Dantess
02.09.09,16:14
Ahoj, píšem Vám, viac skúseným v právnych veciach, pretože bohužiaľ ja sa do obchodného práva nevyznám. Objednal som si od marketingovej firmy XY billboard na 2 mesiace. Problémy sú hneď dve. Prvá je, že mi nechce poslať faktúru, ktorú by som si mohol dať do nákladov a druhá, že mi nevie, alebo nechce povedať ulicu, kde sa billboard nachádza. Poslal mi len jednu fotku, ale pri dnešných grafických programoch sa to dá ľahko upraviť. Billboard bol objednaný na august a september. Už je september a ja ešte stále nemám ulicu, takže v podstate si to mohol objednať len na 1 mesiac. Firme arton, od ktorej si to ževraj objednal sa nedá dovolať a na e-maily mi neodpovedajú,takže si to u nich neviem overiť. Riešenie by bolo extrémne jednoduché, poslal by mi faktúru, ulicu, kde sa billboard nachádza a faktúru od firmy, kde si to objednával, samozrejme by stačilo len dĺžka kampane. Cena by ma nezaujímala.

Zaujímalo by ma, či si môžem od neho súdnou cestou nejak vymáhať tieto veci. Potrebujem to čo najskôr, pretože keď skončí september, tak billboard skončí tiež, takže nebudem vedieť nijak argumentovať a nebudem môcť spraviť nijaké dôkazy, ktoré by jeho tvrdenia mohli zdiskreditovať.

Ďakujem za pomoc
misomiso
02.09.09,14:29
Ale ved to mas jednoduche. Ziadna faktura, ziadna platba.

Tu reklamu si si objednaval na zaklade nejakej zmluvy? Bolo tam napisane, ze ta budu informovat o adrese umiestnenia? (podla mna to tam malo byt)
andreaS
02.09.09,15:18
co z tohto vyplyva? nabuduce neplatit bez faktury... hoci aj predfakturu vypytat a tu platit... plus podpisat zmluvu s vymedzenym predmetom, povinnosti objednavatela aj zhotovitela...
peter9998
06.09.09,18:06
ako je tu pisane nemas ziadnu zmluvu s nim predpokladam tak neviem co riesis - oni doplatia na svoju neochotu nie ty...
marjankaj
06.09.09,18:14
ako je tu pisane nemas ziadnu zmluvu s nim predpokladam tak neviem co riesis - oni doplatia na svoju neochotu nie ty...

On už na to doplatil. Zaplatil dopredu a nemá faktúru.
arizona
06.09.09,18:40
obe strany si to už tu, cez poradu vydiskutovali...( aj ked príspevky sú zmazané, kvôli osobnému konfliktu)
marjankaj
06.09.09,18:51
obe strany si to už tu, cez poradu vydiskutovali...( aj ked príspevky sú zmazané, kvôli osobnému konfliktu)

Potom sa to tu mohlo uviesť, lebo zase to niekto bude riešiť odznova. Alebo vymazať celú tému. Keď je to vyriešené, potom je to tu o ničom.
Dantess
07.09.09,06:46
Potom sa to tu mohlo uviesť, lebo zase to niekto bude riešiť odznova. Alebo vymazať celú tému. Keď je to vyriešené, potom je to tu o ničom.
Bohužiľ spor nebol vyriešený a asi nikdy nebude. Druhá strana mi odmieta poslať faktúru. Tu nič nebolo vyriešené, boli tu len zbytočné hádky o niečom úplne inom. Ale je to už jedno.
Dáša_
07.09.09,06:52
Bohužiľ spor nebol vyriešený a asi nikdy nebude. Druhá strana mi odmieta poslať faktúru. Tu nič nebolo vyriešené, boli tu len zbytočné hádky o niečom úplne inom. Ale je to už jedno.

Dantess a to ti nechcu dať faktúru za ten bilboard alebo myslíš faktúru ich dodavateľa? Lebo nejak to zo zadania nie je jasné.
Dantess
07.09.09,07:14
Dantess a to ti nechcu dať faktúru za ten bilboard alebo myslíš faktúru ich dodavateľa? Lebo nejak to zo zadania nie je jasné.
Nechce mi dať fakturu z jeho firmy. Jeho fakturu s mojim ICO-m, aby som si to mohol dat do nakladov. čiže to znamena, že on ma cistý zisk na ruku, lebo to nemusi zdanovat a ja si to zas nemožem dat do nakladov. Faktura firmy, ktora mi robila udajny billboard (ktory som nikdy nevidel) ma nezaujima.
Dáša_
07.09.09,07:19
Nechce mi dať fakturu z jeho firmy. Jeho fakturu s mojim ICO-m, aby som si to mohol dat do nakladov. čiže to znamena, že on ma cistý zisk na ruku, lebo to nemusi zdanovat a ja si to zas nemožem dat do nakladov. Faktura firmy, ktora mi robila udajny billboard (ktory som nikdy nevidel) ma nezaujima.

