artuš
01.09.09,08:51
Zdravím...vie mi niekto, prosím, poradiť, ako by mohla zmäknúť koža na kanadách? Sú úplne nové a úplne tvrdé - nenositeľné :(..! Chôdza v nich sa dá kľudne prirovnať ku chôdzi v lyžiarkach.. Je to zn. SYMPATEX. Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Každá i maličká rada pomôže :):).
najag
01.09.09,07:16
Ak sú kožené, tak olej na obuv.
artuš
01.09.09,07:26
Ak sú kožené, tak olej na obuv.
Áno, sú koženné. Skúsim to s tým olejom, no kamoš mi hovoril, že tomu nepomôže už nič :eek::mad:.....:---. Lebo keď ich mám obuté, lýtka sú jak v betóne. A to nebola vôbec lacná záležitosť..
alla66
01.09.09,07:37
Zdravím...vie mi niekto, prosím, poradiť, ako by mohla zmäknúť koža na kanadách? Sú úplne nové a úplne tvrdé - nenositeľné :(..! Chôdza v nich sa dá kľudne prirovnať ku chôdzi v lyžiarkach.. Je to zn. SYMPATEX. Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Každá i maličká rada pomôže :):).
Neviem, či pomôže na kanady:)..keď ma tlačili kožené topánky na päte, obuvník ich vyklepkal kladivkom...
tiež som ich veľa krémovala "indulonou"
... namočila ponožky do alkoholu a chodila v topánkach;)..na niektorých tieto triky zabrali, mám ešte jeden pár v krabici, ktoré sú stále tvrdé a nechcú povoliť:mee:
buchač
01.09.09,07:51
Zdravím...vie mi niekto, prosím, poradiť, ako by mohla zmäknúť koža na kanadách? Sú úplne nové a úplne tvrdé - nenositeľné :(..! Chôdza v nich sa dá kľudne prirovnať ku chôdzi v lyžiarkach.. Je to zn. SYMPATEX. Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Každá i maličká rada pomôže :):).

Nosiť , nosiť a ešte raz nosiť ....myslím nie na rukách , ale obuté ...;)

Noha a aj táto obuv si musí na seba zvyknúť , ono to nie sú nejaké lodičky od D & G ...
Pravideľné ošetrovanie je nutnosťou , ani nehovorím ..

Moje majú už ten nejaký piatok a aj výjazdy do terénu za sebou , dodnes sú pevné , ale zároveň pružné a čo je hlavné - držia kotník pekne pohromade .
Veď v konečnom dôsledku sú na to vyvinuté , vyrobené ..
buchač
01.09.09,07:56
Neviem, či pomôže na kanady:)..keď ma tlačili kožené topánky na päte, obuvník ich vyklepkal kladivkom...
tiež som ich veľa krémovala "indulonou"
... namočila ponožky do alkoholu a chodila v topánkach;)..na niektorých tieto triky zabrali, mám ešte jeden pár v krabici, ktoré sú stále tvrdé a nechcú povoliť:mee:

Alkohol a koža sa nemajú v láske , napríklad brašnár , keď potrebuje vyformovať púzdro / alebo iný výrobok / do želaného , ale zároveň aj pevného tvaru , tak kožu potiera liehom ...Aspoň môj známy brašnár mi takéto rozumy dal , keď mi robil zákazku ...;)
alla66
01.09.09,08:20
Alkohol a koža sa nemajú v láske , napríklad brašnár , keď potrebuje vyformovať púzdro / alebo iný výrobok / do želaného , ale zároveň aj pevného tvaru , tak kožu potiera liehom ...Aspoň môj známy brašnár mi takéto rozumy dal , keď mi robil zákazku ...;)
Manželka si neupravovala lodičky /kožené topánky/ podľa tvaru chodidla? ;) Omočíš, pobeháš "vnúter-ven" a netlačia!:---:)
buchač
01.09.09,08:36
Manželka si neupravovala lodičky /kožené topánky/ podľa tvaru chodidla? ;) Omočíš, pobeháš "vnúter-ven" a netlačia!:---:)

Jááááááááááááááááááááááj Alenka , ale neporovnávaj lodičky z tenkej kože , na ktorú sa len zle pozrieš a už sa mraští , s poriadnym kusiskom bravčového kožiska ....;)

