juky
30.08.09,12:22
Som po operaci hrubého čreva,po tejto operaci mám stale problém zadržat stolicu ,lékarske vyšetrenie potvrdilo nefunkčnost zvierača konečníka.Po dotaze čo sa dá stim dá robiť som dostal odpoveď ,že unás sa zatial takato operacia nerobí.Nevie nekdo poradit či sa dá v zahraniči toto operovat,dakujem
pasuliatko
30.08.09,15:33
treba sa poradiť aj s iným lekárom.
buchač
30.08.09,16:57
Som po operaci hrubého čreva,po tejto operaci mám stale problém zadržat stolicu ,lékarske vyšetrenie potvrdilo nefunkčnost zvierača konečníka.Po dotaze čo sa dá stim dá robiť som dostal odpoveď ,že unás sa zatial takato operacia nerobí.Nevie nekdo poradit či sa dá v zahraniči toto operovat,dakujem

Nešpecifikoval si , že kvôli čomu bolo nutné podstúpiť túto opeáciu ....

Ak to bola rakovina , tak :


Pri liečbe rakoviny hrubého čreva a konečníka sa používajú tri metódy: chirurgická, ožarovanie (rádioterapia), chemoterapia (podá-vanie protinádorových
liekov) a ich rôzne kombinácie. Ich cieľom je, okrem likvidácie nádoru,
zabrániť jeho opakovanému vzniku (recidí-ve) a dosiahnuť vyliečenie choroby.
Chirurgická liečba
je hlavnou liečebnou metódou, pri ktorej sa používa viacero radikálnych
alebo paliatívnych operačných zákrokov. Druh operácie sa riadi podľa umiestnenia nádoru a podľa jeho rozsahu. Z chirurgického hľadiska sa hrubé črevo delí na pravý a ľavý kolón. K pravému patrí slepé črevo, vzostupná časť a pravá polovica priečnej časti, k ľavému ľavá polovica priečnej časti, zostupná
časť a konečník.
Ak je nádor v pravej časti kolónu a možno ho odstrániť, urobí sa tzv. pravostranná hemikolektómia, pri ktorej sa spolu s nádorom odstráni celá pravá polovica hrubého čreva. Aby sa zaistil priechod črevného obsahu, spojí sa tenké črevo so zbytkom priečnej časti hrubého čreva.
19
Ak je odtrániteľný nádor na priečnom čreve alebo na zostupnej časti, urobí sa ľavostranná hemilektómia, pričom sa zbytok priečnej časti spojí s esovitou kľučkou čreva. Pri nádoroch esovitej časti sa táto odstraňuje celá a zostupná časť hrubého čreva sa spojí s konečníkom.
Zložitejšia je situácia pri nádoroch konečníka. Tu veľmi záleží na tom, ako ďaleko je nádor od ritného otvoru. Pri operácii je vždy snaha zachovať časť konečníka so zvieracím svalom. Bohužiaľ, nie vždy je to možné. Ak je nádor bližšie k esovitej kľučke, možno ho odstrániť a oba konce čreva spojiť.
Ak je nádor uložený v blízkosti zvierača (kruhový sval) konečníka, musí sa odstrániť celý konečník aj so zvieračom a esovitá kľučka sa vyvedie cez brušnú stenu v podobe trvalého vývodu čreva (trvalá sigmostómia). Všetky spomínané operácie sa považujú za kuratívnu chirurgickú liečbu.
Ak nádor nemožno pre jeho rozsah odstrániť, ponechá sa na mieste a urobí sa trvalý vývod. Vtedy ide o paliatívnu liečbu so snahou o zachovanie odchodu stolice.

http://www.lpr.sk/files/publ/21_data.pdf
daria29
30.08.09,19:02
je tomu asi mesiac ?v relácii medicína ,ukazovalipráve operáciu hrubeho čreva.robia to vČechách,neviem ktoré mesto ,v Ustave svetej Alžbety,dali príklad dvoch pacientou,maliproblémso stolicou,a teraz žiju plnohodnot život.operácia mala dve etapy,po 6 mesiacoch.prv zobral kus hrubeho čreva,potom urobil z tenkeho čreva kapsu na stolicu,a prisil to zase ku konečníku,samozrejme ten zvierač tam musel zostat.ja si myslým že v televizii vam dajuadresu.
ludmilla
30.08.09,19:36
Som po operaci hrubého čreva,po tejto operaci mám stale problém zadržat stolicu ,lékarske vyšetrenie potvrdilo nefunkčnost zvierača konečníka.Po dotaze čo sa dá stim dá robiť som dostal odpoveď ,že unás sa zatial takato operacia nerobí.Nevie nekdo poradit či sa dá v zahraniči toto operovat,dakujem

Možno by bolo lepšie bližšie špecifikovať druh operácie, druh poškodenia zvierača. Sama som si týmto peklom prešla a podstúpila som totálnu rekonštrukciu tu na Slovensku v Nitre. Ak chceš napíš SS.
alrisha
31.08.09,07:46
Neviem poradiť v tomto konkretnom prípade (aj málo informácii, aj je to celkom odborný problém), ale poznámka na možnú prevenciu:
Zvierač sa poškodzuje častým dráždením. Napríklad aj nosením nohavičiek TANGA a podobnými možnými/nemožnými dráždeniami a zneužívaním konečníkového zvierača.