Aha, ale to je neoprávené podnikanie. Bavili ste sa aj v tomto duchu?
Dantess
07.09.09,07:33
Aha, ale to je neoprávené podnikanie. Bavili ste sa aj v tomto duchu?
Bavil som sa aj s právnikmi, ale súdne trovy a všetko ostatné by ma vyšlo drahšie. Ikeď by som prípad pravdepodobne vyhral, nehce sa mi koli 230 eur tahat po súdoch. Proste nijak inak sa to nedá vymoct, ked to ten dotyčný nechce poslať. Zaujímavé ale je, že mi to nechcel poslat este ani ked sme mali dobré vztahy a preto som si zacal mysliet, že ten billboard neexistuje. Nieje faktura, nieje ulica, niesu peniaze. Možem to jedine riesit osobne.
Dáša_
07.09.09,07:35
Bavil som sa aj s právnikmi, ale súdne trovy a všetko ostatné by ma vyšlo drahšie. Ikeď by som prípad pravdepodobne vyhral, nehce sa mi koli 230 eur tahat po súdoch. Proste nijak inak sa to nedá vymoct, ked to ten dotyčný nechce poslať. Zaujímavé ale je, že mi to nechcel poslat este ani ked sme mali dobré vztahy a preto som si zacal mysliet, že ten billboard neexistuje. Nieje faktura, nieje ulica, niesu peniaze. Možem to jedine riesit osobne.


A skušal si sa s ním baviť v tom duchu, že mu pošleš list (s doručenkou), v ktorom ho požiadaš o daňový doklad. A že v prípade, že ho nedostaneš, budeš nútený toto oznámiť na DU a na živnostenský úrad?
Dantess
07.09.09,07:42
A skušal si sa s ním baviť v tom duchu, že mu pošleš list (s doručenkou), v ktorom ho požiadaš o daňový doklad. A že v prípade, že ho nedostaneš, budeš nútený toto oznámiť na DU a na živnostenský úrad?
Nie. Ako som písal už na začiatku témy som v právnych veciach a obchodnom práve trošku mimo a práve takúto radu som očakával. že čo možem urobit. Ale ako dokažem danovemu uradu že som platil ??? Vypis z účtu ? Lebo inak môže povedať, že to je moje slovo proti jeho slovu. Jediný relevantný dôkaz mám výpis z účtu a asi 2-3 maily a SS, kde mi píše, že mi faktúru nepošle. Stačilo by to ?
andreaS
07.09.09,07:45
ak mas vypis z uctu a daky ten mejl, tak s tym sa da ist na DU ...

hlavne je, ze to nebolo platene z rucky do rucky...

este ma napadlo... co tak riesit to s tym, ze platba bola poslana omylom a ziadat ju spat na zaklade bezdovodneho obohacovania... resp. bolo to zaplatene za daku sluzbu, ku ktorej plneniu nedoslo... a nemas ani danovy doklad na zaplatenu zalohu...
marjankaj
07.09.09,07:49
A skušal si sa s ním baviť v tom duchu, že mu pošleš list (s doručenkou), v ktorom ho požiadaš o daňový doklad. A že v prípade, že ho nedostaneš, budeš nútený toto oznámiť na DU a na živnostenský úrad?
Neviem, či to pomôže. On si daňový doklad vystaví a bude to mať v poriadku. On to nechce iba poslať. Pohádali sa a takto ho "trestá". Poučenie bez dokladu - žiadne peniaze. Ostáva iba súd a do toho sa mu nechce.
Dáša_
07.09.09,07:52
Nie. Ako som písal už na začiatku témy som v právnych veciach a obchodnom práve trošku mimo a práve takúto radu som očakával. že čo možem urobit. Ale ako dokažem danovemu uradu že som platil ??? Vypis z účtu ? Lebo inak môže povedať, že to je moje slovo proti jeho slovu. Jediný relevantný dôkaz mám výpis z účtu a asi 2-3 maily a SS, kde mi píše, že mi faktúru nepošle. Stačilo by to ?

zatiaľ napíš dotyčnému list, kde ho požiadaš, aby ti vystavil a zaslal daňový doklad k úhrade zo dňa ........ vo výške ....... vec: umiestnenie reklamy.
Daj termín napríklad 10 dni od doručenia (preto doručenka). V opačnom prípade budeš nútený veci riešiť právnou cestou.

A to riešenie právnou cestou by mohlo byť oznamenie DU, živnostenskemu, možno aj polícii. Je viac možností, ale v prvom rade list s doručenkou. Ale to mu nepíš, to len aby si vedel.
marjankaj
07.09.09,07:52
ak mas vypis z uctu a daky ten mejl, tak s tym sa da ist na DU ...

hlavne je, ze to nebolo platene z rucky do rucky...

este ma napadlo... co tak riesit to s tym, ze platba bola poslana omylom a ziadat ju spat na zaklade bezdovodneho obohacovania... resp. bolo to zaplatene za daku sluzbu, ku ktorej plneniu nedoslo... a nemas ani danovy doklad na zaplatenu zalohu...