To je , ako keby si porovnávala Trabant s Jeepom ....:cool:
artuš
01.09.09,10:20
Nosiť, nosiť....práveže ich budem nosiť denno-denne ;)! Len som si chcela uľahčiť "ten začiatok" ...a nejak zmäkčiť predovšetkým okolie členkov..to je úúúúžasne nehybné..:mad:. Už som ponúkala aj mame, či mi ich trošinku nerozchodí :D:D:D a jej reakciu snáď nebudem ani opisovať:D :D:rolleyes::---:)! Asi ich dobre obúcham o zem, či z nich niečo neodpadne. Alebo si ich radšej obujem a fakt budem len nosiť a nosiť...:cool::cool:
alla66
01.09.09,10:46
Nosiť, nosiť....práveže ich budem nosiť denno-denne ;)! Len som si chcela uľahčiť "ten začiatok" ...a nejak zmäkčiť predovšetkým okolie členkov..to je úúúúžasne nehybné..:mad:. Už som ponúkala aj mame, či mi ich trošinku nerozchodí :D:D:D a jej reakciu snáď nebudem ani opisovať:D :D:rolleyes::---:)! Asi ich dobre obúcham o zem, či z nich niečo neodpadne. Alebo si ich radšej obujem a fakt budem len nosiť a nosiť...:cool::cool:
Choď sa spýtať obuvníka, možno ich vyklepká kladivkom...
nosiť, nosiť, nosiť = už ťa ľutujem, ako budeš nosiť kanady jeden deň a potom zalepovať pľuzgiere:mee:
camozzi
01.09.09,10:49
Sympatex je druh materialu, z ktoreho su vyrobene. Ide o nepremokavy a priedusny material. Aby tento material nestratil na svojich vlastnostiach, tak by som ho cistil a osetroval prostriedkami ako je napr. Collonil.
artuš
01.09.09,12:27
Sympatex je druh materialu, z ktoreho su vyrobene. Ide o nepremokavy a priedusny material. Aby tento material nestratil na svojich vlastnostiach, tak by som ho cistil a osetroval prostriedkami ako je napr. Collonil.
...tak ho skúsim (Collonil), poprípade sa opýtam v obuvi na nejaký podobný prípravok... Teraz som mala tie "kvádre" obuté asi hodinu :mee: a júúúúj, moje nôžky :(.. Radšej by som mala gumáky až po zadok, ako toto. :D;) No nič, treba to rozchodiť, iné mi nezostáva :rolleyes::rolleyes:.
camozzi
01.09.09,14:01
Ja som predajca turistickej obuvi a rozhodne by som ti neodporucal ziadne pripravky na alkoholovej baze. Tie kozu vysusuju. Nezabudni, ze ak budes kozu prilis zmakcovat, tak koza strati svoju pevnost. Tiez by som neodporucal kadejake olejceky, Alpu a kadejake rady straych materi. Na vsetko su specializovane pripravky a mali by ti poradit tam, kde si obuv kupovala.
artuš
01.09.09,19:26
Ja som predajca turistickej obuvi a rozhodne by som ti neodporucal ziadne pripravky na alkoholovej baze. Tie kozu vysusuju. Nezabudni, ze ak budes kozu prilis zmakcovat, tak koza strati svoju pevnost. Tiez by som neodporucal kadejake olejceky, Alpu a kadejake rady straych materi. Na vsetko su specializovane pripravky a mali by ti poradit tam, kde si obuv kupovala.
Ďakujem za radu, camozzi :):)! Teším sa, že si sa pridal...to je info z prvej ruky ;). Jasné, že ďakujem aj ostatným :)...lebo som zase múdrejšia...! A "kanadky" takto dostanú tú najlepšiu starostlivosť...
sito
07.03.10,06:34
Nosiť, nosiť....práveže ich budem nosiť denno-denne ;)! Len som si chcela uľahčiť "ten začiatok" ...a nejak zmäkčiť predovšetkým okolie členkov..to je úúúúžasne nehybné..:mad:. Už som ponúkala aj mame, či mi ich trošinku nerozchodí :D:D:D a jej reakciu snáď nebudem ani opisovať:D :D:rolleyes::---:)! Asi ich dobre obúcham o zem, či z nich niečo neodpadne. Alebo si ich radšej obujem a fakt budem len nosiť a nosiť...:cool::cool:

Pozri číslo, nemáš ich menšie? Skús ten členok navlhčiť, nie na nohách, ale na kanadách. Predsa obuv je robená na to, aby boli nohy v suchu pri pôsobení vlhka, no a kdesi je hranica vlhka, ktorá zmäkčí obuv.

