Vivi
31.08.09,08:45
Dobry den,chcela by som sa poradit o nasledovnej zalezitosti.
Koncime zivnost (esto mozno potrva par mesiacov,kym skonci),cinnosti zo zivnosti presli na novovzniknutu sro. Zivnostnik mal zamestnanca. nie som si ista,ako najspravnejsie riesit tuto situaciu. Uvazujem o 2 moznostiach:

1.ukoncit zamestnancovi PP u zivnostnika dohodou, nahlasit ukoncenie do poistovni a nahlasit ho hned do novej sro. V tom pripade mu musim urobit aj novu pracovnu zmluvu?a musi alebo moze mat tiez skusobnu dobu?Keby sa nieco stalo a my by sme ho museli prepustit v skusobnej dobre, mame mu vyplatit aj odstupne?

2. ponechat zamestnanca u PP u zivnostnika a prefakturovat jeho pracu sro. Moze sa to?vo vyske celkovych mzdovych nakladov?Predpokladam,ze je k tomu potrebne urobit v tomto pripade aj nejaku zmluvu o poskytovani sluzieb,alebo nieco take...nevadi ale v tom pripade,ze zivnostik a spolocnik sro (a zaroven konatel) je jedna a ta ista osoba?

Co by bola lepsia a spravnejsia moznost?
Dakujem velmi pekne za rady.
Nutricia
31.08.09,06:56
čo tak prechod práv a povinnosti §27ZP
Vivi
31.08.09,06:57
mne sa to zda velmi komplikovane - nemam s tym skusenosti:(radsej by som to riesila takto,ak sa to da....
Nutricia
31.08.09,07:01
žiadne komplikované,spraví sa dodatok k zmluve odhlási a prihlási sa ten človek na SP a ZP u nového nástupcu a hotovo.Dovolenka a aj ostatné náležitosti zostávajú tak.
Vivi
31.08.09,07:09
cize odhlasit ho musim na poistovniach tak isto,ako keby koncil PP dohodou a prihlasit ho na novu firmu,ako keby zacinal novy PP?len stale bude mat zmluvu so starou firmou,akurat dodatok bude riesit,ze uz je v novej,cize akoze jeho PP trva?dobre tomu rozumiem?
Nutricia
31.08.09,07:13
ak tá nová sro je právnym nástupcom živnostníka tak áno.pozri §27 až 31 Zákonníka práce.
Vivi
31.08.09,07:22
nie je pravnym nastupcom,postupne preklapame cinnosti z jednej do druhej,ale mame aj nove cinnosti v tej novej sro a obe zatial funguje popri sebe.Cize podla mna nie je pravnym nastupcom.