sklenkova
12.08.05,15:29
Prosím Vás,pomôžte mi s týmto rozpočtom pre náš dom:
1panel má rozmer 2,80m krát 3 metre.je ich 23.Chceme kúpiť fásádnu farbu,ktorá je v 12 kg baleniach a rozmiešava sa 12kg na 60m2, nanáša sa v dvoch vrstvách.Ja som to vy počítala takto,ale zdá sa mi to málo.
Takže:2,80krát 3=8,4m2 krát 23 = 193,2 krát 2= 386,4=6,44 (7) Budeme potrebovať 7 balení 12 kg farby fasádnej farby-ale mne sa to zdá málo,skúste mi prosím niekto pomôcť Ďakujem
Sefcikova
12.08.05,13:44
môžem iba konštatovať podľa výpočtov a správnosti toho že po rozriedení 12 kg farby, ktorá pokryje 60m2, vám 7 balení bude stačiť určite aj s rezervou
prípadne ak máš nutkavý pocit že to nebude stačiť, kúp o balenie viac :-)
M.
Heni
12.08.05,13:46
ale mne tam chýba ten vzťah, že 12 kíl farby je len na 60 m2...
Daska
12.08.05,14:04
Heni 386,4: 60 = 6,44 baleni, myslim ze je to v poriadku ak ozaj jedna skatula staci na 60 m2
Heni
12.08.05,14:37
Heni 386,4: 60 = 6,44 baleni, myslim ze je to v poriadku ak ozaj jedna skatula staci na 60 m2:D ahaaaa, som to nemala "po lopate" :D
sklenkova
12.08.05,14:52
Ja som si myslela, že neviem počítať,lebo odhadovala som to na takých 18- 20.000,-korún
adam
12.08.05,15:34
Na koľko m2 farba vystačí, záleží aj od fasády. Ak je hladká, menej, ak je ale hrboľatá ( zrnitá ) spotrebuje sa oveľa viac...
sklenkova
12.08.05,16:54
Fasáda je zrnitá, lenže ako to mám zohladniť v m2 pri nákupe farby,ja nie som maliar a tí čo to budú robiť vedia síce robiť,ale čo sa týka rozpočtu je to bieda. Sú to mladí chalani čo chodia do školy-maliari robiasi maturitu,a robia to za odmenu,ale musíme všetko kúpiť.Keď mi dal maliar sumu ,ktorú chce skoro som skolabovala a chcela sa stať maliarom.Keď sa niekto rozumiete takýmto veciam skúste mi poradiť,lebo chlapci hovoria že treba dať penetračný náter-trebárs duvilax-počuli ste niečo o tom?
Daska
12.08.05,17:11
Ano, pocula, a z vlastnej skusenosti viem, ze treba....
kukučka
12.08.05,18:22
Fasáda je zrnitá, lenže ako to mám zohladniť v m2 pri nákupe farby,ja nie som maliar a tí čo to budú robiť vedia síce robiť,ale čo sa týka rozpočtu je to bieda. Sú to mladí chalani čo chodia do školy-maliari robiasi maturitu,a robia to za odmenu,ale musíme všetko kúpiť.Keď mi dal maliar sumu ,ktorú chce skoro som skolabovala a chcela sa stať maliarom.Keď sa niekto rozumiete takýmto veciam skúste mi poradiť,lebo chlapci hovoria že treba dať penetračný náter-trebárs duvilax-počuli ste niečo o tom?
Len aby neboli aj v maľovaní takí slabí ako v počtoch, ja som doplatila na začiatočníka viď téma maľovanie. Penetrovať znamená natrieť povrch zriedenou farbou aby vsala do pôvodnej omietky, až potom sa natiera normálnou. To preto aby náter lepšie držal. Nepodceň to, inak by sa ti náter olupoval. Veľmi dôležité je pri tom počasie, ale aj fáza mesiaca, veeeľmi dobre ti radím, prečítaj si najskôr Život podľa Luny, určite neoľutuješ, veď to robíš pre seba http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
kukučka
12.08.05,18:24
hej a tp je podvojné účtovníctvo ? :eek: Richard by to mohol presunúť . . .
adam
12.08.05,19:27
Len aby neboli aj v maľovaní takí slabí ako v počtoch, ja som doplatila na začiatočníka viď téma maľovanie. Penetrovať znamená natrieť povrch zriedenou farbou aby vsala do pôvodnej omietky, až potom sa natiera normálnou. To preto aby náter lepšie držal. Nepodceň to, inak by sa ti náter olupoval. Veľmi dôležité je pri tom počasie, ale aj fáza mesiaca, veeeľmi dobre ti radím, prečítaj si najskôr Život podľa Luny, určite neoľutuješ, veď to robíš pre seba http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif Musím Ťa opraviť. Penetračný náter nie je zriedená farba. Je to špeciálny náter, ktorý sa pužíva, ako podkladový náter. Slúži na spojenie materialov. Napr., v novostavbe keď napenetruješ steny, nebude sa zo stien štetkou zotierať kožovka, nebudeš mať vo vedre s farbou piesok z kožovky. Tak isto vnútorné miestnosti, ak je na sebe viac náterov, penetrácia ich akoby spolu zlepí a farba na steny dobre prilne. Neviem čím ideš tú fasádu natierať, ale výrobca poväčšine spolu s farbou ponúka i penetračný náter. Treba sa informovať priamo v predajni, len dúfam, že natrafíš na školený personál....:)
sklenkova
13.08.05,10:03
Nejako na f sa to volá, ale v predajni mi to nevraveli o tom náteri,len tí maliari že skrz to aby to dobre chytilo atď.,pýtala som sa preto že z vedlajšieho vchodu povedal žeto je blbosť a to nie je treba (ide len o 500,-Sk)Čo sa týka tých chalanov videla som ich prácu a je to ok. Už teraz im môžem zabezpečiť ponuky, lenže problém je že nemajú ŽL. Za odmenu môže u nás robiť preto lebo jeden z nich tu býva, na jeho meno to bude vyplatené a inde neviem, aj ten vedlajší vchod je pochybný.Ten druhý chalan nie je ani z tejto časti BA,ale nevieme ako to spraviť
kukučka
13.08.05,17:36
Minule tu ktorýsi chlap pridal link, skús, tam ti lepšie poradia


http://www.efilip.sk/Forum/Forum.asp?TopicID=11