milanco
02.09.09,12:50
Prosim vas. bol som na RTG mliecneho zuba a zubar mi povedal ze si mam prist dat si ho vydrhnut lebo ze novy zarodok tam je. chcem sa opytat kolko asi tak trva kym narastie novy zub. moze sa stat ze bude rast tak pomaly ze by sa ostatne poposuvali a trebalo by nosit strojcek? za kazdu odpoved vopred Dakujem.
Jara
02.09.09,11:58
Môj názzor, len laicky je taký, že ak ti RTG ukázal že už ti tam rastie trvalý tak je nutné vytrhnúť mliečný, aby mal miesto nový zúbok, lebo ten by nerástol správne a podľa mňa sa tým nič nemení pre ostatné zúbky.
arizona
02.09.09,12:17
Prosim vas. bol som na RTG mliecneho zuba a zubar mi povedal ze si mam prist dat si ho vydrhnut lebo ze novy zarodok tam je. chcem sa opytat kolko asi tak trva kym narastie novy zub. moze sa stat ze bude rast tak pomaly ze by sa ostatne poposuvali a trebalo by nosit strojcek? za kazdu odpoved vopred Dakujem.
Určite starý vytrnúť čo najskôr. Nový zub si bude "hľadať cestičku" , kadiaľ sa vytlačí von, čím posunie okolité zuby.
Ak sa jedná o predné zuby, ktoré chceš mať pekné, rovné :--- , vyhneš sa nosenie strojčeka;):cool:
pasuliatko
02.09.09,12:51
mne za 7 rokov trvalý zub narástol minimálne, lebo nemá kde za tú dobu sa priestor vytvorený pre neho zmenšil a zuby sa posunuli. to je individuálne ako dlho rastú trvalé zuby, nech ti ho zubár vytrhne a bude pokoj... ale áno môžu sa ti zuby posunúť a budeš musieť nosiť strojček. poraď sa zo zubárom
milanco
03.09.09,17:04
dakujem velmi pekne za kazdy komentar k tomuto.