domi2
12.08.05,15:46
Môžte mi prosím niekto pomôcť ?

Pracujem v štátnej organizácii, kde účtovné doklady musia prejsť rukami jedného aj druhého šéfa.Stáva sa mi však, že mi nepodíše šéfka dokaldy, lebo je zaneprázdnená svojou ješitnosťou, som niekedy zúfalá, lebo jej trvá podpis na lik.faktúry aj dva mesiace dávno po spaltnosti.Stalo sa mií teraz, že som nemala faktúru podpísanú neuhradila som, a dodavateľ bez upomieny mi dal penále.Samozrejme ju hneď podpísala a vina za penále zostala na mne.Koľko mi môžu zosobniť, alebo ako sa brániť proti ľudskej zlobe a zákernosti, to mi asi nepomôžete a pokúste sa.Dávam do diskusie, či tiež ste niektorý na tom asi ako ja
Ďakujem
Lucia7
12.08.05,13:55
"Škodu", ktorú spôsobíš zamestnávateľovi, Ti môže zosobniť do výšky trojnásobku Tvojho platu.
Prepokladám, že šéfka k podpisu nepripísala dátum, takže je Tvoje slovo proti jej.

Síce nepracujem v takejto "poriadnej" organizácii, ale aj tak som sa dala poistiť. Poistné sa platí ročne a tá suma vôbec nikoho nezruinuje a človek môže kľudne spávať.
durisovad
12.08.05,14:05
A nedavas tej sefke faktury proti podpisu? Podla mna by si si mala zaviest nejaky zositok, kam by si napisala, ake doklady a hlavne KEDY jej davas a potom si ich aj od nej podla tohoto zoznamu prevziat. Vina za oneskorenie by nebola na tebe a ta osoba by sa aj naucila, ze ma pracovat rychlejsie.
Poistenie zodpovednosti za skodu sposobenu zamestnavatelovi mam aj ja uzatvorenu uz viac ako 10 rokov.
domi2
12.08.05,14:21
Ďakujem za rada ale je veľmi klzká, už som to skúšala aj proti podpisu, samozrejme má pohotovú odpoveď, čo za novinku zavádzam ale budem to realizovať jedine proti podpisu a bodka.
Sefcikova
12.08.05,14:29
Môžte mi prosím niekto pomôcť ?

Pracujem v štátnej organizácii, kde účtovné doklady musia prejsť rukami jedného aj druhého šéfa.Stáva sa mi však, že mi nepodíše šéfka dokaldy, lebo je zaneprázdnená svojou ješitnosťou, som niekedy zúfalá, lebo jej trvá podpis na lik.faktúry aj dva mesiace dávno po spaltnosti.Stalo sa mií teraz, že som nemala faktúru podpísanú neuhradila som, a dodavateľ bez upomieny mi dal penále.Samozrejme ju hneď podpísala a vina za penále zostala na mne.Koľko mi môžu zosobniť, alebo ako sa brániť proti ľudskej zlobe a zákernosti, to mi asi nepomôžete a pokúste sa.Dávam do diskusie, či tiež ste niektorý na tom asi ako ja
Ďakujem
no možno má šéfka problém, že ty vieš pracovať a ona nie :-)

navrhujem stretnúť sa s oboma "šéfami" a zoči voči si vyjasniť situáciu, pokiaľ si mám predsa zodpovedne a včas robiť svoju prácu, je hlúpe, aby mi ju niekto kto chce byť nezodpovedný z vlastnej vôle,takýmto spôsobom brzdil ... a aby niekto tvrdil, že som vinná za vyrubené penále, to je nehoráznosť

ak by sa to nezlepšilo, obrátila by som sa na vyšších šéfov aj za cenu výpovede (no možno to nie je najlepšia rada)
ale rozhodne si to treba za prítomnosti svedkov vyjasniť a presadiť si svoju pravdu
domi2
12.08.05,14:32
Ďakujem máš asi pravdu ale rozmýšľam odísť preč,vieš ako je to v štátnom zamestnaní, ale potešil ma ohlas Vás všetkých asi sme ešte ľudia, inak som znechutená
durisovad
12.08.05,17:47
Ja som si vzdy myslela, ze najistejsie zamestnanie je v statnej sprave. Ale asi to take jednoduche predsa-len nebude.
ALDA
12.08.05,18:06
Nič nového pod slnkom. Sledovala som si splatnosti a pár dní pred splatnosťou som tvrdo nabehla a spýtala sa, kto bude platiť penále za tie faktúry s ktorými šef robí dojem, že má veľa práce. A na otázku ako som to myslela som odpovedala, že asi potrebuje mať niečo na stole ale prečo faktúry to nechápem..:D a mala som pokoj! Vždy aj bez preberajúceho podpisu mi ich načas vrátil. A tie splatnosti som zvýraznila. Nesmieš čakať a báť sa ozvať včas. To vyžadujem aj od svojich pracovníkov.

Pre tieto problémy by som určite neodchádzala a dohodla sa, aby sa to neopakovalo!

