stratena
12.08.05,14:52
dobrý den, mam asi takyto "problem".trebars uvediem priklad:

v maji mi vznikne nadmerny odpocet 11,507,00 SKK
v juni mi vznikne nadmerny odpocet 21,333,00 SKK

no a v Juli mi vznikla danova povinnost 31.542,00 SKK

v salde v Prizanie DPH budem mat naratane nadmerne odpocty...ale podla §79 si mozem nadmerny odpocet odratat len z minuleho mesiaca...mne to pohoda odratala celych 31.542,00 SKK dobre v danovom som to opravila ale ako mam urobit to aby mi to tam v pohode nevysalo tie nadmerne odpocty?
stratena
12.08.05,13:05
no uz som si to nasla v knihe tak nic pekny den nevedela som ze je to tak jednoduche
alex1
27.06.06,09:14
Som začiatočníčka v Pohode a potrebujem poradiť.
Z roku 2005 mám za 4Q nadmerný odpočet. Za 1Q som mala daňovú povinnosť, ktorú som vynulovala nadmerným odpočtom. Pri uzavretí obdobia 1Q som si zaklikla, aby mi vyhotovilo pohľadávku nadmerného opočtu, ale nikde sa mi to nezjavilo. Kde mám chybu???
ďakujem
Luci
28.06.06,05:55
Som začiatočníčka v Pohode a potrebujem poradiť.
Z roku 2005 mám za 4Q nadmerný odpočet. Za 1Q som mala daňovú povinnosť, ktorú som vynulovala nadmerným odpočtom. Pri uzavretí obdobia 1Q som si zaklikla, aby mi vyhotovilo pohľadávku nadmerného opočtu, ale nikde sa mi to nezjavilo. Kde mám chybu???
ďakujem

Nespravila si žiadnu chybu, Pohoda pohľadávku nadmerného odpočtu nevystavuje. Asi Ťa aj upozornila, že pohľadávka nebude vystavená, len si si to nevšimla.