mataxx
29.08.09,22:40
zamestnankyna nám ide od 1.9.09 do 21.9.09 na liečenie , chcela by som sa opýtať, že čo by bolo najlepšie jej dať počas týchto dní, keď nebude v práci - dovolenku, neplatené voľno, ...? (pn-ku nedoniesla) dakujem
mzdarka renca
29.08.09,21:10
zamestnankyna nám ide od 1.9.09 do 21.9.09 na liečenie , chcela by som sa opýtať, že čo by bolo najlepšie jej dať počas týchto dní, keď nebude v práci - dovolenku, neplatené voľno, ...? (pn-ku nedoniesla) dakujem

Ako Ti mala priniesť PN-ku, keď ešte nenastúpila na liečenie? PN-ku jej vystavia buď na liečení, alebo lekár, pokiaľ jej to liečenie predpísal lekár.
Ak nie, tak by som to riešila dovolenkou, nakoľko pri NV dôjde k prerušeniu poistenia. Taktiež by musela vám, ako zamestnávateľovi zaplatiť ZP do výšky MM. Toto závisí aj od výšky jej príjmu. Preto tá dovolenka.
drobeceva
30.08.09,06:48
zamestnankyna nám ide od 1.9.09 do 21.9.09 na liečenie , chcela by som sa opýtať, že čo by bolo najlepšie jej dať počas týchto dní, keď nebude v práci - dovolenku, neplatené voľno, ...? (pn-ku nedoniesla) dakujem
záleží, či ma poukaz skupiny A alebo B
Ak má A - ide na PN a tú vystavujú kúpele dňom nástupu
pri B by mala mať dovolenku. Ale ona sama by mala vedieť ako ide
Yuya
12.10.09,07:51
Moze zamestanankyna mat pocas liecenia vystavenu PN-ku aj v pripade, ze liecenie ma sice doporucene od lekara, ale kedze je tam dlha cakacia doba, rozhodla si ho zaplatit sama.
drobeceva
12.10.09,07:53
Moze zamestanankyna mat pocas liecenia vystavenu PN-ku aj v pripade, ze liecenie ma sice doporucene od lekara, ale kedze je tam dlha cakacia doba, rozhodla si ho zaplatit sama.
už som písala, záleží o akú skupinu ide -A?B?
ak nastupila na liečenie a nemá vystavenú PN, mala si vypísať pred nástupom na KL dovolenkový lístok

- alebo, žeby bola vopred vedela, že pri nástupe do kúpeľov ochorie a vystavia jej PN?
Yuya
12.10.09,08:04
PN-ku jej lekar vystavi, ale ci s tym nebude mat problem na Soc.poistovni ?
drobeceva
12.10.09,08:05
PN-ku jej lekar vystavi, ale ci s tym nebude mat problem na Soc.poistovni ?
ak je PN vystavená lekárom, niet dôvod, aby bol problém v SP
Yuya
12.10.09,08:09
Upresnim. Ak to liecenie bude trvat viac ako 10 dni, ci nema problem Socialka preplacat PN-ku od 11.dna kedze ide o samoplatitela. Cize na to liecenie nema vystaveny preukaz.