Lepšiu náladu:) a chuť do práce želá

Hela
kukučka
12.08.05,19:34
Tak ako ti radí ALDA Ak nepomôže ústne, dala by som jej aj s patričným komentárom zoznam neuhradených faktúr oproti podpisu, alebo cez protokol. Nezabudla by som uviesť, že sa to opakuje. Nedaj sa, držím palce!
durisovad
12.08.05,20:03
Mudry sef sa snazi obklopit ludmi, ktori su v nejednom pripade mudrejsi ako on. Vazi si tych ludi, vyuziva ich schopnosti, a snazi sa od nich nieco naucit, aby bol este mudrejsi.
adam
12.08.05,20:43
Mudry sef sa snazi obklopit ludmi, ktori su v nejednom pripade mudrejsi ako on. Vazi si tych ludi, vyuziva ich schopnosti, a snazi sa od nich nieco naucit, aby bol este mudrejsi.
Veľmi pekne a múdro si to napísala.....Plne súhlasím.......
domi2
15.08.05,07:01
Milí poraďáci !


Ďakujem za podporu, memyslela som si, že ma tak vzpruží Vaša podpora, ale po porade s manželom som sa rozhodla odísť,mám pocit že v tejto robote už asi nezvládam nič.Nechcem sa sťažovať, ale mám veľa práce, kto pracuje v štátnej správe vie že sa robia štvrťročné uzávierky, ako účtovníčka mám na starosti pokladňu, podvojné účtovníctvo, štvrročné uzávierky, spracuvávam mzdy aj dohodárov u nás sa premelie strašne veľa dohôd už len tie prihlasovačky atd.
Za tých pár korún ako sa v štátnej správe tabuľkovo hodnotí, mi to vôbec nestojí.a ešte šéfku na ktorú sa nemôžem spoľahnúť tak o čom je to ?

Ešte raz ďakujem za podporu, u mojich kolegov sa jej veľa nedočkám.
Jankaaa
15.08.05,07:34
Milí poraďáci !


Ďakujem za podporu, memyslela som si, že ma tak vzpruží Vaša podpora, ale po porade s manželom som sa rozhodla odísť,mám pocit že v tejto robote už asi nezvládam nič.Nechcem sa sťažovať, ale mám veľa práce, kto pracuje v štátnej správe vie že sa robia štvrťročné uzávierky, ako účtovníčka mám na starosti pokladňu, podvojné účtovníctvo, štvrročné uzávierky, spracuvávam mzdy aj dohodárov u nás sa premelie strašne veľa dohôd už len tie prihlasovačky atd.
Za tých pár korún ako sa v štátnej správe tabuľkovo hodnotí, mi to vôbec nestojí.a ešte šéfku na ktorú sa nemôžem spoľahnúť tak o čom je to ?

Ešte raz ďakujem za podporu, u mojich kolegov sa jej veľa nedočkám.Ja by som to teda svojej "veľkej šéfke" určite takto neuľahčila. Ona určite bude mať pocit, že dosiahla svoje a bude dusiť ďalšiu úbohú dušu. Ak by som aj odišla, tak určite až potom keby som jej to tiež trošku osladila. Určite jej to život vráti, ale božie mlyny niekedy melú zvlášť pomaly a presne takýmto arogantým ľuďom sa to niekedy ani nevráti. Ak si naozaj rozhodnutá odísť, tak jej to aspoň oslaď. Veď nemáš čo stratiť.
Hanka
15.08.05,07:48
Kadnarova, rozhodne sa nevzdavaj. Preco by si mala odchadzat z isteho miesta. Neviem z akeho regionu si, ale u nas sa praca nehlada lahko.
Rozhodne by som poprosila druheho sefa, aby si nasiel cas a aby ste si to so sefkou vyjasnili v jeho pritomnosti.
Nemysli si, ak sa zamestnas v sukromnom sektore, tiez budes musiet zvladnut vsetko. Mzdy, ucto, pripadne vsetku administrativnu pracu a este kopec veci o akych sa ti ani nesniva. Budes musiet podnikatela presviedcat, ze si nemoze robit co chce a ako chce. A to nie je lahka praca presvedcit niekoho, kto je presvedceny o tom, ze vo svojom vlastnom podniku si moze robit co chce a na tebe to je, aby si to uhrala v medziach zakona.
Prajem ti pevne nervy a spravny krok v rozhodovani.:)
Jankaaa
15.08.05,07:56
Presne je to tak ako píše Hanka. Ak odídeš tá porazená budeš Ty a s tým pocitom budeš musieť žiť. Ak sa vzdáš pri prvej hlúpej šéfke, bez toho aby si bojovala budeš mať pocit, že si zlyhala. A čo spravíš, ak nastúpiš a budeš mať zase hlúpu šéfku alebo šéfa. Východiskom nieje zmena zamestnania, ale bojovať o podmienky vo firme. Ja som zase mala šéfa, ktorý mal rodinné problémy a stále keď prišiel do práce, tak sa na každého vyzjapal a potom bol happy. Až do dňa, keď som ja happy nebola a on začal zjapať a ja som sa mu postavila a povedala som mu, čo si o tom raňajšom zjapaní myslím. Od toho dňa som mala pokoj. Už si to nikdy nedovolil. A nakoniec aj uznal, že mám pravdu a ospravedlnil sa mi. Možno aj ona má nejaké problémy a vybíja si to na Tebe. Nedovoľ jej to.
ALDA
15.08.05,08:25
Milí poraďáci !


