neviem.ako
02.09.09,05:01
Dnes pri zapnuti pol rocneho notebooku emachines E520, po zadani hesla administratora (ucet je len jeden), sa neobvykle dlho kontrolovalo zadane heslo. Potom naskocila plocha, ale ziadne ikonky. Notebook sa nedal restartovat, pomohlo iba dlhe stlacenie vypinacieho/zapinacieho tlacitka. Na dalsi pokus nabehlo vsetko v poriadku. Antivirak nic nenasiel.
Tak chcem sa opytat, ci je to normalne, lebo sa takychto veci bojim, ked nieco nejde ako ma. Dakujem!
bobino38
02.09.09,04:01
...ako často to robí?
unidat
02.09.09,04:12
Ja by som si okamžite zálohoval všetky dôležité dáta z HDD.
Alebo urobil obraz disku (Ghost a pod.).
neviem.ako
02.09.09,04:12
...ako často to robí?
No zatial prvykrat.
neviem.ako
02.09.09,04:13
Tak teda idem zalohovat...
bobino38
02.09.09,04:56
...no ak to urobilo len raz, zatial nie je dôvod na paniku, windows sú nevyspytateľné.-)
Fero11
02.09.09,05:17
Mne sa to stalo tiez par krat a riesil som to tiez dlhsim drzanim tlacidla power :)
jess
22.10.09,07:18
POMOOOC !!! :eek: :eek: Dnes som otvorila jednu normálnu webovú stránku vo Firefoxe a dlho sa načítavala až som to musela ukončiť Ctrl-Alt-Del . Potom som ukončila aj samotný Firefox, no a už som ho ani nespustila a tak isto ani žiaden program. Počítač sa nedal ani korektne vypnúť. Tak som ho reštartovala a síce začínala sa načítavať tá úvodná stránka Windows po nej nabehla len čierna, nemá obrazovka.

Čo s tým môže byť ? DPH-čky našťastie mám urobené, ale aj tak potrebujem ukľudniť, lebo mám zálohy, ale len v počítači, nie na CD. :eek: Som nový prisťahovalec v B.Bystrici a tak neviem na koho sa obrátiť :eek:
Flinstone
22.10.09,07:24
sú windows legálne? lebo pri posledných aktualizáciách sa sťahoval nový nástroj na overovanie... či nenarobil šarapatu...
jess
22.10.09,07:27
sú windows legálne? lebo pri posledných aktualizáciách sa sťahoval nový nástroj na overovanie... či nenarobil šarapatu...
... sú legálne, ale aktualizácie si nerobím, nakoľko mi nejako robia problémy, spomaľujú pc ...
Flinstone
22.10.09,07:28
ešte je jedna možnosť... že sa len niečo blbo zapísalo na disk...
daj do cd mechaniky inštalačné cd windows, nabootuj z neho, a spusti repair konzolu
napíš: fixboot enter (potvrď yes)
potom: fixmbr enter(yes)
resetni

a možno nabehne ak chyba bola len v zavádzacom sektore
jess
22.10.09,07:34
jááááj :eek: , no to chceš odo mňa veľa....iba ak presný postup pre laika prosím . Nedovrzám s tým niečo ???
Flinstone
22.10.09,07:39
nie... postup je presný....
v biose by malo byť nastavené bootovanie ako prvé cd/dvd
vložíš do mechaniky inštalačku, spustíš a napíšeš tie dva príkazy... idem teraz preč, ale ak sa ti to nepodarí, večer ti pošlem ss podrobným návodom
jess
22.10.09,10:45
Kamarát mi poradil spustiť PC v núdzovom režime - nepomohlo.
marco2233
22.10.09,11:22
ako spominal Flinstone.. nabootuj z instalacneho cd.. pri nabehnuti prvej obrazovky stlac R.. ono ti to aj vypise.. stlacenim R sa dostanes do konzoly na opravu... skus co napisal FLINSTONE a este by som skusil spustit chkdsk /R opravi vadne sektory na disku.. velakrat mi to pomohlo ked takto skolaboval Windows
jojom
22.10.09,13:16
Ak sa Ti nič nepodarí s toho čo Ti tu poradili môžem sa pokúsiť to spraviť :).
jess
23.10.09,09:33
nie... postup je presný....
v biose by malo byť nastavené bootovanie ako prvé cd/dvd
vložíš do mechaniky inštalačku, spustíš a napíšeš tie dva príkazy... idem teraz preč, ale ak sa ti to nepodarí, večer ti pošlem ss podrobným návodom
Ďakujem chlapci za ochotu, ale toto je pre ženskú silná káva :D . Počítač som poslala kamarátovi, síce mimo BB, takže to bude o niečo dlhšie trvať, ale viem, že to bude OK aj s kompletnou archiváciou dát. Už som zase o niečo múdrejšia.

jojom, díky, aspoň viem, že aj tu v BB sa nájdu ochotní ľudia :):):)