nie som programátor , ale je možné, že uvedenie právnej formy firmy napísanej veľkými písmenami môže spôsobovať problém v softe DÚ, lebo jednoducho právna foma S.R.O. neexistuje.
Tu nejde , kto na akej strane koho stojí, ale ide o to, že existuje len taká firma, ktorá je napísaná v OR.
KEJKA
12.08.05,11:38
no ja som mala chybu v DPPO, v zaokrúhlení a v neprospech firmy. Musela som to ist opravit, ale po dohode som dopísala, ze netrvam na preplatku 1,-Sk. bez vyziadania vsak DU preplatky nevrati a do 100,- Sk tusim vobec nie, tak dodnes neviem načo to bolo dobré. No ale chyba to bola, uznám, ale stála za ten čas, čo som tým stratila ja aj pani na DU?
zuzi
12.08.05,11:38
Milá stratena, pekne sa ich opýtaj, na základe čoho žiadajú opraviť DP. Rada sa nechám poučiť odpoveďou...:rolleyes:
liba2
12.08.05,11:44
No ja mám podobnú skúsenosť:
1.) zapísala som: FIRMA BRATISLAVA s.r.o. - správne: FIRMA Bratislava, spol. s r.o. - a musela som prísť na DÚ to opraviť.
2.) nabudúce som už dávala pozor, ale zabudla som zapísať tú čiarku, tak mi opäť volali aby som to prišla opraviť.
3.) na tom istom DÚ ale iná firma aj iná referentka:
zapísala som: FIRMA s.r.o. -veľkými písmenami presne podľa pokynu na daň. priznaní - ale podľa OR má názov: FIRma s.r.o. - tak som musela prísť a 6 mesiacov dozadu opraviť do originálu priznania u referentky + podpis.
Teraz si už dávam pozor a všade príšem presne podľa OR.
Vera
12.08.05,11:45
Nič ti neušlo, ale tá pani asi chce byť veľmi dôležitá. Ja mám na DP malé s.r.o. a na súhrnnom výkaze S.R.O. a vôbec nikto si to nevšimol. A mimochodom ne DP majú vzor písma a tam sú iba veľké písmená!!!
My sme mali tiež tento problém, na základe vzoru písma sme vyplnili DP a tiež nám volali, aj kvôli čiarke za obch. názvom a s.r.o.
stratena
12.08.05,11:54
ale vysvetli mi to preco su pismena v predlohe na Danovom vsetky pismena velkym?
liba2
12.08.05,12:07
Návrh formulára robia iní ľudia, ktorí to mysleli s nami dobre. Tak asi pred rokom sa tomuto nikto nevenoval (ja som to s chybami písala aj predtým - a nič). Pravdepodobne sa zistili nejaké podvody práve v súvislosti s nesprávne zapísanými názvami. Viem pozitívne že existuje firma XYZ s.r.o. aj XYZ spol. s r.o. Povedzte mi aký je medzi nimi rozdiel. Veď skratka s.r.o. sa môže písať aj spol. s r.o. a stále je to to isté. Prečo OR dovolil zapísať 2 firmy s rovnakým názvom. A ktovie, či nie sú "prepojené" , atď.
evina
12.08.05,12:09
ale vysvetli mi to preco su pismena v predlohe na Danovom vsetky pismena velkym?
To bohužiaľ ja neviem vysvetliť:)
Viem toľko, že musím uvádzať názov firmy vždy presne podľa OR.
Može nastať napr. taký prípad, že Vás nejaká firma poškodí a Vy dáte žalobu na súd a tu Vám môže súd v prípade, že uvediete zlý názov firmy /nie presne podľa OR/ zamietnúť pre formálne nedostatky atď.,, bez ohľadu na to, že ste v páve ... Jednoducho toto beriem ako fakt. :)
stratena
12.08.05,12:17
To bohužiaľ ja neviem vysvetliť:)
Viem toľko, že musím uvádzať názov firmy vždy presne podľa OR.
Može nastať napr. taký prípad, že Vás nejaká firma poškodí a Vy dáte žalobu na súd a tu Vám môže súd v prípade, že uvediete zlý názov firmy /nie presne podľa OR/ zamietnúť pre formálne nedostatky atď.,, bez ohľadu na to, že ste v páve ... Jednoducho toto beriem ako fakt. :)

__________________
tak je to trochu pravda ale preco ma na to upozornuju az teraz ked som poslala xy takych danovych...
evina
12.08.05,12:20
Pravdepodobne aj preto, čo píše Liba 2 v príspevku 12...
Petronela
12.08.05,14:00
Každý platiteľ dane je predsa identifikovaný svijim DIČ, ktoré je jedinečné a každá obchodná spoločnosť má tiež svoje IČO, takže v tomto prípade mi to pripadá prehnané, zvlášť, keĎ samo tlačivo Vás nabáda vyplnať ho veľkými písmenami.
bepo
18.08.05,08:46
V prvom rade je dôležitý názov.FIRMA s.r.o. a Firma s.r.o. sú dve rozličné firmy a ak nebudú daňové doklady pre FIRMA písané na FIRMA ale Firma tak to môže DU vyhodiť pri kontrole.
luebchenko
18.08.05,08:58
Mne to fakt pripadá ako zbytočné sa hranie na piesočku, keďže firma je jednoznačne identifikovaná cez IČO, DIČ a IČD(načo inak by sme ich museli toľké vypisovať na všetkých obchodných dokumentoch :D?), a keď vypĺňate tlačivo na stránke DRSR tak to malé písmená automaticky prepíše na veľké písmená, takže?!
luebchenko
19.08.05,09:05
Mne to fakt pripadá ako zbytočné sa hranie na piesočku, keďže firma je jednoznačne identifikovaná cez IČO, DIČ a IČD(načo inak by sme ich museli toľké vypisovať na všetkých obchodných dokumentoch :D?), a keď vypĺňate tlačivo na stránke DRSR tak to malé písmená automaticky prepíše na veľké písmená, takže?!
Dievčence vďaka za súhlas, ale čiastočne musím svoje tvrdenie revidovať :( - keď sa vypĺňa tlačivo na stránke DRSR, tak políčko kde sa zadáva názov firmy zostáva v takej podobe, ako to zadáme. Do veľkých písmen sa prepisujú sa len ostatné údaje (adresa, konateľ....). Mea culpa. Ale i tak si myslím, že hlavné je - a malo by to stačiť - správne ičo a dič :D
Bunny
19.08.05,11:38
no ked môžem len taky postreh , tak som si teraz citala tieto prispevky a asi takto...
este v roku 2004 bolo dokonca aj na priznani k dph za obchodným menom v zátvorke uvedené že uvádza obchodnôé meno podla VzOR, teda aj s pouzitím malých písmen. V roku 2005 to odtial vypadlo, ale treaba to pisat podla VzOR. ONi sa napr. boja, lebo existuje rozhodnutie Najvyššieho súdu, v ktorom súd zrušil rozhodnutie DU lebo bolo v podstate vydané na neexistujúcu osobu, tým že bolo uvedené zlé obchodné meno.... za zlé obchodné meno sa považuje aj čiarka v mene naviac.
No a v prípade, že uvedie DU zlé obchodné meno na rozhodnutí tak ide o nuitnosť právneho aktu.... tak preto si oni tak strašne bazirujú na obchodnom mene. aby sa im náhodou nestalo že na zákalde podaného DP k DPH vyplatia NO osobe, ktorá v podstate ani neexistuje (lebo má napísaný zlý názov) . takže toľko k tomu.. :)