Marieta1
01.09.09,12:41
Pracovala som 4r. ako ucitelka MS.Mala som stale zmluvu na dobu urcitu.Ale 3roky som patrila pod ZS a tento posledny rok pod mesto.4rok. mi uzavreli zmluvu do 31.08.2009.Este v juni som poziadala o predlzenie prac.zmluvy.Dali mi odpoved,ze mi napisu v auguste 2009.V auguste t.j 28.08.2009 som dostala list,ze moja zmluva sa uz nepredlzi.Chcem Vas poprosit,co nebolo na tychto zmluvach pravne?Preco mi nedali skor vediet a preco mi nedali zmluvu na dobu neurcitu?A navyse na moje miesto vyhlasili konkurz.Dakujem velmi pekne za odpovede....
ivka70
01.09.09,11:21
Tie zmluvy mohli a asi aj boli pravne uplne v poriadku.
/prilis kratky opis na posudenie nejakej "nekalosti"/

Pri zmluve na dobu urcitu zamestnavatel nie je povinny vam oznamovat, ze uz zmluvu nepredlzi.
Zmluva konci automaticky poslednym dohodnutym dnom.

Kedze vase miesto nerusili, mohli nan kludne vyhlasit konkurz.
Do konkurzu mate pravo sa prihlasit aj vy.
Marieta1
01.09.09,12:15
tie 3 roky boli po sebe a kazdy rok sa ta zmluva obnovovala na dobu urcitu,kvalifikaciu som splnala a taktiez riaditelka bola so mnou spokojna.Mam 6 rokov praxe v MS.Po kolkych rokoch by som mala mat pravo na urcenie zmluvy na dobu neurcitu?
ivka70
01.09.09,12:25
tie 3 roky boli po sebe a kazdy rok sa ta zmluva obnovovala na dobu urcitu,kvalifikaciu som splnala a taktiez riaditelka bola so mnou spokojna.Mam 6 rokov praxe v MS.Po kolkych rokoch by som mala mat pravo na urcenie zmluvy na dobu neurcitu?

Zakonnik prace je postaveny tak, ze ak ma organizacia menej ako 20 pracovnikov /co predpokladam, ze MS je/, tak je tam vynimka.
Bezne su to 3 roky, ale tieto male org. maju vynimku a mozu vlastne donekonecna.

V navrhu je teraz zmena, aby to bolo aj pre male organizacie zrusene.
emili21
04.09.09,05:48
Ahojte, chcem vás veľmi poprosiť o radu. Mám jednu pracovníčku, ktorá v júni 2009 išla na MD t.j. je stále našou zamestnankyňou, tým, že je na MD má prerušené platenie poistného v SP a ZP. Ale teraz od septembra by mala pre nás niečo na pár hodín do mesiaca vykonávať, prácu ako má aj v náplni práce a aj v pracovnej zmluve. Tak moja otázka: ako by som mala postupovať, kedže je to rovnaká práca ako v PZ tak nebudem písať žiadnu dohodu, len jej proste vyplatím za odvedenú prácu ale čo -plat za odpracované hodiny alebo nejakú odmenu a prihlásim ju do Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne? Prosím o názor. Veľmi veľmi pekne ďakujem.