Agilesoul
13.08.05,22:31
Ahojte, zaciatkom tohto roka som zacal podnikat a stal sa SZCO. Bol som chory a nevykonaval som ziadne podnikatelske aktivity a zrejme do konca roka ani nebudem. Dedicstvom som vsak ziskal podiely vo firme, ktore som predal. V daniach som uplny laik...
Danove priznanie budem platit ako podnikatel alebo FO?
Dakujem za radu :-)
Bob
liba2
13.08.05,21:04
Ahojte, zaciatkom tohto roka som zacal podnikat a stal sa SZCO. Bol som chory a nevykonaval som ziadne podnikatelske aktivity a zrejme do konca roka ani nebudem. Dedicstvom som vsak ziskal podiely vo firme, ktore som predal. V daniach som uplny laik...
Danove priznanie budem platit ako podnikatel alebo FO?Podáš si "Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby - Typ:B". Sám si daň vypočítaš a daň zaplatíš, všetko v lehote do 31.03.2006. FO platia dane podľa druhu príjmov a nie podľa toho či sú alebo nie sú podnikatelia.
Agilesoul
14.08.05,09:56
Takze budem musiet urobit danove priznanie ako FO aj ako podnikatel. Otazocku mam, ta dan z prijmu ako FO bude dost vysoka a predaj podielov bol jednorazova zalezitost. Daju sa nejako zachranit tie peniaze? A ako to bude, co sa tyka odvodov, budem ich platit aj ako FO a aj ako podnikatel?
Dakujem za rady :-)
Shaman
27.01.06,10:02
Vsetko je jasne ale nikde som nenasiel co sa stane ak predam svoj podiel za nizsiu ako nominalnu hodnotu.
Mam podiel 100 000 v s.r.o. a predam ho za 50 000.
Mozem si dat toto do nakladov? Alebo to musim nebodaj dodanit?
Johanka
27.01.06,16:15
Príjem za predaj podielu na s.r.o. je príjem podľa § 8 ods.1 písm. f/ ZoDP. V tomto § ak výdavky prevyšujú príjem ,do DP sa uvádzajú len do výšky príjmov. Takže do príjmov dáš 50 tis. a do výdavkov 50 tis.. Výsledok je príjemná nula.