peto.007
01.09.09,01:35
Ahoj vsetci, myslim, ze pre tento prispevok som zvolil vhodnu sekciu.

K problemu:
Nastupujem na vysku a chcel som si podat ziadost o soc. stipendium. Potrebujem "potvrdenie na ucely priznania soc. stipendia" z danoveho uradu, teda ci som podal danove priznanie za rok 2008 alebo nepodal.
Problem je v tom, ze ja som skoncil strednu skolu 30.maja 2008 a od juna 2008 do jula 2009 som pracoval vo UK a danove priznanie som podaval tam. No na danovom urade na slovensku mi povedali, ze som mal podat danove priznanie aj na slovensku, pretoze som mal trvaly pobyt na slovensku. A ked chcem poziadat o sco. stipendium, tak musim podat danove priznanie so spatnou platnostou, ale je to sankciovanie sumou 2000 SK (cca 67 euro).
Ja viem, neznalost zakona neospravedlnuje.

Chcem sa vas opytat, ako by som pochodil s tym, ze by som zvolil tu moznost na papiery, ze som nepodal danove priznanie.
Aky dopad by to malo na moju ziadost o soc. stipendium? Priznali by mi ho vobec?

Ak by som zvolil tu moznost, ze podam danove priznanie so spatnou platnostou a zaplatim sankciu, tak ako by to malo akoze vyzerat? Tym myslim to, ze ked som na slovensku v tom obdoby nepracoval, neodvadzal dane, ani som tu fyzicky nebol, tak k akym daniam sa mam vlastne priznat?

Alebo co mi PORADITE?

DAKUJEM.