tauka
01.09.09,16:06
Chcel by som sa opytat znalych veci či potrebujem reg.pokladnu na predaj skylink kariet. Zivnost na obchodnu cinnost samozrejme mam. Jedna sa mi čisto iba o predaj kariet,živim sa stavbarčinou.Diky za odpovede.
robomil1
06.09.09,08:05
Ak je tam príjem v hotovosti tak ÁNO nakolko pri príjme hovosti do 1659,70 je subjekt povinný pouzivat ERP na evidovanie príjmu v hotovosti.
PS: kazdy kto ma prijem v hotovosti musi pouzivat ERP
Aluš
06.09.09,12:36
V prípade, že by si vystavil faktúru na konkrétneho zákazníka - komplet adresa, v takom prípade by ti stačilo mať úhradu aj príjmovým pokladničným dokladom. Toto však platí len do 31.12.2010. Potom budeš musieť mať ERP.
evina
06.09.09,13:24
Ak je tam príjem v hotovosti tak ÁNO nakolko pri príjme hovosti do 1659,70 je subjekt povinný pouzivat ERP na evidovanie príjmu v hotovosti.
PS: kazdy kto ma prijem v hotovosti musi pouzivat ERP
Táto informácie je bohužiaľ komplet nesprávna.
1. Evidencia tržieb v hotovosti ERP nie je vôbec obmedzená výškou príjmu /ale len u DPH-áčkarov nad túto sumu musí byť vystavená faktúra a nesmie byť predložený blok Z ERP a ani príjmom v hotovosti ako takým .....
2. Povinnosť používať ERP majú všetci, ktorí predávajú tovar a poskytujú vybrané služby podľa zákona s príjmom v hotovosti s termínmi, ktoré sú v priloženom linku

http://www.porada.sk/t94807-p20-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html

Osobne skyling karty považujem za službu /nie som si 100% istá, ale je to prístup k niečomu..../, ktorá nie je v prílohe daného zákona, takže principiálne nebude treba ERP ani po 1.1.2011. Tu však niekto zdatnejší by mal potvrdiť, či ide naozaj o službu.....
robomil1
06.09.09,17:42
ERP je povinny pouzivat kazdy od nadobudnutia pravoúplatnosti zakona, ale len FM sa posunul do konca 2010.
evina
06.09.09,18:42
ERP je povinny pouzivat kazdy od nadobudnutia pravoúplatnosti zakona, ale len FM sa posunul do konca 2010.

Prečítaj si prosím horepripnutý link, tam je aj stanovisko MF aj stanovisko DRSR o.i. a nie je to tak. Je to tam rozobraté na cimprcampr všetko. Napríklad ani my účtovníci nepoužívame a ani nebudeme používať ERP, lebo nie sme uvedení v prílohe predmetných predpisov.
veronikasad
06.09.09,19:15
Ak je tam príjem v hotovosti tak ÁNO nakolko pri príjme hovosti do 1659,70 je subjekt povinný pouzivat ERP na evidovanie príjmu v hotovosti.
PS: kazdy kto ma prijem v hotovosti musi pouzivat ERP
Trošku ťa opravím. Každý, kto prijme hotovosť za tovar alebo služby uvedené v prílohe zákona o ERP, je povinný tržbu zaevidovať cez ERP.Od 1.1.2011 sa táto povinnosť vzťahuje aj na príjem hotovosti za úhradu faktúry, ale len v tom prípade ak vzniká povinnosť evidencie tržby cez ERP.