marian152
01.09.09,23:40
dobry den

mozem registrovat viac firiem na jednu osobu? Mozem potom poziadat pre kazdu firmu zvlast o dotaciu na podnikanie? Ake su podmienky ziskania dotacie na vytvorenie pracovneho miesta?
Dáša_
02.09.09,04:14
dobry den

mozem registrovat viac firiem na jednu osobu? Mozem potom poziadat pre kazdu firmu zvlast o dotaciu na podnikanie? Ake su podmienky ziskania dotacie na vytvorenie pracovneho miesta?

Myslíš ako fyzická osoba? V tom prípade je to stále jedna firma.
mirpo
02.09.09,04:40
Podmienky pre získanie príspevkov sa líšia. Skús si vybrať:
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000AAE
Ako FO, ale aj ako PO môžeš čerpať aj viaceré príspevky po splnení všetkých podmienok. :)
Na jednu osobu /spoločník/ môžeš zaregistrovať aj viac spoločností - PO
- v živnostenskom registri budeš stále jedna osoba
- v obchodnom registri môžeš byť spoločníkom viacerých spoločností
marian152
02.09.09,04:45
budem FO - živnostník (aby bolo jasno)...a z hľadiska zákazníkov je možné ju nejako rozdeliť? Nie úradne, iba formálne...napr. chcem jednu počítačovú firmu a jednu stavebnú tak dám dva názvy, dve webstránky ale účtovníctvo bude spoločné...dá sa to takto? Potom mám aký názov uviesť na ozámení o voľnej živnosti? Mám tam napísať "počítačové a stavebné služby" alebo tam nmusím dávať nič? Môj známy tam má meno svojej firmy, daľšia známa tam nemá nič ale prevádzku (reštaurácia) má pomenovanú. Som z toho popletený....a ešte k tým príspevkom - môžem to spraviť takto?:
Teraz som nezamestnaný aby som splnil podmienku pre získanie príspevku na podnikanie, 1.1. začnem podnikať (ŽL budem mať aj na počítačové aj na stavebné služby, ale stavebné služby nechám kvasiť v šuplíku, lebo sám stavať do terénu nepôjdem) a po uplynutí 12 mesiacov požiadam o príspevok na vytvorenie pracovného miesta podľa § 50e a zamestnám stavbára a potom rozbehnem aj druhú časť podnikania - stavebnú firmu...hmmm?
Dáša_
02.09.09,04:47
a z hľadiska zákazníkov je možné ju nejako rozdeliť? Nie úradne, iba formálne...napr. chcem jednu počítačovú firmu a jednu stavebnú tak dám dva názvy, dve webstránky ale účtovníctvo bude spoločné...dá sa to takto? Potom mám aký názov uviesť na ozámení o voľnej živnosti? Mám tam napísať "počítačové a stavebné služby" alebo tam nmusím dávať nič? Môj známy tam má meno svojej firmy, daľšia známa tam nemá nič ale prevádzku (reštaurácia) má pomenovanú. Som z toho popletený....

meno len jedno, preto treba zvoliť neutrálne meno, respektíve svoje vlastné meno.

