mojik
31.08.09,08:09
dobrý deň, viete mi napísať od roku 2005 aký max. počet hodín mohol odpracovať študent?´ďakujem
veronikasad
31.08.09,06:11
dobrý deň, viete mi napísať od roku 2005 aký max. počet hodín mohol odpracovať študent?´ďakujem
Dohoda o brigádnickej práci študenta sa nemenila - môže odpracovať polovicu týždenného úväzku
Tweety
31.08.09,06:12
dobrý deň, viete mi napísať od roku 2005 aký max. počet hodín mohol odpracovať študent?´ďakujem
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
mojik
31.08.09,06:23
nie je max. limit hodín na rok. čiže keď máme 40 hod. prac týždeň, študent môže celý rok odpracovať týždenne 20hod? v zákone je písané len to že môže študent odpracovať polovicu týždenného pracovného času. Viem že student na DoPŠ môže vykonávať prácu do vykonania štátnych skúšok, ale neviem keď prekročí jeden rok štúdia? ďakujem
veronikasad
31.08.09,06:25
nie je max. limit hodín na rok. čiže keď máme 40 hod. prac týždeň, študent môže celý rok odpracovať týždenne 20hod? v zákone je písané len to že môže študent odpracovať polovicu týždenného pracovného času. Viem že student na DoPŠ môže vykonávať prácu do vykonania štátnych skúšok, ale neviem keď prekročí jeden rok štúdia? ďakujem
Na DoBPŠ môže pracovať pokial má štatút študenta, teda aj študent externého štúdia /čo nie je tvoj prípad/
astronom
18.09.09,12:53
Ohladne tych odpracovanych hodin na dohodu - pozeral som si zakon, a ten urcuje limit odpracovanych hodin na danu zmluvu.
Ale neurcuje, kolko moze mat clovek tychto zmluv od roznych zamestnavatelov.

Znamena to teda, ze ak bude mat niekto dve dohody u dvoch roznych zadavatelov prace, tak moze teoreticky pracovat 40 hodin tyzdenne (na kazdu hodinu po 20 h) a pritom neprekroci dohodarsky limit?

Chapem to spravne?

Vopred dakujem za odpovede.
veronikasad
18.09.09,12:56
Ohladne tych odpracovanych hodin na dohodu - pozeral som si zakon, a ten urcuje limit odpracovanych hodin na danu zmluvu.
Ale neurcuje, kolko moze mat clovek tychto zmluv od roznych zamestnavatelov.

Znamena to teda, ze ak bude mat niekto dve dohody u dvoch roznych zadavatelov prace, tak moze teoreticky pracovat 40 hodin tyzdenne (na kazdu hodinu po 20 h) a pritom neprekroci dohodarsky limit?

Chapem to spravne?

Vopred dakujem za odpovede.
Limit sa sleduje u každého zamestnávateľa samostatne

ak budeš ešte stíhť aj školu, môžeš pracovať aj 40 hod. týždenne - u každého zamestnávatela v priemere polovičný úväzok
astronom
18.09.09,13:14
Dakujem pekne za odpoved - potesila :)

A len sa chcem potvrdit - podla zakona to ma byt 20 h tyzdenne v rocnom prepocte. To znamena, ze ak do konca roka ostavaju napriklad dva mesiace a dohodar zacne pracovat, tak moze na jednu zmluvu dohodar robit do konca roka aj fulltime, kedze to bude dokopy 8 tyzdnov x 40 h = 320 h, co je stale za cely rok v ramci limitu?

PS:
Lisi sa nejako v nejakych limitoch studentska dohoda od nestudentskej dohody (tj. nap. nezamestnaneho cloveka), okrem povinnosti platenia zdravotnych odvodov?
veronikasad
18.09.09,13:36
Dakujem pekne za odpoved - potesila :)

A len sa chcem potvrdit - podla zakona to ma byt 20 h tyzdenne v rocnom prepocte. To znamena, ze ak do konca roka ostavaju napriklad dva mesiace a dohodar zacne pracovat, tak moze na jednu zmluvu dohodar robit do konca roka aj fulltime, kedze to bude dokopy 8 tyzdnov x 40 h = 320 h, co je stale za cely rok v ramci limitu? sleduješ 1/2 týždenného prac.času z obdobia, na ktoré bola dohoda uzatvorená.

PS:
Lisi sa nejako v nejakych limitoch studentska dohoda od nestudentskej dohody (tj. nap. nezamestnaneho cloveka), okrem povinnosti platenia zdravotnych odvodov?
Dohoda o vykonaní práce - 350 hod. u jedného zamestnávatela ročne /bez ohľadu na dobu, na ktorú je uzatvorená/
Dohoda o pracovnej činnosti - 10 hod. týždenne
U nezamestaneného - evidovaného na úrade práce je treba dodržať mesačný príjem - 65 % životného minima, zvýšeného o preddavky na daň a povinné odvody

odpoveď v texte
astronom
21.09.09,09:49
> Sleduješ 1/2 týždenného prac.času z obdobia, na ktoré bola dohoda uzatvorená.

Ospravedlnujem sa ak zniem natvrdlo, ale teda 1/2 tyzdenny limit teda musi byt v ramci daneho obdobia splneny tyzdenne, alebo je mozne v ramci daneho obdobia na jednu dohodu prvy tyzden odrobit 40 h a druhy nic a dodrzat tak 20h v priemere?