ajka1170
31.08.09,20:24
prosím o radu pri pestovaní izbovej rastlinky s názvom vriesea splendens.všade čítam, že je dôležité rastlinku polievať i do listovej ružice, nikde som sa však nedozvedela, že či ju polievať týmto spôsobom i po odkvitnutí. poradí mi niekto? vopred ďakujem.:)
zuzkahris
31.08.09,18:47
Vriesea patrí do čelade broméliovitých, to znamená, že každá bromélia kvitne len raz a po odkvitnutí materská rastlina pomaly odumiera. Vytvorí niekoľko odnoží, ktoré keď majú veľkosti minimálne polovicu z materskej rastliny sa presadia.. Do lievika treba polievať hlavne vo veľkých horúčavach, aj keď už materská rastlinka odkvitla, nič sa nestane ak v lieviku bude mať vodu, Keď sa objavia odnože, treba zalievať aj pôdu, aby aj odnože mali vlhkosť.
ajka1170
31.08.09,19:08
ďakujééém o)
zuzkahris
31.08.09,19:11
Nemáš za čo Ajka :), bromélie sú nádherné rastlinky, ja mám 7 bromélií a nádherne kvitnú a potom im nezabudni aj pridávať aj hnojivo slabej koncentrácie do zálievky. Inak odnožám môže trvať aj 2 roky, kým po presadení zakvitnú, čakanie stojí zato. Veľa úspechov s týmito krásnymi rastlinkami :)