Toto daňový úrad riešiť nebude. Nech sa obráti na súd.
Watson
07.09.09,07:53
Pôvodca textu príspevku: Dantess
Bavil som sa aj s právnikmi, ale súdne trovy a všetko ostatné by ma vyšlo drahšie. Ikeď by som prípad pravdepodobne vyhral, nehce sa mi koli 230 eur tahat po súdoch. Proste nijak inak sa to nedá vymoct, ked to ten dotyčný nechce poslať. Zaujímavé ale je, že mi to nechcel poslat este ani ked sme mali dobré vztahy a preto som si zacal mysliet, že ten billboard neexistuje. Nieje faktura, nieje ulica, niesu peniaze. Možem to jedine riesit osobne.

Ty si nejaká kontroverzná osobnosť. Na jednej strane zaplatíš za niečo, čo si ani reálne nevidel, nedostal si k tomu doklad a na druhej strane sa zdráhaš to vymáhať súdnou cestou. Súdne trovy a trovy právneho zastúpenia ti uhradí dotyčný. Tak čo vlastne riešiš? Tu sa nejedná o 230 €, ale o princípy a zásady. Tak uvažuj, alebo buď ticho.
marjankaj
07.09.09,07:54
Nie. Ako som písal už na začiatku témy som v právnych veciach a obchodnom práve trošku mimo a práve takúto radu som očakával. že čo možem urobit. Ale ako dokažem danovemu uradu že som platil ??? Vypis z účtu ? Lebo inak môže povedať, že to je moje slovo proti jeho slovu. Jediný relevantný dôkaz mám výpis z účtu a asi 2-3 maily a SS, kde mi píše, že mi faktúru nepošle. Stačilo by to ?

Daňovému úradu to možno dokážeš. Ale ak nemáš doklad (faktúru), tak si to do výdavkov nedáš, veď nie je jasné, čo bolo predmetom úhrady.
Dáša_
07.09.09,07:59
Neviem, či to pomôže. On si daňový doklad vystaví a bude to mať v poriadku. On to nechce iba poslať. Pohádali sa a takto ho "trestá". Poučenie bez dokladu - žiadne peniaze. Ostáva iba súd a do toho sa mu nechce.

no tak to potom môže zaujímať živnostenský úrad. Alebo obchodnú inšpekciu.


V prvom rade napíš oficiálne ten list.
Dáša_
07.09.09,08:01
Základná otázka:

na základe akého zákona sme nútení vystavovať daňové doklady a dávať ich našim odberateľom?
Dantess
07.09.09,08:03
Tak, ďakujem všetkým za rady a pomoc. V prvom rade napíšem ten doporučený list a po ignorovaní bude nasledovať súd. Moj nevlastný otec podniká vo vyšších sférach, takže on mi stým určite pomôže. Ako napísal niekto nadomnou, nejdená sa o 230eur, ale o princíp, ktovie koľko ľuďom to ešte spravil a takto okráda štát. Dik za pomoc poraďáci
marjankaj
07.09.09,08:10
Základná otázka:

na základe akého zákona sme nútení vystavovať daňové doklady a dávať ich našim odberateľom?

Na základe vzájomnej zmluvy.
marjankaj
07.09.09,08:12
no tak to potom môže zaujímať živnostenský úrad. Alebo obchodnú inšpekciu.


V prvom rade napíš oficiálne ten list.

A čím sa previnil? Že neodoslal faktúru? Vo svojom účtovníctve ju mať bude, teda mu na nič neprídu.
Dáša_
07.09.09,08:15
Moj nevlastný otec podniká vo vyšších sférach, takže on mi stým určite pomôže. Ako napísal niekto nadomnou, nejdená sa o 230eur, ale o princíp, ktovie koľko ľuďom to ešte spravil a takto okráda štát. Dik za pomoc poraďáci

no ved sa zatial nevyhražaj - jednaj oficiálne.

ostatné prostriedky až potom.

Myslím, že nie si platcom dph, tak zase až tak strašne by som sa o tú fakturu nebála.
Máš čas, obaja sa ukľudníte a on ti ju vydá.

Horšie to vidím s tým, že nevieš, kde ten tvoj plagát visí. Lebo ak si dobre spomínam, tak máš masážny salón v bratislave na obchodnej - a ak ti plagát visí niekde v hornej dolnej, asi z neho moc osohu nebude.
Dáša_
07.09.09,08:16
A čím sa previnil? Že neodoslal faktúru? Vo svojom účtovníctve ju mať bude, teda mu na nič neprídu.

napríklad tým, že odmieta uviesť, kde je tá reklama vyvesená.

A odmieta vydať daňový doklad, na základe ktorého si podnikateľ tieto výdavky môže uplatniť.

Prečo predbiehaš? ja si myslím, že na výzvu zareaguje.
Dantess
07.09.09,08:19
no ved sa zatial nevyhražaj - jednaj oficiálne.

ostatné prostriedky až potom.

Myslím, že nie si platcom dph, tak zase až tak strašne by som sa o tú fakturu nebála.
Máš čas, obaja sa ukľudníte a on ti ju vydá.

