polis1
31.08.09,05:27
dobrý den

chcem Vás poprosiť o radu ak niekto je konatel v spoločnosti a chce odtial vystupit ako to je?majitel nemá čas vymeniť konatela. A je možné, že daný majitel ak je občan Nemecka, ale trvalý pobyt má už na Slovensku aby bol on konatel a čo k tomu treba?dakkujem
bubaluba
31.08.09,09:27
Dobry den,

Nie som si ista, ci som presne pochopila Vasu otazku, ale ak ste mali na mysli vymenu konatela v s.r.o., pricom specificky sa ma stat konatelom obcan s nemeckom statnou prislusnostou, malo by to byt jednoducho mozne.
Podla mojho nazoru by sa jednalo o ziadost o zmenu udajov zapisanych v obchodnom registri.
Tento musi dokladovat do priloh: rozhodnutie spolocnosti o zruseni funkcie doterajsieho konatela; rozhodnutie spolocnosti o vymenovani noveho konatela do funkcie a jeho suhlas; identitu (pas); povolenie na pobyt v SR, cisty register trestov (z nemecka s uradne prelozenym prekladom) alebo casovo aj financne vyhodnejsie je ked poda vyhlasenie pred nemeckym zastupitelskym uradom v SR o vydanie "Affidavit" ze ma cisty register pre ucely vykonavania podnikatelskej cinnosti na Slovensku. (robi to US ambasada pre svojich obcanov a predpokladam, ze to zrejme pojde aj na nemeckej v tomto pripade, kazdopadne by som si tam vopred zavolala).

Rozhodnutia musia obsahovat urcite skutocnosti, ale nakolko si nie som ista ci je pre vas tato informacia podstatna, vynecham ju.