slang11
01.09.09,15:12
Platím hypotekárny úver aj s manželkou spoločne,úver sme brali spoločne.Pýtam sa,či majú narok moje deti s prvého manželstva keby som ja zomrel aj keď nieje hypotekárny úver splatený?Ja si myslím,že hypotekárny úver môže splácať aj manželka naďaléj aj zamňa a figurovala by v hyptéke aj papierovo len ona,to si myslím,že by to šlo však predsa dom tak či tak zatiaľ patrí banke ĎAKUJEM.
ivka70
01.09.09,13:16
Dom nepatri banke, dom patri vam dvom, banka ma nan len zalozne pravo.

Ak by sa vam nieco stalo ,dedili by vase deti a vasa manzelka rovnakym dielom. Teda dom aj uver by sa delili najskor na polovicu a z "vasej" polovice by dedili aj deti aj manzelka.
Dlhy sa vsak dedia max. do vysky zdedeneho majetku.

Museli by potom vysporiadat svoje vztahy, cize ak by chceli mat podiel na dome, museli by dosplacat aj podiel na pozicek.
aksas2
01.09.09,13:18
Troška nerozumiem otázke. Nárok načo majú mať tie deti z prvého manželstva? Pokiaľ sa bavíme o nehnuteľnosti, tak v prípade Vašej smrti deti z prvého manželstva majú nárok na príslušný podiel, samozrejme v prípade dedenia zo zákona. V každom prípade dom nepatrí banke, ale Vám s manželkou pravdepodobne, banka tam má zriadené len záložné právo.