Horšie to vidím s tým, že nevieš, kde ten tvoj plagát visí. Lebo ak si dobre spomínam, tak máš masážny salón v bratislave na obchodnej - a ak ti plagát visí niekde v hornej dolnej, asi z neho moc osohu nebude.
nj, bohužiaľ je ten chalan taký geniálny, že to hodil na druhú stranu bratislavy. On mi povedal, že sa to nachadza vo vrakuni, ale blizsie info nepovedal, takže to može byt vymysel. Ale niektory den sa tam vyberiem s fotakom a najdem si to misto, ktore je na fotke. Može to byt fotomontaz a preto neverim tej fotke, ktoru mi posielal.
marjankaj
07.09.09,08:23
napríklad tým, že odmieta uviesť, kde je tá reklama vyvesená.

A odmieta vydať daňový doklad, na základe ktorého si podnikateľ tieto výdavky môže uplatniť.

Prečo predbiehaš? ja si myslím, že na výzvu zareaguje.

Už tu reagoval dosť. Až mu museli vymazať príspevky.
Dáša_
07.09.09,08:25
nj, bohužiaľ je ten chalan taký geniálny, že to hodil na druhú stranu bratislavy. On mi povedal, že sa to nachadza vo vrakuni, ale blizsie info nepovedal, takže to može byt vymysel. Ale niektory den sa tam vyberiem s fotakom a najdem si to misto, ktore je na fotke. Može to byt fotomontaz a preto neverim tej fotke, ktoru mi posielal.

no do tej vrakune by som to išla pohľadať hneď a nečakala
Kazu
07.09.09,08:29
Prilep to sem, poraďáci majú oči všade, možno to niekto videl.
Dantess
07.09.09,08:29
no do tej vrakune by som to išla pohľadať hneď a nečakala
idem idem. Este raz dakujem za rady vsetkym. Prosim už to tu nepitvajte, nechcem aby druha strana nahodou bola poskodena, nieje to moj zamer. niesom z tych, ktorý by chceli niekomu škodit, alebo robit zle. Chcel som sa iba poradit, nakolko sa do takychto veci nevyznam. Svoju odpoved som dostal a dakujem vam vsetkym. Urcite budem postupovat ako ste mi radili. Dakujem
Chobot
07.09.09,08:34
nj, bohužiaľ je ten chalan taký geniálny, že to hodil na druhú stranu bratislavy. On mi povedal, že sa to nachadza vo vrakuni, ale blizsie info nepovedal, takže to može byt vymysel. Ale niektory den sa tam vyberiem s fotakom a najdem si to misto, ktore je na fotke. Može to byt fotomontaz a preto neverim tej fotke, ktoru mi posielal.

Daj sem tú fotku (ak chceš, samotný billboard prekry), možno ti poviem, kde je to umiestnené. Vrakuňu poznám dobre.
marjankaj
07.09.09,08:36
idem idem. Este raz dakujem za rady vsetkym. Prosim už to tu nepitvajte, nechcem aby druha strana nahodou bola poskodena, nieje to moj zamer. niesom z tych, ktorý by chceli niekomu škodit, alebo robit zle. Chcel som sa iba poradit, nakolko sa do takychto veci nevyznam. Svoju odpoved som dostal a dakujem vam vsetkym. Urcite budem postupovat ako ste mi radili. Dakujem


Tak druhá strana je poškodená? Nehovor, že keď ten plagát nájdeš, tak mu to uhradíš ešte raz, aby náhodou neškodoval.
Napíš mu doporučene list, v ktorom ho žiadaš o zaslanie faktúry, alebo vrátenie peňazí. Potom prípadne ešte jeden. A keď to nepomôže, podaj žalobu na súd.
Dantess
07.09.09,08:38
Snad sa to zobrazi, pridavam sem nico prvy krat :D
Dáša_
07.09.09,08:50
mimotemy Jedná sa o masážny salón? A čo masírujú? :D:D:D

tí, čo chodia do tejto temy častejšie si pamätajú aj vývoj od výberu mena, cez stránku, reklamu ....
Watson
07.09.09,08:53
Snad sa to zobrazi, pridavam sem nico prvy krat :D

Sranda je, že na bildboarde adresu web stránky máte uvedenú chybne :D:D:D
Dáša_
07.09.09,08:53
A už úplne mimotemy dantess, keď počujem šrotovné, tak sa mi otvára nožík vo vrecku .... Šrotovné a starostlivosť o telo mi teda ani trochu nejde dohromady.

Ale podotýkam, že je to môj subjektívny názor.
Väčšina reklamy mi lezie na nervy :D:D
Dantess
07.09.09,08:57
A už úplne mimotemy dantess, keď počujem šrotovné, tak sa mi otvára nožík vo vrecku .... Šrotovné a starostlivosť o telo mi teda ani trochu nejde dohromady.

