smachotka
31.08.09,12:26
ahojte neviete mi niekto povedat coho sa tyka paragraf 67 v zrušení pracovnej zmluvy? zamestnanec si dal vypoved podla paragrafu 60 -dohodou a zamestnavatel mu poslal opravenu vypoved a zmenil paragraf na 67.
veronikasad
31.08.09,10:29
ahojte neviete mi niekto povedat coho sa tyka paragraf 67 v zrušení pracovnej zmluvy? zamestnanec si dal vypoved podla paragrafu 60 -dohodou a zamestnavatel mu poslal opravenu vypoved a zmenil paragraf na 67.
Skončenie prac.pomeru dohodou podľa § 60 je možné len so súhlasom zamestnávatela.

Zamestnávatel nesúhlasí, preto musí zamestnanec podať výpoveď v zmysle § 67. Ak to stihne osobne doručiť dnes, od 1.9. mu začína plynúť dvojmesačná výpovedná doba, PP končí 31.10.
smachotka
31.08.09,10:37
zamestnanec dal vypoved dohodou k 31.5.2009.Zamestnavatel mu ju podpisal. Zamestnanec tam uz nepracuje. Zamestnavatel mu teraz poslal prerobenu jeho vypoved na paragraf 67 aby to podpisal a poslal naspet. Chcela by som vediet co obsahuje ten paragraf 67 aby to nebola volaka habadura na zamestnanca.
veronikasad
31.08.09,10:40
zamestnanec dal vypoved dohodou k 31.5.2009.Zamestnavatel mu ju podpisal. Zamestnanec tam uz nepracuje. Zamestnavatel mu teraz poslal prerobenu jeho vypoved na paragraf 67 aby to podpisal a poslal naspet. Chcela by som vediet co obsahuje ten paragraf 67 aby to nebola volaka habadura na zamestnanca.
§ 67 je výpoveď zo strany zamestnanca. K akému dátumu skončil prac.pomer zamestnanec ?

Výpoveď dohodou zákonníka práce nepoozná. § 60 je skončenie pracovného pomeru dohodou so súhlasom zamestnanca aj zamestnávatela.

Čo znamená zamestnávatel ju podpísal ? Podpisoval tlačivo "DOHODA o skončení prac.pomeru" alebo zamestnávatel potvrdil podpisom prevzatie "výpovede dohodou".
Tweety
31.08.09,10:40
zamestnanec dal vypoved dohodou k 31.5.2009.Zamestnavatel mu ju podpisal. Zamestnanec tam uz nepracuje. Zamestnavatel mu teraz poslal prerobenu jeho vypoved na paragraf 67 aby to podpisal a poslal naspet. Chcela by som vediet co obsahuje ten paragraf 67 aby to nebola volaka habadura na zamestnanca.
PP skončil zrejme dohodou k 31.5.09, pretože ZP nepozná pojem výpoveď dohodou. Ak už bol PP skončený, zamestnáv. už nemôže dať výpoveď zamestnancovi, pretože ten už má PP skončený.
smachotka
31.08.09,10:46
zamestnanec dal vypoved k 31.5.2009 podla paragrafu 60 listom kde bola napisanan ziadost o zrusenie pracovneho pomeru a zamestnavatel mu ju podpisal.Nic insie mu nedaval. Az teraz mu poslal hento so spetnymi datumami
Tweety
31.08.09,10:47
zamestnanec dal vypoved k 31.5.2009 podla paragrafu 60 listom kde bola napisanan ziadost o zrusenie pracovneho pomeru a zamestnavatel mu ju podpisal.Nic insie mu nedaval. Az teraz mu poslal hento so spetnymi datumami
Ako som už uviedla, buď ide o skončenie PP dohodou, alebo o výpoveď zamestnaca, toto si treba ujasniť. Tzv. dve v jednom nie sú možné.(Aj výpoveď aj dohoda)
veronikasad
31.08.09,10:50
zamestnanec dal vypoved k 31.5.2009 podla paragrafu 60 listom kde bola napisanan ziadost o zrusenie pracovneho pomeru a zamestnavatel mu ju podpisal.Nic insie mu nedaval. Az teraz mu poslal hento so spetnymi datumami
Zamestnávatel podpísal prevzatie listu, ku skončeniu prac.pomeru dohodou nedošlo.
Čo sleduje zamestnávatel keď vyzval zamestnanca na opravu výpovede v zmysle § 67 nevieme. Od 1.6. by bežala zamestnancovi výpovedná doba, prac.pomer by končil 31.7.
Ak zamestnanec prestal chodiť do práce od 1.6. - možno mu písali absenciu. Alebo chú od zamestnanca náhradu jednomesačného príjmu za nedodržanie výpovednej doby.
To sú len dohady - dôvod zmeny si zisti u zamestnávatela.
smachotka
31.08.09,10:53
zistila som ze firma bola april a maj 2009 prihlasená na skolenie z uradu prace. Ked zamestnanec odchadzal uz bolo po skoleni a firma dostala vyplatenu dotaciu za to. Kedze zamestnanec dal vypoved urad prace chce sankciovat firmu ak tuto novu vypoved byvali zamestnanec nepodpise. Ak to nepodpise tak firma chce tie peniaze vymahat od tohto byvaleho zamestnanca, preto mu to poslali teraz a prerobene
veronikasad
31.08.09,10:56
zistila som ze firma bola april a maj 2009 prihlasená na skolenie z uradu prace. Ked zamestnanec odchadzal uz bolo po skoleni a firma dostala vyplatenu dotaciu za to. Kedze zamestnanec dal vypoved urad prace chce sankciovat firmu ak tuto novu vypoved byvali zamestnanec nepodpise. Ak to nepodpise tak firma chce tie peniaze vymahat od tohto byvaleho zamestnanca, preto mu to poslali teraz a prerobene
Došlo vôbec ku skončeniu prac. pomeru zamestnanca ? Ak ano, aký dôvod má uvedený v zápočtovom liste ? Alebo len zamestnanec od 1.6. prestal chodiť do práce ?

Ak zamestnávatel súhlasil s § 60, nemôže od zamestnanca požadovať žiadnu náhradu.
smachotka
31.08.09,11:06
kuknem mu este ten zapoctovy list aky mu tam dal dovod. Zatial vam dakujem