IvetaH
30.08.09,18:35
Dobrý večer, prosím o radu so zmenou OR:
jednoosobová sro má jedného spoločníka, ktorý je zároveň jediným spoločníkom. Teraz bude mať ešte jedného konateľa na zmluvu na výkon funkcie.
1. Musí byť zápis zmeny do registra?
2. Ak musí, tak musí byť aj nové znenie zakladateľskej listiny. Ako sa potom upraví bod
"Zakladateľ určil tieto orgány spoločnosti :
Konateľ - prvým a jediným konateľom je :
xxx r.č. xxxx
V mene spoločnosti koná konateľ samostatne.
Konateľ je oprávnený v mene spoločnosti konať a podpisovať v celom rozsahu tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis. Ďalšie orgány spoločnosti sa neustanovujú."
Mýli ma, že prvým a jediným konateľom.
Prosím vás o vašu skúsenosť.
Ďakujem
zalobaba
30.08.09,16:51
Dobrý večer, prosím o radu so zmenou OR:
jednoosobová sro má jedného spoločníka, ktorý je zároveň jediným spoločníkom. Teraz bude mať ešte jedného konateľa na zmluvu na výkon funkcie.
1. Musí byť zápis zmeny do registra?
2. Ak musí, tak musí byť aj nové znenie zakladateľskej listiny. Ako sa potom upraví bod
"Zakladateľ určil tieto orgány spoločnosti :
Konateľ - prvým a jediným konateľom je :
xxx r.č. xxxx
V mene spoločnosti koná konateľ samostatne.
Konateľ je oprávnený v mene spoločnosti konať a podpisovať v celom rozsahu tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis. Ďalšie orgány spoločnosti sa neustanovujú."
Mýli ma, že prvým a jediným konateľom.
Prosím vás o vašu skúsenosť.

Ďakujem

Nového konateľa je potrebné zapísať do OR a následne oznámiť ŽÚ a takisto zvoliť optimálny spôsob konania. nezabudnúť pritom na premenu ZI a OP z meny SKK na menu €, v prípade, ak sú ešte tieto zapísané v SKK.
IvetaH
31.08.09,16:14
Ďakujem.
IvetaH
02.09.09,14:48
Už to mám hotové, len prosím vás ešte o info, či musí mať konateľ živnosť. V inej firme má hlavný pracovný pomer, v tejto sro by bol len výkon funkcie.
Ďakujem