vulxy
01.09.09,21:02
zdar,aku knihu mi poradite z ktorej sa naucim JU od absolutnych zakladov ,skusal som v knihkupectvach ale vsetky co som videl su uz tak skor pre mierne pokrocilych.len aby ste maly prehlad co o tom viem tak taka kniha jazd alebo pokladnica su premna neznamy pojem:)
vdaka za rady
veronikasad
01.09.09,21:03
skús www.polica.sk Daj si do vyhladávania jednoduché účtovníctvo - v ponuke majú niekolko aktuálnych kníh pre začiatočníkov aj pokročilých
jajko50
02.09.09,06:12
A ak môžem odporučiť, tak by to chcelo aj kurz v certifikovanej firme so záverečnou skúškou. Kniha len ako doplnok na riešenie roznych účtovných prípadov.
vulxy
02.09.09,07:06
A ak môžem odporučiť, tak by to chcelo aj kurz v certifikovanej firme so záverečnou skúškou. Kniha len ako doplnok na riešenie roznych účtovných prípadov.

je mi jasne ze skolenie je dobra vec ,pravdepodobne budem mat uctovnika ale som taka povaha ze musim do toho vidiet ako system pracuje.nemyslim si ze to je riesenie ze " mam uctovnika uz sa netreba starat".
pepsikova
02.09.09,17:43
...mne by pomohla aj stará učebnica JU..len kde ju zohnať...
jozka56
02.09.09,18:27
...mne by pomohla aj stará učebnica JU..len kde ju zohnať...
Pepsi, a čo takto nahovoriť poraďáčky, aby nám tu založili odbornú tému "Tak, takto sa účtuje v jednoduchom účtovníctve". j:---
veronikasad
02.09.09,18:36
...mne by pomohla aj stará učebnica JU..len kde ju zohnať...
pepsi, to potrebuješ do školy, alebo sa chceš sama začať učiť účtovať ?
vulxy
02.09.09,19:37
Pepsi, a čo takto nahovoriť poraďáčky, aby nám tu založili odbornú tému "Tak, takto sa účtuje v jednoduchom účtovníctve". j:---

to je napad,len neviem preco to nenapadlo mna prveho:D:D:D
Melnick
02.09.09,19:43
Pepsi, a čo takto nahovoriť poraďáčky, aby nám tu založili odbornú tému "Tak, takto sa účtuje v jednoduchom účtovníctve". j:---

Jožka , predtým ako bola ayya v......á sa chystala urobiť "obývačku u nevesty" a to v JU- niečo ako všetkým známa svokrina kuchyňa. Bohužiaľ sa k tomu už nedostala.

PS: názov som si vymyslela, čo ak niekedy ayya vydá knihu, aby som jej to nezbabrala.
Melnick
02.09.09,19:47
Ešte niečo:
mám super príručku k JÚ, ale myslím, že jej prepis by sa mohol považovať za porušenie autorských práv a to by som nechcela.
Melnick
02.09.09,19:51
to je napad,len neviem preco to nenapadlo mna prveho:D:D:D

vulxy , prečítaj celú svokrinu kuchyňu a uvidíš, koľkí tam nahovárali jej autorku , aby napísala niečo podobné pre JÚ. No JÚ je tak jednoduché, že sa nedá napísať tak úžasne ako sa to podarilo autorke - ayya - pre pochopenie PÚ.:)
vulxy
03.09.09,06:49
"No JÚ je tak jednoduché, že sa nedá napísať tak úžasne":D:D:D
Elena Navrátilová
03.09.09,06:51
vulxy , prečítaj celú svokrinu kuchyňu a uvidíš, koľkí tam nahovárali jej autorku , aby napísala niečo podobné pre JÚ. No JÚ je tak jednoduché, že sa nedá napísať tak úžasne ako sa to podarilo autorke - ayya - pre pochopenie PÚ.:)

http://www.porada.sk/t8703-p43-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post1093886
Prikladám link ... snáď Ti to pomôže k orientácii v problematike. Držím palce.
pepsikova
03.09.09,08:47
pepsi, to potrebuješ do školy, alebo sa chceš sama začať učiť účtovať ?..