Ale podotýkam, že je to môj subjektívny názor.
Väčšina reklamy mi lezie na nervy :D:D
To je myslene, že donesiete svojho masera a my vam ho zosrotujeme :D:D:D Inak hej, adresa web stranky je uvedene zle, ale čo stym narobim...
Chobot
07.09.09,09:31
Snad sa to zobrazi, pridavam sem nico prvy krat :D

To vyzerá byť ako Hradská od kruhového objazdu za Malým Dunajom smerom na Dolné Hony. Prípadne ešte Hradská smerom do Ružinova, ale neviem, či tam je taký chodník pre cyklistov.
Dantess
07.09.09,09:36
To vyzerá byť ako Hradská od kruhového objazdu za Malým Dunajom smerom na Dolné Hony. Prípadne ešte Hradská smerom do Ružinova, ale neviem, či tam je taký chodník pre cyklistov.
ok, dakujem dnes tam pojdem a uvidím. dam vam urcite vediet.
Dantess
07.09.09,18:01
Tak, po nie dlhom hladaní som billboard našiel. Dakujem chobotovi, ulica pomohla. Je to pri kruhovom objazde. Takže naštastie billboard mám nemám len faktúru. Tú si ale budem vymáhat tak, ako ste mi radili. Dakujem za rady, myslím si, že túto tému môžme uzavrieť a pouci sa z mojich chyb kazdy zacinajuci podnikatel, ktory naivne verí každému.
JarkaL
07.09.09,18:54
Dantess, javíš sa mi ako veľmi seriózny a slušný človek, dávaj si pozor a veľmi Ti držím palce, nech sa Ti darí.
Dantess
07.09.09,19:35
Dantess, javíš sa mi ako veľmi seriózny a slušný človek, dávaj si pozor a veľmi Ti držím palce, nech sa Ti darí.
bohužiaľ to využívajú všetci a tak za mojej krátkej kariéry podnikateľa ma už stihli odrbať zopárkrát. Nedávno som hovoril svojej priateľke, že som prečítal zopár kníh o podnikaní, ale skúsenosti, ktoré som zažil na vlastnej koži nezažiem prečítaním všetkých kníh na svete. Aj rozmýšlam že by som napísal nejakú vlastnú. trh je plný kníh štýlu "ako investovať", "ako zbohatnut", ale zatial som nevidel takú, kde by stálo "ako neinvestovať a neprísť o sovje peniaze". Na to som expert. Púštam sa do projektov a marketingových riešení, ktoré vacsinou stoja len prachy a fekt je minimalny :D Ale raz sa snad naučim ako to robit.
roman100
08.09.09,03:42
Dantess, uvažuj, stačí nájsť serióznu, overenú reklamnú agentúru, ktorá robí full servis a máš po starostiach.Ja s tým robím,mám reklamnú agentúru a jednám s ľuďmi seriózne, sú spokojní, ale to sem nepatrí.Naozaj, myslím si, že je dosť takých firiem.Neviem, ako si ich vyberáš, ale najlepšie je ísť do reklamnej firmy, krorú ti odporučí známy po dobrých skúsenostiach.Reklama je široké spektrum, napr.bilboard je kvalitná reklama, ale musí byť na vhodnom mieste, ďalej napr.web stránku máš dobre poriešenú s dobrým SEO?/vyhľadávače/, momentálne výborná reklama je internetová reklama na niektorom so špičkových portálov, príp.výmena banerov a t.ď.Ak chceš bližšie podrobné info,napíš cez SS.
andreaS
08.09.09,06:45
dantess: na tvojom mieste by som ziadala daku nahradu za chybne uvedenu stranku (ak to tak je) ... mojmu klientovi jedna velka inzertna firma skomolila mejl a ako nahradu dostal zadarmo rovnaku inzerciu v dalsom vydani... lebo mu zakaznici pisali mejly a potom nastvani za par dni volali, preco im este nedopovedal, tak sa zistilo, ze je zle uvedeny mejl (bola to taka malicka chyba, ze si ju v inzerate ani on nevsimol)... ale po reakciach druhej strany napravu necakam :(
Dantess
08.09.09,08:20
dantess: na tvojom mieste by som ziadala daku nahradu za chybne uvedenu stranku (ak to tak je) ... mojmu klientovi jedna velka inzertna firma skomolila mejl a ako nahradu dostal zadarmo rovnaku inzerciu v dalsom vydani... lebo mu zakaznici pisali mejly a potom nastvani za par dni volali, preco im este nedopovedal, tak sa zistilo, ze je zle uvedeny mejl (bola to taka malicka chyba, ze si ju v inzerate ani on nevsimol)... ale po reakciach druhej strany napravu necakam :(
no on mi to poslal na potvrdenie a nejak sa tam vlúdil škriatok a ja som si to asi nevšimol. Neviem, čiastočne to je aj moja chyba, nie ? Som potvrdil a ono to išlo do tlaču. Nebudem teraz vyhadzovať všetko na oči. Už to beriem ako uzavretú kapitolu. Sú tam dve domeny a jedna je spravna. okrem toho firma sa vola Relax VIP tak tosnad dojde kazdemu kto to uvidi. Inak lutujem že som si daval billboard, za tych 400 e na 2 mesiace mohol byt radsej google adwords. Ale aj to sa dostane do mojej knihy ako neinvestovať :D
Dáša_
08.09.09,12:45
dantess, a tá marketingová firma, čo ti nechce poslať faktúru, nie je náhodou presne tá istá firma, čo ti pomáhala s webom?
T.J. tá firma zo severu slovenska, ktorá sa tu dosť často prezentuje ako profesionálna firma a núka svoje služby hlavne čo sa týka internetu a reklamy všade?
Dantess
08.09.09,12:51
dantess, a tá marketingová firma, čo ti nechce poslať faktúru, nie je náhodou presne tá istá firma, čo ti pomáhala s webom?
T.J. tá firma zo severu slovenska, ktorá sa tu dosť často prezentuje ako profesionálna firma a núka svoje služby hlavne čo sa týka internetu a reklamy všade?
Ale áno, je to ona. Web spravil perfektný to sa musí uznať, ale mám pocit, že si berie na seba toho moc a potom to nezvláda. Videl som, že sa donho dost navažaju v jednej téme, tak asi má problém s ním viac ľudí nielen ja...
misomiso
08.09.09,12:52
Sranda je, že na bildboarde adresu web stránky máte uvedenú chybne :D:D:D