Ale stránky môžeš kľudne mať dve, tri.
marian152
02.09.09,05:47
čiže do toho oznámenia pre ŽU napíšem IBA svoje meno? A na faktúrach potom budem čo uvádzať? Iba svoje meno alebo tam môžem dať aj názov "firmy" aby som tie predmety činnosti nejako odlíšil? Na faktúru môžem napísať aj takto: "Debil Nevzdelaný - PCSLUZBY" ? A na inú faktúru vystavenú pre niekoho kto si nechá niečo postaviť dám "Debil Nevzdelaný - STAVSLUZBY" ?
veronikasad
02.09.09,05:52
čiže do toho oznámenia pre ŽU napíšem IBA svoje meno? A na faktúrach potom budem čo uvádzať? Iba svoje meno alebo tam môžem dať aj názov "firmy" aby som tie predmety činnosti nejako odlíšil? Na faktúru môžem napísať aj takto: "Debil Nevzdelaný - PCSLUZBY" ? A na inú faktúru vystavenú pre niekoho kto si nechá niečo postaviť dám "Debil Nevzdelaný - STAVSLUZBY" ?
Obchodné meno živnostníka = meno a priezvisko
môžeš si k tomu určiť dodatok obchodného meno, ktorý budeš uvádzať na faktúrach spolu s obchodným menom v tvare obchodné meno + dodatok. Pokial máš dva rozdielne predmety podnikania, treba ho určiť tak, aby vystihovalo obidve činnosti.
marian152
02.09.09,06:46
lenže ja mám vymyslené mená dve, pre každú činnosť osobitne. Takže na oznamenie dám len svoje meno a potom čo na faktúrach? Nedá sa to tam nejako zaonačiť? Ide mi oba o styk so zákazníkmi. Na styk s úradmi budem používať iba svoje meno, lebo iba svoje meno uvediem aj na oznámení.
Dáša_
02.09.09,06:54
lenže ja mám vymyslené mená dve, pre každú činnosť osobitne. Takže na oznamenie dám len svoje meno a potom čo na faktúrach? Nedá sa to tam nejako zaonačiť? Ide mi oba o styk so zákazníkmi. Na styk s úradmi budem používať iba svoje meno, lebo iba svoje meno uvediem aj na oznámení.

Vieš čo, ja riešim podobný problém, ale v sro.

Urobila som to tak, ze pred jednu cinnost uvadzam internetovu adresu, ktora tak trocha charakterizuje cinnost. Ale davam tam normalne www. .....sk a tým vlastne odlisujem aj faktury. Samozrejme, mam na ne extre ciselny rad.

Dala som si urobit jednu peciatku, kde je iba tato internetova adresa a ked je treba, tak proste dam aj tuto peciatku.
mirpo
02.09.09,07:44
budem FO - živnostník (aby bolo jasno)...a z hľadiska zákazníkov je možné ju nejako rozdeliť? Nie úradne, iba formálne...napr. chcem jednu počítačovú firmu a jednu stavebnú tak dám dva názvy, dve webstránky ale účtovníctvo bude spoločné...dá sa to takto? Potom mám aký názov uviesť na ozámení o voľnej živnosti? Mám tam napísať "počítačové a stavebné služby" alebo tam nmusím dávať nič? Môj známy tam má meno svojej firmy, daľšia známa tam nemá nič ale prevádzku (reštaurácia) má pomenovanú. Som z toho popletený....a ešte k tým príspevkom - môžem to spraviť takto?:
Teraz som nezamestnaný aby som splnil podmienku pre získanie príspevku na podnikanie, 1.1. začnem podnikať (ŽL budem mať aj na počítačové aj na stavebné služby, ale stavebné služby nechám kvasiť v šuplíku, lebo sám stavať do terénu nepôjdem) a po uplynutí 12 mesiacov požiadam o príspevok na vytvorenie pracovného miesta podľa § 50e a zamestnám stavbára a potom rozbehnem aj druhú časť podnikania - stavebnú firmu...hmmm?
mimotemy § 50e platí len do 31.12.2010
marian152
02.09.09,08:03
to je dobrý nápad. A kam dávaš tú pečiatku? môžem ju vlepiť rovno pod svoje meno, alebo vedľa? Inak myslím že budem mať faktúry predtlačené, tak to budem musieť nejako esteticky doladiť, aby si tú internetovú adresu hneď každý všimol, niečo ako www.PCSLUZBY.sk. Len mi povedzte kam jú môžem a kam nemôžem umiestniť aby to nepôsobilo rušivo.
Dáša_
02.09.09,09:14
ja ju davam nad obchodné meno. Ale myslím, že to je len na tebe, kam ju dáš. Je stanovené, čo musí obsahovať daňový doklad, ale nikde nie je stanovené obmedzenie, čo nemá obsahovať. A toto chápem ako istú formu reklamy.
marian152
02.09.09,09:35
Ďakujem, to som chcel vedieť...tak to tak budem robiť aj ja. Len som sa chcel uistiť že ako to robia iní.