Joana206
30.08.09,20:48
Som matka na rodičovskej dovolenke, už rok poberám rodičovský príspevok z ÚPSVaR. Chcela by som si založiť živnosť a začať podnikať. Viem, že ak chcem získať od štátu dotáciu na začiatok podnikania, treba byť registrovaný 3 mesiace na ÚPSVaR. Ráta sa do toho aj rodičovská dovolenka?
A ďalšia vec, ak by som si založila živnosť, môžu mi znížiť, resp. zrušiť rodičovský príspevok?
Vopred ďakujem za všetky odpovede
Xanti
30.08.09,18:51
Som matka na rodičovskej dovolenke, už rok poberám rodičovský príspevok z ÚPSVaR. Chcela by som si založiť živnosť a začať podnikať. Viem, že ak chcem získať od štátu dotáciu na začiatok podnikania, treba byť registrovaný 3 mesiace na ÚPSVaR. Ráta sa do toho aj rodičovská dovolenka?
A ďalšia vec, ak by som si založila živnosť, môžu mi znížiť, resp. zrušiť rodičovský príspevok?
Vopred ďakujem za všetky odpovede
Nezarátava sa do tej evidencie rodičovská dovolenka. Musíš ukončiť rodičovskú dovolenku ( môže ísť na ňu manžel, mali by ste byť posudzovaný podľa starých pravidiel ). Po ukončení RD sa zaevidovať na UP. A po splnení podmienky evidencie 3 mesiace, požiadať o dotáciu. Medzitým absolvovať pár školení, a podobných vecí...na porade nájdeš o dotácii dosť príspevkov.