Ano, to je teda dobra agentura. Kto to robil ??
Dantess
08.09.09,12:53
Ano, to je teda dobra agentura. Kto to robil ??
Dáša to nadomnou celkom výstižne vystihla :D
Watson
08.09.09,12:57
no on mi to poslal na potvrdenie a nejak sa tam vlúdil škriatok a ja som si to asi nevšimol. Neviem, čiastočne to je aj moja chyba, nie ? Som potvrdil a ono to išlo do tlaču. Nebudem teraz vyhadzovať všetko na oči. Už to beriem ako uzavretú kapitolu. Sú tam dve domeny a jedna je spravna. okrem toho firma sa vola Relax VIP tak tosnad dojde kazdemu kto to uvidi. Inak lutujem že som si daval billboard, za tych 400 e na 2 mesiace mohol byt radsej google adwords. Ale aj to sa dostane do mojej knihy ako neinvestovať :D
mimotemy Tú knihu by si nemal nazvať "Ako neinvestovať" ale "Nepodnikajte ako ja" - bude to výstižnejšie :D:D:D
Dantess
08.09.09,13:02
mimotemy Tú knihu by si nemal nazvať "Ako neinvestovať" ale "Nepodnikajte ako ja" - bude to výstižnejšie :D:D:D
Ale nepodnikať ako ja sa dá a dá sa to pokazit ešte viac než to kazím ja. Alebo sa to môže volať: Ako neinvestovať a nepodnikať tak zle ako ja. A budú tam same užitocne rady na čo dat pozor. už len mat chut pisat :D
misomiso
08.09.09,13:14
Dáša to nadomnou celkom výstižne vystihla :D

Z Dolneho Kubina?
Dáša_
08.09.09,13:19
Z Dolneho Kubina?

ano
misomiso
08.09.09,13:51
ano

Aha - tak to vsetko vysvetluje :)
dragan.michal
08.09.09,13:56
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.
Chobot
08.09.09,14:07
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.

Len potom nechápem, za čo vlastne platil tých 400 či 1000 EUR??
Danila
08.09.09,14:15
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.
V úvode pozdravujem Tvojho právneho zástupcu. Ja právnikov mám v hlbokej úcte. A Tebe skutočne musím k nohám zložiť kompliment. Podnikanie s Tebou musí byť veľká sranda. Občas celkom určite. Ak by si ešte popracoval na pravopise, možno by si sa zmohol aj na napísanie faktúry. Ak by si nemal právneho zástupcu, pošepla by som Ti aj prečo. ;) Blednem závisťou, že nemôžem s Tvojimi obchodnými partnermi zdieľať " šepot květin ".:)
Watson
08.09.09,15:17
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.

Faktúry ani iné daňové doklady nevystavuješ :D, to mi je jasné :D, mňa len zaujíma, či si vystavil aspoň písomnú zmluvu. Ja si aj odpoviem, zrejme nie, a už je všetko jasné...
dragan.michal
08.09.09,15:45
Faktúry ani iné daňové doklady nevystavuješ :D, to mi je jasné :D, mňa len zaujíma, či si vystavil aspoň písomnú zmluvu. Ja si aj odpoviem, zrejme nie, a už je všetko jasné...

Faktury a aj ine daňové doklady vystavujem. Každý kto má záujem môže prísť za mojim účtovníkom a nahliadnuť do nich. To isté aj zmluvy. Len tak mimochodom je zaujímavé že cca z 200 klientov nikto nič zlé nepovie, dokonca posúvajú referencie a len Dantess je jedíny co sa stazuje. Je tiez zaujímavé za z temy o bilboarde a faktúre sme sa dostali k debate ci som dost dobra firma alebo nie. Keby som tu zverejnil cele rozhovory s Dantessom, co vsetko si objednal a ked to bolo objednane a potom to zrusil z coho vznikili nemale skody tak by ste si o serioznosti asi povedali svoje.