Extrém: Namoč ich do vody po členky, podošvami hore, nechaj odkvapať a potom nos, nos, nemyslím nos, čuchový orgán.

Alebo potom, ale to je už neskoro, možno v Tatrách po topiacom snehu ak je vyše kanad chodiť, chodiť, chodiť vyskúšaš kvalitu kanad.
stanco007
07.03.10,07:55
Ja som sa kanad nanosil az az... Vsetko nove. Teraz mam aj tie kanady Sympatex zimne a aj letne... Jedine ako si ich mozes prisposobit na svoju nohu je nosenim... Oni sa ti prisposobia a po nejakom case ti budu sediet ako uliate. Treba v nich pochodit par km... Ale je mi cudne, ze Sympatex ta tlacia! Tie kanady ci uz letne alebo zimne su ako z paperia. Aspon moje. Ani som nepocitil, ze ich mam na nohach... Su specielne urcene do tazsich poveternostnych podmienok a preto musia byt aj pohodlne, co aj velmi su.
stanco007
07.03.10,08:07
Nosiť, nosiť....práveže ich budem nosiť denno-denne ;)! Len som si chcela uľahčiť "ten začiatok" ...a nejak zmäkčiť predovšetkým okolie členkov..to je úúúúžasne nehybné..:mad:. Už som ponúkala aj mame, či mi ich trošinku nerozchodí :D:D:D a jej reakciu snáď nebudem ani opisovať:D :D:rolleyes::---:)! Asi ich dobre obúcham o zem, či z nich niečo neodpadne. Alebo si ich radšej obujem a fakt budem len nosiť a nosiť...:cool::cool:
Kanady su urcene na prekonavanie narocnejsieho terenu. Preto su aj robene tak, aby ti chranili clenok a chodidlo. Preto musia byt aj kus tvrdsie. Inak by si si namiesto nich mohla obut botasky :-))) Ked sa ti tie Sympatex nepozdavaju, tak si vyber inu obuv alebo ti nic ine neostava len ich rozchodit... Ale nechapem, ze tie Sympatex ta tlacia. Su to urcite znackove Sympatex? Ja mam orig. vojenske aj letne a aj zimne a aj po prvom obuti som ani nevedel, ze ich mam na nohach. So starsimi tipmy to bol problem ich rozchodit ale s tymito ziaden
bupi
15.03.10,11:32
Podla mna, sympatex nie je koza, je to synteticka zlozka obuvi, membrana, ktora zabezpecuje mikroklimaticke vetranie. Preto ani potieranie glycerinom, na zmaknutie koze, ktore som chcela povodne navrhnut asi nepomoze.
viktorviktor
15.03.10,18:30
Nemecká spoločnosť Sympatex Technologies GmbH vyrába lamináty, preto zvršok kanád je z iného materiálu, podľa toho použiť prípravok

Sympatex Windmaster: vetru odolné lamináty, tzv. softshelly, lamináty s flísom a podobne. Hrúbka membrány je 5 - 10 mikrónov.
Sympatex All weather: vode a vetru odolné lamináty určené pre aktívny šport, hrúbka membrány 10- 15 mikrónov.
Sympatex Professional – vode a vetru odolné lamináty s vysokým stupňom odolnosti voči oderu a fyzickému poškodeniu. Vhodné sú na ochranné pracovné odevy a extrémne športy. Hrúbka membrány je spravidla 15 mikrónov.
Sympatex High 2 Out – lamináty s membránou + špeciálnou hydrofilnou úpravou, ktorá napomáha membráne a zrýchľuje odvod potu.
Sympatex Reflection – lamináty so špeciálnou hliníkovou vrstvou, ktorá zadržuje až 3/4 tepla vo vnútri, zabezpečuje lepšie vyhriatie tela a končatín.
Sympatex Phaseable – 2,5 vrstvové lamináty, polovičná vnútorná vrstva chráni pred poškodením membrány zvnútra a slúži zároveň ako podšívka.
Sympatex Trekking shoes – lamináty na trekkingovú obuv.
Sympatex work wear shoes – lamináty na pracovnú a ochrannú obuv
Sympatex glove inserts – tvarované membránové vložky do športových a pracovných rukavíc.
Sympatex hat inserts – membránové vložky do čiapok a čeleniek
Sympatex tapes – pásky na lepenie švov. Membrány Sympatex musia byť kvôli svojmu špeciálnemu zloženiu lepené Sympatexovými páskami. V ponuke sú všetky typy korešpondujúce so všetkými druhmi laminátov firmy Sympatex.