Pokial by ten problém predsa len nebol od zvierača, ale časté chodenie na stolicu by bolo z "nervozného" čreva, tak najlepšie je užívať magnézium a laktobacily (nie v jogurte!!! a najmä nie Danone!!!)
truch
18.11.10,12:26
Svokra podstúpila laparoskopickú operáciu, pri ktorej jej vybrali nádor z hrubého čreva. Operácia dopadla dobre, lekár nás imformoval, že bude musieť ísť na chemoterapiu. Čítala som o perorálnej chemoterapii, ktorá by pri jej veku - 80 rokov, bola menej agresívna. Viete poradiť na koho sa obrátiť, kto môže túto formu chemoterapie predpísať /onkológ?, alebo chirurg, čo ju operoval/ a koľko taká perorálna chemoterapia stojí?
buchač
18.11.10,12:41
Svokra podstúpila laparoskopickú operáciu, pri ktorej jej vybrali nádor z hrubého čreva. Operácia dopadla dobre, lekár nás imformoval, že bude musieť ísť na chemoterapiu. Čítala som o perorálnej chemoterapii, ktorá by pri jej veku - 80 rokov, bola menej agresívna. Viete poradiť na koho sa obrátiť, kto môže túto formu chemoterapie predpísať /onkológ?, alebo chirurg, čo ju operoval/ a koľko taká perorálna chemoterapia stojí?
Odpoveď je aj...v Tvojom zadaní otázky ...
Na onkológii sa dozviete všetko .

Sú lieky ktoré na recept napíše obvodný lekár , ale na základe doporučenia odborníka .

Sú ale aj také lieky , ktoré len odborný lekár môže predpísať ...

A v neposlednom rade sú lieky , ktoré sa len počas hospitalizácie aplikujú , inak nie ...
mamka Danka
15.12.10,11:09
Neviem či ti to pomôže, ale pred pár rokmi som videla v telke jednu unikátnu operáciu vykonanú v Košiciach. Jednalo sa o to, že nahradili nefunkčný zvierač konečníku s nejakou šľachou s kolena. Fungovalo to nejako tak, že pokiaľ človek stojí je šľacha automaticky stiahnutá, tak že udrží stolicu a pacient, môže ísť kam chce, len si nesmie sadnúť. Musí sa v určitých intervaloch dostať na toaletu a vyprázdniť sa. Viac si nepamätám.
ludmilla
15.12.10,20:48
...existuje tiež niečo obdobné ako kardiostimulátor tzv. stimulátor sakrálnych nervov. Ale netuším či sa implantuje aj na Slovensku. Samozrejme záleží od poškodenia a stavu zvierača.
BXLmiami
16.12.10,05:48
Neimplantuje,robia to v Čechách-to je tá operácia ktorá bola aj s pánom čo ju mal absolvovať v správach-poistovna ju neschválila nadlimit len v limite nemocnice a tak ju odvolali a pán šiel pekne domov.
mamka Danka
16.12.10,06:30
Neimplantuje,robia to v Čechách-to je tá operácia ktorá bola aj s pánom čo ju mal absolvovať v správach-poistovna ju neschválila nadlimit len v limite nemocnice a tak ju odvolali a pán šiel pekne domov.

To je hrozné. Niekto celý život platí zdravotné poistenie, pričom je zdravý a nečerpá ani korunu a zrazu ochorie a oni jednoducho povedia Nie, lebo je to veľká suma. A niekto iný neplatí nič, lebo je chorý nepracujúci na invalidnom a stále len čerpá, síce po menších čiastkach (na lieky, vyšetrenia,..), ale v globále za život vyčerpá viac a vloží menej. Akým právom môže poisťovňa povedať, že to, či ono zaplatí, alebo nezaplatí. Každý platíme povinne zo zákona predpísané výšku, tak že poisťovňa má bez práce stály zisk, ale ona s vašimi peniazmi rozhoduje, či Vás môžu liečiť, alebo nechajú skapať. Poisťovňa by nemala tvoriť zisk, ale by si mala z vyzbieraných peňazí odčítať prevádzkové náklady a všetko ostatné rozdeliť späť na liečbu. Ja som mala problém, aby mi preplatili lieky pre syna. V nemocnici mu predpísali určitý druh lieku a lekárka na obvode ho odmietla predpísať, lebo sa jej finančne nezmestil do limitu. Tak nám ho síce predpísala, aby nám ho v lekárni vydali, ale museli sme si ho celý zaplatiť, na mesiac dve balenia (jedno stálo vtedy 3 000,- Sk). Našťastie „len“ pol roka. Ale to je už iná téma. :o
Gabhus
16.12.10,11:47
Pre truch k perorálnej chemoterapii. Prešla som ňou, je to v podstate chemoterapia, ale berú sa tablety. Nedopláca sa na ňu (resp. nedoplácalo), predpisuje ju len onkológ, a je to podobné svinstvo ako to, čo steká do žily. Normálne sa chodí na kontrolu krvného obrazu a niekomu je aj zle - ako pri klasike. Ide tu totiž o to, že tých tabliet sa berie dosť (u mňa asi 7 tabliet každé ráno) a ja to pre žalúdok "ťažké". Poraď sa s onkológom, držím svokre palce.
alabut
16.12.10,12:23
Cirkev kedysi pytala desiatok, a aj diabla vyhanali. Dnes poistovne nepytaju, rovno si zoberu polovicua este je malo. Ja mam dva recepty dva tyzdne, a este som nenasetril, aby som ich vybral. Mozno dlhsie pozijem. :-)
BXLmiami
16.12.10,12:37
Recept platí 7 dní,na antibiotiká 3 dni.
buchač
16.12.10,12:49
Recept platí 7 dní,na antibiotiká 3 dni.
Keď máš dobrého lekára , tak aj dlhšie ...
Kto by sa furt terigal k nemu ??? :D