Preto som oslovil aj právnika, aby som si to vsetko vyjasnil kedze Dantess neustale poskodzuje moje meno.
Dáša_
08.09.09,16:35
Faktury a aj ine daňové doklady vystavujem. Každý kto má záujem môže prísť za mojim účtovníkom a nahliadnuť do nich. To isté aj zmluvy. Len tak mimochodom je zaujímavé že cca z 200 klientov nikto nič zlé nepovie, dokonca posúvajú referencie a len Dantess je jedíny co sa stazuje. Je tiez zaujímavé za z temy o bilboarde a faktúre sme sa dostali k debate ci som dost dobra firma alebo nie. Keby som tu zverejnil cele rozhovory s Dantessom, co vsetko si objednal a ked to bolo objednane a potom to zrusil z coho vznikili nemale skody tak by ste si o serioznosti asi povedali svoje.

Preto som oslovil aj právnika, aby som si to vsetko vyjasnil kedze Dantess neustale poskodzuje moje meno.

prišli ti peniaze na účet? Ak si nič neobjednal, tak za čo sú tie peniaze?

Jasné, že dantess mal prísť na to, že si vynechal v mene stránky písmeno. Ale ako profesionál si to snáď asi aj sám kontroluješ po sebe. Kontola bilbordu zákazníkom je istý druh alibizmu. Ak bude chyba, my za to nemôžeme, veď on si to kontroloval.
Dantess
08.09.09,17:16
Vidím, že táto téma sa uberá nesprávnym smerom.

1. Sice som odstupil od zmluvy (ktoru som nikdy nevidel a nepodpisal) ale len preto lebo bola dohodnuta na permanentky v hodnote 800eur čo su masaže v hodnote 26 000 SKK. Odstupenie nebolo hned. Zaplatil som panovi XY za služby, ktore som nevidel ani po par mesiacoch. Následne som od dohody ustúpil vidiac, že druhá strana je neaktívna. iked mi dali banner na ich stránku, tak ja som mal banner na mojej stranke. A je jedno či sa to hodohldo banner za banner alebo PR clanok za permanentky. Platil som za ten clanok tebe a mal som platit aj im. Sice som naivny, ale nie až tak. Kludne sem vytiahni aj rozhovor zo skype, ja sa nehram na nikoho kým niesom. Okrem toho si sam priznal že je to vela (dnes som si to cele prečital) a povedal si že to skusis zjednat. Potom si to aj zjednal na 100eur, ale sme skoncili so spolupracou.

2.Pravny zastupca pána XY mi už napísal výhražný mail nech neočierňujem jeho klienta na týchto stránkach, ikeď k tomu nikdy nedošlo a ani by nedošlo ak by sa dotyčný neozýval vtedy keď nemá.

3. Túto tému som uzavrel už asi pred 20timi príspevkami, keď som podakoval všetkým a napísal, že billboard som našiel. Faktúru si môže niekam dať. Ja niesom platcom DPH a náklady mám ajtak dosť vysoké, takže tých 230eur ma nezabije.

4. Som pozitívne naladený a buďte aj vy. Možno mi neuveríte, ale za krátky život som stihol zistiť, že Božie mlyny melú pomaly ale isto. A príde raz na každého.

dodatok: pan XY hovori že som stale menil svoje nazory. Ano je to pravda, priznavam, ale bolo to na zaklade toho, že dosiel raz za tyzden na skype na 5 minut a ja som musel rychlo povedat vsetko čo chcem. Potom po čase som si uvedomil, že som povedal blbosti a už sa to viezlo. Inak tych udajnych zmien boll/a len jedna a to odstupenie od nezmyselnej dohody, kde som mal dat 30 000 SKK v permanentkach za banner. Super dohoda ktora sa neodmieta.......pre druhu stranu
Watson
08.09.09,17:24
Faktury a aj ine daňové doklady vystavujem. Každý kto má záujem môže prísť za mojim účtovníkom a nahliadnuť do nich. To isté aj zmluvy. Len tak mimochodom je zaujímavé že cca z 200 klientov nikto nič zlé nepovie, dokonca posúvajú referencie a len Dantess je jedíny co sa stazuje. Je tiez zaujímavé za z temy o bilboarde a faktúre sme sa dostali k debate ci som dost dobra firma alebo nie. Keby som tu zverejnil cele rozhovory s Dantessom, co vsetko si objednal a ked to bolo objednane a potom to zrusil z coho vznikili nemale skody tak by ste si o serioznosti asi povedali svoje.

Preto som oslovil aj právnika, aby som si to vsetko vyjasnil kedze Dantess neustale poskodzuje moje meno.

No keby bol ten váš obchodnoprávny vzťah v poriadku a existovala by záväzná objednávka a zmluva, asi by nevznikli pochybnosti kto je seriózny partner a kto nie, keďže všetko by bolo podchytené. Nič v zlom, ale ten bildboard s chybne uvedenou web stránkou a s druhou správne považujem za diletanstvo.
dragan.michal
08.09.09,17:31
Vidím, že táto téma sa uberá nesprávnym smerom.

