asusana
01.09.09,18:35
Dobrý deň,
som živnostníčka a bývam v dome s rodičmi, sú spolumajitelia, môžem uzatvoriť nájomnú zmluvu s jedným rodičom? V účtovníctve je to v poriadku ak účtujem iba výdavkové pokladničné doklady, ktoré každý mesiac zaplatím za nájom?Pekný večer..
Zoltán Kovács
01.09.09,16:39
Dobrý deň,
som živnostníčka a bývam v dome s rodičmi, sú spolumajitelia, môžem uzatvoriť nájomnú zmluvu s jedným rodičom? V účtovníctve je to v poriadku ak účtujem iba výdavkové pokladničné doklady, ktoré každý mesiac zaplatím za nájom?Pekný večer..

Ak dom je v BSM, bez určenia podielu majetku, tak je potrebné uzavrieť nájomnú zmluvu s oboma vlastníkmi.
veronikasad
01.09.09,16:45
Dobrý deň,
som živnostníčka a bývam v dome s rodičmi, sú spolumajitelia, môžem uzatvoriť nájomnú zmluvu s jedným rodičom? V účtovníctve je to v poriadku ak účtujem iba výdavkové pokladničné doklady, ktoré každý mesiac zaplatím za nájom?Pekný večer..
V akej oblasti podnikáš ? Nenarobíš nájomnou zmluvou rodičom viac starostí ako si znížiš základ dane ? (registrácia na DU, povinnosť podať DP)
asusana
01.09.09,16:50
Ak je to BSM, aj výdavkové doklady budú vystavené na obe mená??
asusana
01.09.09,19:55
Pokiaľ viem registrácia na DÚ nieje potrebná ak súhrn nájomného nepresiahne v SK 20000,- (664€). Kde by som to podľa zákona našla na internete? ďakujem