Neudrie dátum a fertig ...u mňa klasika ...;)

P.S.:
Mám aj jedného/u ...z chladničky vyberie a mne dá ...ja len podpisy položím ...
Neskutočne som rád za to ...a to myslím smrteľne vážne ...:)
Ale nejedná sa o onkológa ...našťastie to je už za mnou .
Llívia
16.12.10,12:56
mimotemy
To je hrozné. Niekto celý život platí zdravotné poistenie, pričom je zdravý a nečerpá ani korunu a zrazu ochorie a oni jednoducho povedia Nie, lebo je to veľká suma. A niekto iný neplatí nič, lebo je chorý nepracujúci na invalidnom a stále len čerpá, síce po menších čiastkach (na lieky, vyšetrenia,..), ale v globále za život vyčerpá viac a vloží menej. Akým právom môže poisťovňa povedať, že to, či ono zaplatí, alebo nezaplatí. Každý platíme povinne zo zákona predpísané výšku, tak že poisťovňa má bez práce stály zisk, ale ona s vašimi peniazmi rozhoduje, či Vás môžu liečiť, alebo nechajú skapať. Poisťovňa by nemala tvoriť zisk, ale by si mala z vyzbieraných peňazí odčítať prevádzkové náklady a všetko ostatné rozdeliť späť na liečbu. Ja som mala problém, aby mi preplatili lieky pre syna. V nemocnici mu predpísali určitý druh lieku a lekárka na obvode ho odmietla predpísať, lebo sa jej finančne nezmestil do limitu. Tak nám ho síce predpísala, aby nám ho v lekárni vydali, ale museli sme si ho celý zaplatiť, na mesiac dve balenia (jedno stálo vtedy 3 000,- Sk). Našťastie „len“ pol roka. Ale to je už iná téma. :o
Tú reportáž som videla. Dotyčný pán bol na vozíčku (nepamätám si, čo odvždy, alebo po nejakom úraze, ale tak či onak, na jeho liečbu išlo viac peňazí, ako do zdrav. poisťovne zaplatil).
Na tomto príbehu je najhoršie to, že jeho operácia + prístroj mali stáť nejakú sumu, napr. 13.400 EUR, pričom vrecká, ktoré dostáva, za tri roky vyjdú napr. na 14.000 EUR. Jednoducho, v jeho prípade by sa oplatilo "investovať" do operácie, lebo z dlhodobého hľadiska to bude lacnejšie, ako keď mu bude poisťovňa stále prispievať na vrecká.
BXLmiami
16.12.10,13:30
Keď máš dobrého lekára , tak aj dlhšie ...
Kto by sa furt terigal k nemu ??? :D

Neudrie dátum a fertig ...u mňa klasika ...;)

P.S.:
Mám aj jedného/u ...z chladničky vyberie a mne dá ...ja len podpisy položím ...
Neskutočne som rád za to ...a to myslím smrteľne vážne ...:)
Ale nejedná sa o onkológa ...našťastie to je už za mnou .
Dobrého lekára,alebo lekára čo nerobí s počítačom?
buchač
16.12.10,13:35
Dobrého lekára,alebo lekára čo nerobí s počítačom?
Hm ...a ja Ti teraz poviem ?
Jedno viem , že recepty tlačí cez mašinu ...zvyšok neviem , nezaujíma ma to ...:rolleyes:
Ale aj teraz mám v peňaženke jeden recept vytlačený cca pred mesiacom .
Schválne som sa bol včul pozrieť , pre istotu ...fakt tam nie je dátum ...;)
BXLmiami
16.12.10,13:59
Tak neviem,ale počítač vytlačí dátum vždy.Aspon môj.
buchač
16.12.10,14:23
...asi len v nastavení to bude ...
Možno aj takáto možnosť existuje ...neviem .