lejdyk
02.09.09,11:20
ahojky prosim poradte mam kamosku a rada som si s nou aj jej detmi četovala na pokeci keď som bola pár krát u nich pozerala som si z ich počítača či nemám nové pošty na pokeci.teraz sme sa dost pohádali a jej 14 ročný syn mi vypisoval rozne urážky a podobne.ja som mu naísala,že všetkomám uložené a ukážem na druhý deň jeho otcovi.na druhý deň ked som bola v práci my volal dcéra,že vraj je na nete a ukazuje jej ti,že som tam aj ja.nakoniec som zistila,ze dakto je na mojom nicku mam zmenené heslo takže ja sa nemožem prihlásiť .je možne,že maju nastavený net na zapametanie hesla? myslite,ze prevackovatalia stránky zistia ip adresu na ktorej sa v mojom mene nahlasoval,alebo co mam robit
Watson
02.09.09,09:40
Oznám adminovi, on ti to odblokuje a vygeneruje nové heslo. Buď ti oznámi aj IP adresu, z ktorej bolo naposledy prihlásené na dané konto, alebo si to zistíš aj sama cez svoj profil, kde máš históriu prihlásení sa na dané konto s uvedením času a IP adries.
arizona
02.09.09,09:46
keď si na cudzom počítači, nikdy si neodklikni "zapamätať heslo, úžívateľa atd" !!!
Nemusia mať žiaden program na hľadanie hesiel , iba Ty si im sama nahrala do karát...

Neviem, ako je to na Pokeci, ale väčšinou to funguje tak, že ak chce niekto zmeniť heslo so svojej schránke , musí najskôr zadať pôvodné a až potom nové.
Odkiaľ vedel Tvoje heslo? Veď heslá sa ukazujú s hviezdičkami namiesto písmeniek :confused:
2009
02.09.09,09:53
Ak tam mali nastavené zapamätanie si hesla musela si si to všimnúť. Aspoň Mozila sa vždy spýta či si chceš heslo zapamätať. Do azetu sa dostaneš aj tak, že použiješ funkciu zabudnuté heslo. Samozrejme ak Ti tam nezmenili e-mailovú adresu. A z akej IP adresy a kedy sa tam vstupovalo nájdeš v profile pokiaľ tie deti nešli cez anonymus.
Chobot
02.09.09,09:53
keď si na cudzom počítači, nikdy si neodklikni "zapamätať heslo, úžívateľa atd" !!!
Nemusia mať žiaden program na hľadanie hesiel , iba Ty si im sama nahrala do karát...

S týmto plne súhlasím.


Neviem, ako je to na Pokeci, ale väčšinou to funguje tak, že ak chce niekto zmeniť heslo so svojej schránke , musí najskôr zadať pôvodné a až potom nové.

Väčšinou áno. Ale niekde stačí byť prihlásený.


Odkiaľ vedel Tvoje heslo? Veď heslá sa ukazujú s hviezdičkami namiesto písmeniek :confused:

Nie je to úplne tak. Ak je heslo uložené v PC, tak áno, pri prihlasovaní to ukazuje len bodky alebo hviezdičky, ale cez nastavenia si môžeš pekne prečítať všetky uložené heslá. Vo Firefoxe je to v menu Nástoje > Možnosti > záložka Bezpečnosť > ikonka Uložené heslá > ikonka Zobraziť heslá >opýta sa ťa v dialógovom okne "Naozaj zobraziť uložené heslá?" a keĎ klikneš áno, tak ti pekne zobrazí všetky uložené heslá.

Teda vrátim sa späť na prvú vetu - ona asi odklikla na uložiť heslo, alebo oni mali nastavené automatické uloženie hesiel, preto sa jej heslo na schránku uložilo u nich v PC.
arizona
02.09.09,09:59
Nie je to úplne tak. Ak je heslo uložené v PC, tak áno, pri prihlasovaní to ukazuje len bodky alebo hviezdičky, ale cez nastavenia si môžeš pekne prečítať všetky uložené heslá. Vo Firefoxe je to v menu Nástoje > Možnosti > záložka Bezpečnosť > ikonka Uložené heslá > ikonka Zobraziť heslá >opýta sa ťa v dialógovom okne "Naozaj zobraziť uložené heslá?" a keĎ klikneš áno, tak ti pekne zobrazí všetky uložené heslá.

