aaa123
30.08.09,19:31
Potrebujem poradiť. Ohľadom nároku na dovolenku, zamestnávateľovi som dala žiadosť o dovolenku 4 mesiace pred plánovaným nástupom na dovolenku.
Dôvodom dovolenky je chata na horách, objednaná dopredu. Zamestnávateľ mi povedal, že ešte nevie, čo bude o 4 mesiace, zatiaľ ju nemám schválenú. Mám právo na túto dovolenku, ako sa ohrádzať, aby mi dovolenku schválil?
veronikasad
30.08.09,17:36
Potrebujem poradiť. Ohľadom nároku na dovolenku, zamestnávateľovi som dala žiadosť o dovolenku 4 mesiace pred plánovaným nástupom na dovolenku.
Dôvodom dovolenky je chata na horách, objednaná dopredu. Zamestnávateľ mi povedal, že ešte nevie, čo bude o 4 mesiace, zatiaľ ju nemám schválenú. Mám právo na túto dovolenku, ako sa ohrádzať, aby mi dovolenku schválil?
Čerpanie dovolenky určuje zamestnávatel.
Pozri § 111 Zákonníka práce
§ 111
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.
ivka70
30.08.09,17:42
Takze ziadny narok vam nevznikol, ani ked ste si dali poziadavku 4 mesiace dopredu, musite sa na cerpani so zamestnavatelom len a len dohodnut, inak vam urci cerpanie on.