bredikova
02.09.09,13:00
Potrebovala by som poradiť alebo nejaký link na problém. Sirma zo Slovenska nakúpi tovar vo filipínach a predá ho v Srbsku. Tovar pôjde rovno do Srbska. Cez slovenskú firmu pôjdu len faktúry. Aký to má vplyv na DPH? :confused:
Milan Benka
02.09.09,14:13
Potrebovala by som poradiť alebo nejaký link na problém. Sirma zo Slovenska nakúpi tovar vo filipínach a predá ho v Srbsku. Tovar pôjde rovno do Srbska. Cez slovenskú firmu pôjdu len faktúry. Aký to má vplyv na DPH? :confused:


Nie .
bredikova
02.09.09,14:39
Myslíš žiadny ? A môžeš mi poradiť podľa ktorého § je to oslobodené pri fakturovaní do Srbska? Malo by to byť na faktúre napísané.
Ani sa to nikde v tlačive neuvádza?
Excise Duty
02.09.09,15:24
Ako vyplýva z prvého príspevku, tovar vôbec nevstúpi na územie Spoločenstva, nemôže teda byť predmetom dane.
bredikova
02.09.09,15:28
Ďakujem.
bredikova
03.09.09,13:47
Ešte otázka. Dnes som sa dozvedela : Tovar z Filipín, bude dovezený do Slovenska a preložený do kamiona, takže na uzemi unie bude, ale v režime tranzit a hneď sa vezie do Srbska. Preklad bude ževraj pod colným dozorom. Ani v tomto prípade to nemá vplyv na DPH? Asi nie , ale radšej sa spýtam. Chcem sa spýtať , či niekto má stýmto skúsenosti. :eek:
Excise Duty
03.09.09,14:47
Ešte otázka. Dnes som sa dozvedela : Tovar z Filipín, bude dovezený do Slovenska a preložený do kamiona, takže na uzemi unie bude, ale v režime tranzit a hneď sa vezie do Srbska. Preklad bude ževraj pod colným dozorom. Ani v tomto prípade to nemá vplyv na DPH? Asi nie , ale radšej sa spýtam. Chcem sa spýtať , či niekto má stýmto skúsenosti. :eek:
Ak sa tovar nachádza v niektorom z colných režimov (napr. spomenutý tranzit), nebol teda ešte prepustený do colného režimu voľný obeh, preto nie je tovarom Spoločenstva, a to ani v prípade, ak sa na jeho území fyzicky aj nachádza. Odporúčam:
http://www.skdp.sk/web/main.nsf/view/02874587ad415336c125761d002e7518?OpenDocument
bredikova
03.09.09,14:54
:)Ďakujem.