Teda vrátim sa späť na prvú vetu - ona asi odklikla na uložiť heslo, alebo oni mali nastavené automatické uloženie hesiel, preto sa jej heslo na schránku uložilo u nich v PC.
Ďakujem za vysvetlenie Chobot, idem to pozrieť :) zase som sa niečo nové naučila, hi :---
lejdyk
02.09.09,11:36
som VEĽMI MILO prekvapená ako rýchlo ste mi všetci poradili a VEĽMI vám ďakujem.ja som neodklikávala zapametanie hesla,ale moja dcérka mi teraz povedala,ze to asi maju nastavené automaticky ,aby ich 9 ročná dcéra nepoplietla heslá a ja som sa vždy prihlasovala ´práve s tohoto počítača.aj to viem,že mi dajú nové heslo a možno zistí aj ip adresu,ale to je iba číslo ako dokážem,že to bol ten 14 pubertiak.o toto mi ide dokazať im,že ich syn zneužíva druhým nicky.ako dokážem ,že tá ip adresa patrí práve k nim_?
Fero11
02.09.09,11:50
ako dokážem ,že tá ip adresa patrí práve k nim_?
to sa da zistit, ale je to velmi komplikovane, asi sa to da len cez policiu a musi byt k tomu velmi vazny dovod
lejdyk
05.09.09,12:15
dala som ziadost adminovi ziadost o heslo mi zamietli vraj sa poskytnute udaje nezhoduju zmenil mi aj kontaktny email a moje vlastne udaje.a vlastne mi azet zatial nechce nijak pomoct vraj si mam zalozit nove konto.ale na tom starom mam fotku a on si tam moze kedykolvek vliest a pouzivat moj profil .dokonca ani zablokovat to nemozem
seat
05.09.09,15:37
som VEĽMI MILO prekvapená ako rýchlo ste mi všetci poradili a VEĽMI vám ďakujem.ja som neodklikávala zapametanie hesla,ale moja dcérka mi teraz povedala,ze to asi maju nastavené automaticky ,aby ich 9 ročná dcéra nepoplietla heslá a ja som sa vždy prihlasovala ´práve s tohoto počítača.aj to viem,že mi dajú nové heslo a možno zistí aj ip adresu,ale to je iba číslo ako dokážem,že to bol ten 14 pubertiak.o toto mi ide dokazať im,že ich syn zneužíva druhým nicky.ako dokážem ,že tá ip adresa patrí práve k nim_?
n oneviem ci sa da nastavit aby ukladalo hesla bez tvojho suhlasu
Fero11
05.09.09,15:56
existuju aj programy, ktore zaznamenavaju, stlacenia klaves na klavesnici a niekde ich loguju.
Najlepsie je nikde ide nepisat dolezite hesla ako na vlastnom PC
Charon
06.09.09,08:26
Nikdy som také neradil, lebo je to proti môjmu presvedčeniu. Ale ...
Pozri si napr. v Google ... "Pokec heslo" Je to zaujímavé zistenie ... možno niekde je aj metóda ako sa k nemu dostať, možno je to všetko o ničom... Skús. Ako som čítal, niektorí chytráci tam heslá dávajú naschvál. Možno aj on je taký chytrák.

Na druhej strane. Chcel by som vidieť to, aby môj syn mi nedal heslo od cudzieho konta. Požiadajte kamošku, nech to dá do poriadku...

IP adresa... prevádzkovateľ to zistiť vie... a stačí ak budete vedieť, cez koho sa pripája kamoška... ak sa IP zhoduje, je vyššia pravdepodobnosť, že je to on...
neviem.ako
04.10.09,09:08
Zaujimalo by ma, ako sa da take "automaticke ukladanie hesiel" v Mozille nastavit, ked aj ta pani, ktora zalozila tuto temu a vyklikla zapamatat heslo, o svoje heslo prisla.
Charon
04.10.09,10:26
V Mozille je to cesta:

Nástroje/Možnosti/Bezpečnosť/Pamätať si heslá stránok ...

Aby "moja" Mozilla nepomohla niekomu sa dostať k mojim heslám, je potrebné na tej istej záložke zaškrtnúť aj "Používať hlavné heslo"

Je to jedno heslo, ktoré si treba pamätať, ktoré zabráni ostatným používať moje ostatné heslá.
Na cudzom počítači je potrebné, pri zadávaní hesla, sledovať, či sa Mozilla nepýta či má heslo uložiť, alebo nie. Vždy treba dať "Nie" ... Inak sa človek bude čudovať...
rabek
05.10.09,18:01
LEJDYK: Nahlas sa na azet a zmen si tam heslo.
lejdyk
06.10.09,09:08
ahojky ja som nevyklikla zapametat heslo!preto ma to prekvapilo a o heslo som prisla pretože mi ho ten konkrétny človek naschvál zmenil a zmenil mi aj kontaktný email,preto mi nechceli zaslat nové heslo ,lebo im nesedeli údaje.
Charon
06.10.09,14:39
Možností je veľa ako sa mohol k heslu dostať.

Mohol mať iba zo srandy, aby mohol pred Tebou zafrajeriť keylogger (vtedy ste boli ešte priatelia). Teda si zaznamenal stlačenie kláves, ktoré si dala. Trocha prácne, pri analýze, ale človek nevie, čo nájde na nete.
Mohol používať iný program na záznam hesiel, mimo FF, alebo iného programu
Mohol pozerať cez plece
Mohol heslo uhádnuť (sociálne inžinierstvo - meno psa, mačky, syna, dcéry ...)
A dokonca to nemusel byť ani on.


Ja ak som mimo svojho PC a prihlásim sa, doma si okamžite mením heslo. Ale je to vybavené, teda vieš ako je to ľahké prísť o heslo ...
lejdyk
07.10.09,11:11
Možností je veľa ako sa mohol k heslu dostať.