...mojka, ja to potrebujem do školy, lebo nemáme knihy a to, čo nám povie profka na hodine, nie je nič,teda skoro nič, neviem sa orientovať v položkách, čo kde patrí,ako sa to pričíta a odčíta a fakt z toho neviem nič...
...""svokrina kuchyňa""to bol fantastický nápad a pochopila som to hneď , lebo to bolo vysvetlené ""ako pre totálne sprostých""(toto beriem ako pre mňa) Ayya aj sľúbila pokračovať, ale bohužiaľ...a neviem, či sa tu nájde ešte taká dobrá duša, čo by to sem hodila polopatisticky..
pepsikova
03.09.09,08:50
Ešte niečo:
mám super príručku k JÚ, ale myslím, že jej prepis by sa mohol považovať za porušenie autorských práv a to by som nechcela...


joooj mojuš, no však hneď nemusíš porušovať nejaké práva..ja by som to skopírovala, uložila ako prílohu a pekne -krásne by som to poslala sprostým v emaili..ani nevieš, akí by sme ti boli vďační..aj pusu by si dostala..aj tofiféééé...
veronikasad
03.09.09,08:51
..


...mojka, ja to potrebujem do školy, lebo nemáme knihy a to, čo nám povie profka na hodine, nie je nič,teda skoro nič, neviem sa orientovať v položkách, čo kde patrí,ako sa to pričíta a odčíta a fakt z toho neviem nič...
...""svokrina kuchyňa""to bol fantastický nápad a pochopila som to hneď , lebo to bolo vysvetlené ""ako pre totálne sprostých""(toto beriem ako pre mňa) Ayya aj sľúbila pokračovať, ale bohužiaľ...a neviem, či sa tu nájde ešte taká dobrá duša, čo by to sem hodila polopatisticky..
Možno ešte nejaké materiály z kurzu spred x-rokov nájdem. Ak by si potrebovala niečo "vysvetliť", kludne sa ozvi. S JU robím už viac ako 15 rokov, ak si priamo z PD, môžeme sa stretnúť keď budeš potrebovať ...
Melnick
03.09.09,10:35
Veronika, tak poďme dievčaťu pomáhať. Aj ja čo-to málo viem a pomôžem.:)

PS:pepsikova a Tebe kto povedal, že Toffiffe ja môžem????? :D:D:D
vulxy
03.09.09,11:30
http://www.porada.sk/t8703-p43-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post1093886
Prikladám link ... snáď Ti to pomôže k orientácii v problematike. Držím palce.

citam to ale PU je nieco celkom ine,ked som spravne pochopil,podla mna 90%veci sa neda pouzit v JU ale som len na 12tej strane:confused:
neprezradte mi kto je vrah:D
Elena Navrátilová
03.09.09,11:33
citam to ale PU je nieco celkom ine,ked som spravne pochopil,podla mna 90%veci sa neda pouzit v JU ale som len na 12tej strane:confused:
neprezradte mi kto je vrah:D

Samozrejme je v tom rozdiel ale Tebe to účtovníčka môže robiť aj v PU. ;)
vulxy
03.09.09,11:39
Samozrejme je v tom rozdiel ale Tebe to účtovníčka môže robiť aj v PU. ;)

tak uz som vedla... preco to chce robit v PU ked podla mna v JU je vyhodnejsie aspon co som zatial nastudoval...:confused:
Elena Navrátilová
03.09.09,11:44
tak uz som vedla... preco to chce robit v PU ked podla mna v JU je vyhodnejsie aspon co som zatial nastudoval...:confused:

PU je spoľahlivejšie... preto je podvojné lebo je to tam hneď aj skontrolované. ;)
Jozef Mihál
03.09.09,12:08
..


joooj mojuš, no však hneď nemusíš porušovať nejaké práva..ja by som to skopírovala, uložila ako prílohu a pekne -krásne by som to poslala sprostým v emaili..ani nevieš, akí by sme ti boli vďační..aj pusu by si dostala..aj tofiféééé...
No zbohom aj s batohom...

Idem sa živiť kopaním kanálov, vykopané mi nikto neukradne.
Katy a R
03.09.09,12:42
a tento blog ste čítali :confused::confused:

http://www.porada.sk/blog.php?u=3890
... pre mňa to bolo veru poučné ... :)
Elena Navrátilová
03.09.09,14:59
Ešte niečo:
mám super príručku k JÚ, ale myslím, že jej prepis by sa mohol považovať za porušenie autorských práv a to by som nechcela.

Majka, napíš názov príručky, autora, autorku a to neporušíš nikomu žiadne práva. Veď prepis výjde aj drahšie a nie je to ani také šikovné ako originál vydanie.
vulxy
03.09.09,15:12
a tento blog ste čítali :confused::confused:

http://www.porada.sk/blog.php?u=3890
... pre mňa to bolo veru poučné ... :)

dobreeee....este par stranok a budem tu uctovnikom konkurencia:D
len mam v tom uz gulas lebo vela si chcem naraz nastudovat a mozog mi to nestravi...
ale tento blog sa mi pacil,uz zacinam rozumiet vasim skratkam:D
vulxy
03.09.09,15:17
Ešte niečo:
mám super príručku k JÚ, ale myslím, že jej prepis by sa mohol považovať za porušenie autorských práv a to by som nechcela.

