s.r.o.
02.09.09,09:59
Dobry chcem sa spitat ako mam to urobyt potrebujem do firmy zamestnanca na dohodu lebo na tpp sa neda iba pri s.r.o. na 8h denne 6dni v tyzdni ako to urobyt viem ze su tam urcite podmienky kde dohodar nesmie prekrocit pocet hodin ako by ste mi odporucili vy co mam v takomto pripade spravyt spekuloval som este aj to ze by som si zobral z firmy respektive z agentury jedneho cloveka ktory by premna pracoval ale vlastnila ho agentura ?
Zoltán Kovács
02.09.09,09:51
Dobry chcem sa spitat ako mam to urobyt potrebujem do firmy zamestnanca na dohodu lebo na tpp sa neda iba pri s.r.o. na 8h denne 6dni v tyzdni ako to urobyt viem ze su tam urcite podmienky kde dohodar nesmie prekrocit pocet hodin ako by ste mi odporucili vy co mam v takomto pripade spravyt spekuloval som este aj to ze by som si zobral z firmy respektive z agentury jedneho cloveka ktory by premna pracoval ale vlastnila ho agentura ?


Označenému nerozumiem. Prosím vysvetliť.
a-lena
02.09.09,10:34
Úplne otázke nerozumiem ani ja. Si živnostník? Ak áno, je jedno či si živnostník, alebo konateľ s.r.o. - do pracovného pomeru môžeš vziať zamestnanca. Dohody mimo pracovného pomeru majú svoje výhody i nevýhody.
Dohoda o pracovnej činnosti - môže sa uzatvárať na maximálne 10 hodín týždenne. Môže byť uzatváraná na opakujúce sa činnosti. Napr. upratovanie...
Dohoda o vykonaní práce - max. 350 hodín ročne - nesmie sa uzatvárať na opakujúce sa činnosti - iba na jednorazovú úlohu.
Dohoda o brigádnickej práci študentov - v priemere 20 hodín týždenne. Môže sa uzatvárať iba so študentami denného štúdia.
Dohodári sa musia prihlásiť do Sociálnej poisťovne najneskôr jeden deň pred začiatkom výkonu práce formou registračného listu. Zamestnávateľ za nich odvádza úrazové a garančné poistenie.
s.r.o.
02.09.09,11:05
lebo na tpp sa neda iba pri s.r.o. - tymto som mislell to ze pri zivnosti nemozes zamestnat na trvaly pracovny pomer ako pri s.r.o. dufam ze je to jasne som zivnostnik
Paula
02.09.09,11:08
lebo na tpp sa neda iba pri s.r.o. - tymto som mislell to ze pri zivnosti nemozes zamestnat na trvaly pracovny pomer ako pri s.r.o. dufam ze je to jasne



Na základe ktorého §-u toto tvrdenie?
veronikasad
02.09.09,11:19
lebo na tpp sa neda iba pri s.r.o. - tymto som mislell to ze pri zivnosti nemozes zamestnat na trvaly pracovny pomer ako pri s.r.o. dufam ze je to jasne som zivnostnik

živnostník môže mať zamestnancov rovnako ako s.r.o.
s.r.o.
02.09.09,13:42
aj na trvaly pracovny pomer?
luigi72
02.09.09,14:46
bez problemov