KaSaZa
01.09.09,11:03
Ahojte, toho času som na Úrade práce, ale chcem ísť na živnosť. Chcela by som robiť jednoduché účtovníctvo a popri tomu masáže. Mám záujem aj o príspevok na rozbeh podnikania. Chcem vedieť, či na účtovníctvo mi stačí maturitný list z ekonomického odboru, alebo potrebujem kurz. Na masérstvo potrebujem určite kurz. Tu je moja ďalšia otázka, či mi nejaký kurz preplatí úrad a do akej výšky. Keby som chcela oba, tak to by ma asi poslali niekam, že? Ďakujem za odpoveď.
arizona
01.09.09,09:12
Zdá sa mi, že nezamestnaní majú nárok na dva rekv. kurzy v roku. Ale aké konkrétne kurzy má v pláne urad práce v tvojom bydlisku, Ti najlepšie povedia, ak sa budeš informovať osobne.
dragan.michal
01.09.09,09:23
Prvy kurz Ti preplatia na 100%, dalsi myslin na 80% a postupne to s poctom kurzov klesa. O ponuke kurzov Ti povedia na urade, nakolko ine je to u nas a ine u Vas.
a-lena
01.09.09,12:04
Na vykonávanie účtovníctva na živnosť nie je potrebný žiadny kurz - je to voľná živnosť. Masérske kurzy Ti môže ÚP preplatiť (treba si zistiť či ich majú v ponuke). Masérske služby nie sú voľnou živnosťou. Z ÚP môžeš dostať potom aj príspevok na podnikanie. Jeho výška je rôzna - líši sa podľa "regiónov". Treba však spracovať podnikateľský zámer, byť dlhodobo nezamestnaný a myslím, že aj absolvovať nejaký kurz. Zisti si možnosti u "svojej referentky" na ÚP.
KaSaZa
01.09.09,12:23
Ďakujem Vám všetkým za odpoveď, pomohli ste mi. :-)