aspon nazov a autora by si mohla....
ci ma cenu ta prehovarat k skenovaniu:D
Elena Navrátilová
03.09.09,15:19
Majka, napíš názov príručky, autora, autorku a to neporušíš nikomu žiadne práva. Veď prepis výjde aj drahšie a nie je to ani také šikovné ako originál vydanie.


aspon nazov a autora by si mohla....
ci ma cenu ta prehovarat k skenovaniu:D

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
veronikasad
03.09.09,16:11
aspon nazov a autora by si mohla....
ci ma cenu ta prehovarat k skenovaniu:D
poradím ti publikáciu poraďáčky Janky Acsovej

http://www.avison.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=8&Itemid=9

mimotemyneviem prečo je to také nečitatelné ...
pepsikova
03.09.09,16:46
No zbohom aj s batohom...

Idem sa živiť kopaním kanálov, vykopané mi nikto neukradne...


...Jožko, ale veď ty zas nemusíš byť taký pilný, ako ja...a neopováž sa presedlať na manuál...
(..a čo ja môžem za to, že chcem študovať a škola nemá potrebné knihy?)
Melnick
03.09.09,19:10
citam to ale PU je nieco celkom ine,ked som spravne pochopil,podla mna 90%veci sa neda pouzit v JU ale som len na 12tej strane:confused:
neprezradte mi kto je vrah:D

Daňový úrad. :D:D:D
pepsikova
03.09.09,19:23
Daňový úrad. :D:D:D..

...zlomyselnica...mal na to prísť sám...
vulxy
03.09.09,19:24
Daňový úrad. :D:D:D

ale mi odlahlo,som si myslel ze zas ten zahradnik:D
Melnick
03.09.09,19:30
Teraz úplne vážne : publikácia má názov " Evidencia a jednoduché účtovníctvo"
Dátum vydania : jún 1991 ESOX
Autor: Ing. Jaroslav Ďaďo
Nič "polopatistickejšie" som nečítala.:):):)
vulxy
03.09.09,19:44
Teraz úplne vážne : publikácia má názov " Evidencia a jednoduché účtovníctvo"
Dátum vydania : jún 1991 ESOX
Autor: Ing. Jaroslav Ďaďo
Nič "polopatistickejšie" som nečítala.:):):)

Dátum vydania : jún 1991 ESOX:confused::confused::confused:
zda sa mi to trosku starsie:D
mam dojem:D to uz nezozeniem
Elena Navrátilová
04.09.09,06:21
Dátum vydania : jún 1991 ESOX:confused::confused::confused:
zda sa mi to trosku starsie:D
mam dojem:D to uz nezozeniem

Tak popozeraj po nete... tu Ti odporúčajú aj stránku s účtovnickými firmami, účtovníkmi... ;) http://ako-podnikat.sk/index.php/uctovnictvo-faktury-sklad
Melnick
04.09.09,14:40
Dátum vydania : jún 1991 ESOX:confused::confused::confused:
zda sa mi to trosku starsie:D
mam dojem:D to uz nezozeniem

Poznám osobne syna p. Ďaďa /alebo je to iba menovec? /, - ak platí telefonický kontakt , ktorý na neho mám tak zavolám - ale teraz som bez hlasu a ss písať sa mi zdá minimálne netaktné - čo sa tejto informácie týka.

Ozvem sa, keď budem môcť hovoriť a niečo budem vedieť.:)

Dodatok: Nakoniec som sa skontaktovala so samotným autorom. Skvelý človek.:)
Filip Glasa
07.09.09,11:05
dosť predávaná (všeobecne, nie práve na polici) je kniha:

[/URL][URL="http://www.polica.sk/jednoduche-uctovnictvo-podnikatelov-pre-zaciatocnikov-a-pokrocilych-8727.html"]Jednoduche uctovnictvo podnikatelov pre zaciatocnikov a pokrocilych (http://www.polica.sk/jednoduche-uctovnictvo-podnikatelov-po-zavedeni-eura-8793.html)
Misicka21
08.09.09,11:40
našlo mi aj túto knihu, je tiež dobrá??
Jednoduché účtovníctvo podnikateľov po zavedení eura
Filip Glasa
08.09.09,12:52
Neviem to posúdiť nakoľko nie som účtovník a nečítal som ju, ale tá po zavedení Eura je aktualizovaná pre rok 2009.
Melnick
08.09.09,21:02
No zbohom aj s batohom...

Idem sa živiť kopaním kanálov, vykopané mi nikto neukradne.