Ďakujem za podporu, memyslela som si, že ma tak vzpruží Vaša podpora, ale po porade s manželom som sa rozhodla odísť,mám pocit že v tejto robote už asi nezvládam nič.Nechcem sa sťažovať, ale mám veľa práce, kto pracuje v štátnej správe vie že sa robia štvrťročné uzávierky, ako účtovníčka mám na starosti pokladňu, podvojné účtovníctvo, štvrročné uzávierky, spracuvávam mzdy aj dohodárov u nás sa premelie strašne veľa dohôd už len tie prihlasovačky atd.
Za tých pár korún ako sa v štátnej správe tabuľkovo hodnotí, mi to vôbec nestojí.a ešte šéfku na ktorú sa nemôžem spoľahnúť tak o čom je to ?

Ešte raz ďakujem za podporu, u mojich kolegov sa jej veľa nedočkám.
Mám pocit, že tu nejde tak ani o tú šefku, ale hlavne o pracovnú náplň a odmeňovanie:D Ak si myslíš, že je to na iných postoch inak si na veľkom omyle! Prepáč mi, ale mám dojem, že si si sama na vine, pretože sa nevieš ozvať a pripadáš mi ako utrápené chudiatko v kútiku. Ver mi, že výpoveďou to nevyriešiš:D Ty musíš zmeniť svoj postoj. A ešte sa mi zdá, že my máme iba Tvoju verziu a sme trošku neobjektívne voči druhej strane. A nezaťahovala by som do toho svojho manžela, to si musíš vyriešiť sama.

Ale ja by som ani po prečínaní Tvojich príspevkov nechcela takúto pracovníčku.

Držím Ti palce..aby si všetko ešte prehodnotila..a zamyslela sa

Hela
domi2
15.08.05,08:31
Milá Hela

Nemyslím si, že sa cítim ukrivdená a utrápená máš pravdu plačem nad rozliatym mliekom, sama som si na vine.Človek určite nesmie robiť zo seba utrápenú chuderu, to som len mala taký depkový deň.Život treba brať ako ide.

Čaute už nechcem na túto tému ďalej diskutovať.
ALDA
15.08.05,08:49
Milá Hela

Nemyslím si, že sa cítim ukrivdená a utrápená máš pravdu plačem nad rozliatym mliekom, sama som si na vine.Človek určite nesmie robiť zo seba utrápenú chuderu, to som len mala taký depkový deň.Život treba brať ako ide.

Čaute už nechcem na túto tému ďalej diskutovať.
Aj táto odpoveď je odpoveď!:D

Do kelu ako Ťa donútiť....vzoprieť sa , nikdy nie je neskoro! Žiadne rozliate mlieko, bude také ak niečo nepodnikneš..:D

Hela
hron
15.08.05,09:02
Aj táto odpoveď je odpoveď!:D

Do kelu ako Ťa donútiť....vzoprieť sa , nikdy nie je neskoro! Žiadne rozliate mlieko, bude také ak niečo nepodnikneš..:D

Hela
To nic, to pomoze len cas straveny na internete :-). Tiez som z rangu tych, co radsej zutekaju, nech si to vyzeru sami :-).
domi2
15.08.05,09:04
Čau

Už podnikám, nedám sa hovorím že to bola taká blbá depka
Neviem čo sa mi stalo, ale dávno som nedostala po nose, a teraz tu stonem.Keby ste ma poznali tak určite nie som uplakaná krehulka.Debka je nepríjemná vec.
ALDA
15.08.05,09:11
Čau

Už podnikám, nedám sa hovorím že to bola taká blbá depka
Neviem čo sa mi stalo, ale dávno som nedostala po nose, a teraz tu stonem.Keby ste ma poznali tak určite nie som uplakaná krehulka.Debka je nepríjemná vec.
Neboj aj ja to slovo poznám a moc dobre!!:D. Netajím to..ale na to sme tu!:)
A ak by som Ti nemôhla povedať svoj dojem..tak by to bolo na ....:D
Vidíš a spoznala som Ťa spoznala:) Ešte, že si mi to vysvetlila:)

Hela
domi2
15.08.05,09:15
Díky

Je dobre sa takto porozprávať s človekom ktorý je nestranný, nebola som nikdy na porade ale budem sem chodiť častejšie, človek troch pookreje na duši a život ide ďalej

Čau a díky
kukučka
15.08.05,16:50
Tak v takejto situácii by môj nebohý otec položil otázku:

Čo sa bojíš, keď si spravodlivý ?