Mohol mať iba zo srandy, aby mohol pred Tebou zafrajeriť keylogger (vtedy ste boli ešte priatelia). Teda si zaznamenal stlačenie kláves, ktoré si dala. Trocha prácne, pri analýze, ale človek nevie, čo nájde na nete.
Mohol používať iný program na záznam hesiel, mimo FF, alebo iného programu
Mohol pozerať cez plece
Mohol heslo uhádnuť (sociálne inžinierstvo - meno psa, mačky, syna, dcéry ...)
A dokonca to nemusel byť ani on.

Ja ak som mimo svojho PC a prihlásim sa, doma si okamžite mením heslo. Ale je to vybavené, teda vieš ako je to ľahké prísť o heslo ...

no asi budes mat pravdu v jednej veci heslo bolo jednoduche meno dcéry a ked sa tak dobre zamyslim pomáhal mi vytvárať aj internetový obchod kde sme funkčnosť stránky skúšali aj tým,ze som si vytvorila PRVÚ REGISTRÁCIU s tým istým heslom a on to samozrejme videl:confused: a nakoľko som dvoverciva ani ma nenapadla takato verzia,ze to raz zneužije :mee:
Fero11
07.10.09,11:25
okrem teba nesmie heslo nikdy nikto vidiet
kapor90
09.02.12,19:00
kamaratka ma problem aj s heslom aj s prihlasovacou emailovou adresou je odcestovana uz dlhsi cas a niekto zneuziva jej nic na pokeci dala mi aj adresu aj heslo no nevim sa dostat na jej nic niekto jej to zmenil a neviem si rady ako to zmenit naspet moze
kapor90
09.02.12,19:06
mam problem kamaratke niekto zmenil prihlasovacie udaje na pokec aj prihlasovaciu adresu neviem si s tym dat rady vie mi niekto pomoct pisu tam o nej skarede veci ona je uz dlhsi cas vycestovana v zahranici a neda sa mi dostat na jej nic mam aj adresy aj heslo ale niekto jej to zmenil vsetko prosim poradte mi velmi pekne dakujem
Fero11
10.02.12,04:57
neda sa poradit, jedine ze pojdes resp. ona fyzicky k prevadzkovatelovy domeny a na 100% preukazes ze to konto je jej.
Rozmyslaj ako sa to heslo dostalo von a kto ho mohol ziskat. Z akych PC sa tam prihlasovala, na akych pripojeniach, kto ma pristup k osobnemu PC atd ...
Vacsinou to zneuziju najblizsi, pretoze ty co su vzdialenejsi je im to fuk. A este k tomu ked pisu skaredo, tak je to zrejme nejaka pomsta
Letko
10.02.12,05:35
dala som ziadost adminovi ziadost o heslo mi zamietli vraj sa poskytnute udaje nezhoduju zmenil mi aj kontaktny email a moje vlastne udaje.a vlastne mi azet zatial nechce nijak pomoct vraj si mam zalozit nove konto.ale na tom starom mam fotku a on si tam moze kedykolvek vliest a pouzivat moj profil .dokonca ani zablokovat to nemozem

Keby si adminovi povedala, že si ťa môže overiť na základe predchádzajúcich údajov?
kapor90
12.02.12,14:23
len ona je v anglicku uz pol roka tel.cislo stare uz nema a nevie ako sa dopatrat k tomu aby jej niekto vyhovel zneuziva jej nik jej najlepsia kamaratka pisali si niekedy spolu boli ako jedna urcite jej povedala heslo a ona potom odisla do anglicka za pracou a ta konkretna osoba to nezniesla tak pise hluposti o nej a jej rodine viem aj ja jej nic aj heslo pisala mi ho a poprosila ma ci to neskusim vybavit no ma malu vnucku a telefonaty su drahe tak to chcela riesit cez Vas no neuspesne nevie sa tam dostat komu mozem poslat a na aku adresu na preskumanie mozete mi to poslat uz neviem ako si dat rady pouziva moj telefon aby sa aspon chvilku porozpravali s dcerou o vnucke len ide to aj mne dost do penazi dakujem zatal za rady ste super
misoft
12.02.12,14:34
Na Pokec-i som nebol, ani nebudem - ale nedalo by sa urobiť niečo podobné ako BAN na uvedený nick. Ona by potom mala možnosť založiť si nový účet.
(Ja viem - blbosť - ale treba sa chytať každej slamky)
Fero11
12.02.12,17:09
tiez niesom na pokeci ani na facebooku ani na podobnych blbostiach. Max co mam je skype, icq a msn (a samozrejme mail).
Kedze pravdepodobne vie, kto to zneuziva, tak treba jej dohovorit a ak si neda povedat, tak najlepsia obrana je utok, cize zalozit na pokeci novo konto, ktore sa najviac podoba na tu ktoru osobu a potom postupovat podla porekadla, kto do teba kamenom ty donho este vacsim
kapor90
14.02.12,15:08
dakujem to bude super vie o koho ide a co poraba v tomto si je ista este raz dakujem