Jozef, neboj sa. Kanále už sú vykopané.:)

Je to neskutočné, ale mám súhlas od samého autora, že publikáciu môžem svojim priateľom skopírovať.:)
Ľudkovia to Slovensko je také malé. Zrazu sme zistili, že pozná môjho manžela.

Na ten súhlas mám dôkaz - to iba pre prípad.......že :rolleyes:

mimotemy pepsikova a vulxy - ste vy vôbec moji priatelia?????? :D:D:D
Melnick
08.09.09,21:14
mimotemyJééj trochu mi to pripomína: Mejkpísová a Dempsi :D:D:D
Elena Navrátilová
09.09.09,04:40
mimotemyJééj trochu mi to pripomína: Mejkpísová a Dempsi :D:D:D

:D:D:D:D:D:D
pepsikova
10.09.09,02:33
Jozef, neboj sa. Kanále už sú vykopané.:)

Je to neskutočné, ale mám súhlas od samého autora, že publikáciu môžem svojim priateľom skopírovať.:)
Ľudkovia to Slovensko je také malé. Zrazu sme zistili, že pozná môjho manžela.

Na ten súhlas mám dôkaz - to iba pre prípad.......že :rolleyes:

mimotemy pepsikova a vulxy - ste vy vôbec moji priatelia?????? :D:D:D..

...no ja ti ani neviem, či som s tebou v jednej bande,mojuš...ale vďačná by som bola aj tak... http://www.beruska8.cz/jidloapiti/bonbony1/1.gif
vulxy
11.09.09,09:53
mimotemy pepsikova a vulxy - ste vy vôbec moji priatelia?????? :D:D:D[/QUOTE]

jasne ze sme.....:D
jozka56
12.09.09,18:11
..

...no ja ti ani neviem, či som s tebou v jednej bande,mojuš...ale vďačná by som bola aj tak... http://www.beruska8.cz/jidloapiti/bonbony1/1.gif
Pepsi aj iní, pozrite blog Marianna01 jednoducho začať v JU, poradí, aj pomôže v orientácii JU. j:---
L-M
03.11.09,13:32
veru Melnick aj mne by sa také polopate vysvetlené zišlo, už dakedy mám pocit, že nerozumiem ani tomu, čomu som si myslela, že rozumiem.
Môžem si dovoliť byť taká drzá a poprosiť o kópiu tej polopatistickej publikácie.
Ak nie , tak jasné aj také beriem, aj keď v kútiku dúfam, že áno.:o

Lucia
Melnick
03.11.09,18:21
A ja teraz už iba rozmýšľam, ako to idem poriešiť. :o Mám súhlas od autora pár priateľom to prefotiť,/ je toho dosť :cool:/ ale to neznamená - verejne to tu prilepiť.
Chápete ma? :mee:
vulxy
03.11.09,18:55
A ja teraz už iba rozmýšľam, ako to idem poriešiť. :o Mám súhlas od autora pár priateľom to prefotiť,/ je toho dosť :cool:/ ale to neznamená - verejne to tu prilepiť.
Chápete ma? :mee:

dufam nezabudnes na najlepsieho priatela:D:D:D
pepsikova
03.11.09,20:49
..dobrá stránka..materiál je v slovenčine..

http://studijni-materialy.blogspot.com/2008/09/tovnictvo.html
Melnick
04.11.09,18:30
Pobočka EPOS
Žilinská cesta 10, 034 01 Ružomberok
Tak som sa dnes prešla a navštívila pobočku EPOS-u v RBK. Porovnávala som túto:
http://www.polica.sk/jednoduche-uctovnictvo-podnikatelov-pre-zaciatocnikov-a-pokrocilych-8727.html
s tou mojou.

Nechcem sa vyhovárať, ale v porovnaní s touto knihou je veľa materiálu v tej mojej publikácii už príliš zastaralého. Ale ....
vulxy
05.11.09,18:47
Tak som sa dnes prešla a navštívila pobočku EPOS-u v RBK. Porovnávala som túto:
http://www.polica.sk/jednoduche-uctovnictvo-podnikatelov-pre-zaciatocnikov-a-pokrocilych-8727.html
s tou mojou.

Nechcem sa vyhovárať, ale v porovnaní s touto knihou je veľa materiálu v tej mojej publikácii už príliš zastaralého. Ale ....

prosim ta na kolenach(reumatickych) nic neporovnavaj ,len skenuj:D:D:D
pepsikova
08.11.09,12:43
prosim ta na kolenach(reumatickych) nic neporovnavaj ,len skenuj:D:D:D..


a čo keby si kukol sem?..je to síce v češtine, ale možno nájdeš, čo potrebuješ...
http://teenage.cz/tahaky_list?predmety=15