1. Sice som odstupil od zmluvy (ktoru som nikdy nevidel a nepodpisal) ale len preto lebo bola dohodnuta na permanentky v hodnote 800eur čo su masaže v hodnote 26 000 SKK. Odstupenie nebolo hned. Zaplatil som panovi XY za služby, ktore som nevidel ani po par mesiacoch. Následne som od dohody ustúpil vidiac, že druhá strana je neaktívna. iked mi dali banner na ich stránku, tak ja som mal banner na mojej stranke. A je jedno či sa to hodohldo banner za banner alebo PR clanok za permanentky. Platil som za ten clanok tebe a mal som platit aj im. Sice som naivny, ale nie až tak. Kludne sem vytiahni aj rozhovor zo skype, ja sa nehram na nikoho kým niesom. Okrem toho si sam priznal že je to vela (dnes som si to cele prečital) a povedal si že to skusis zjednat. Potom si to aj zjednal na 100eur, ale sme skoncili so spolupracou.

2.Pravny zastupca pána XY mi už napísal výhražný mail nech neočierňujem jeho klienta na týchto stránkach, ikeď k tomu nikdy nedošlo a ani by nedošlo ak by sa dotyčný neozýval vtedy keď nemá.

3. Túto tému som uzavrel už asi pred 20timi príspevkami, keď som podakoval všetkým a napísal, že billboard som našiel. Faktúru si môže niekam dať. Ja niesom platcom DPH a náklady mám ajtak dosť vysoké, takže tých 230eur ma nezabije.

4. Som pozitívne naladený a buďte aj vy. Možno mi neuveríte, ale za krátky život som stihol zistiť, že Božie mlyny melú pomaly ale isto. A príde raz na každého.

dodatok: pan XY hovori že som stale menil svoje nazory. Ano je to pravda, priznavam, ale bolo to na zaklade toho, že dosiel raz za tyzden na skype na 5 minut a ja som musel rychlo povedat vsetko čo chcem. Potom po čase som si uvedomil, že som povedal blbosti a už sa to viezlo. Inak tych udajnych zmien boll/a len jedna a to odstupenie od nezmyselnej dohody, kde som mal dat 30 000 SKK v permanentkach za banner. Super dohoda ktora sa neodmieta.......pre druhu stranu

1. Pan Dantess mal portalu www.zdravie.sk uhradit sumu 40 eur. Ta im dodnes neprisla. zaroven bolo dohodnute, ze uverejni banner na relaxvip.sk vymenou za PR clanok na www.zdravie.sk Taktiez bolo dodhodnute ze portalu www.zdravie.sk poskytne permanetky v urcitej hodnote, ktore pouziju do sutaze a svojim obchodným partnerom. Za to mal Dantess dostat reklamný priestor na portaly v hodnote poskytnutych permanentiek plus 20% navyse v pocte impresii. Dantess toto vsetko odsuhlasil, na druhy den nepovedal nic, az cca po tyzdni ako boli nasadene bannery mi napisal ze sa bavil s priatelkou a ze to nezvladnu odmasirovat. Tak sme sa dohodli ze budu permanentky iba v hodnote 100 eur. Zmluva so zdravie.sk bola zmenena na cifru 100 eur, avsak opat po tyzdni tuto zmluvu Dantess zrusil a neposkytol im nic. Takze zdravie.sk pocas doby dva tyzdne inzeroval banner www.relaxvip.sk cim im vznikla uvedena skoda.

2. pravny zastupca Ti napisal normalny e-mail, nie je to ziadny vyhrazny mail.
Dantess
08.09.09,17:41
1. Pan Dantess mal portalu www.zdravie.sk uhradit sumu 40 eur. Ta im dodnes neprisla. zaroven bolo dohodnute, ze uverejni banner na relaxvip.sk vymenou za PR clanok na www.zdravie.sk Taktiez bolo dodhodnute ze portalu www.zdravie.sk poskytne permanetky v urcitej hodnote, ktore pouziju do sutaze a svojim obchodným partnerom. Za to mal Dantess dostat reklamný priestor na portaly v hodnote poskytnutych permanentiek plus 20% navyse v pocte impresii. Dantess toto vsetko odsuhlasil, na druhy den nepovedal nic, az cca po tyzdni ako boli nasadene bannery mi napisal ze sa bavil s priatelkou a ze to nezvladnu odmasirovat. Tak sme sa dohodli ze budu permanentky iba v hodnote 100 eur. Zmluva so zdravie.sk bola zmenena na cifru 100 eur, avsak opat po tyzdni tuto zmluvu Dantess zrusil a neposkytol im nic. Takze zdravie.sk pocas doby dva tyzdne inzeroval banner www.relaxvip.sk cim im vznikla uvedena skoda.

2. pravny zastupca Ti napisal normalny e-mail, nie je to ziadny vyhrazny mail.
Zjednanie sumy na 100eur si mi napisal do mailu ale kym som to stihol naplnit tak sme sa pohadali a skoncili spolupracu. Inak neviem prečo si sa zasa zamiešal do tohoto pokecu. Možes poprosit admina aby ti vymazal prispevky. inak Ťa vobec neočierňujem, neviem čo to ešte rozoberáš. Vec je už dávno uzavretá to ty sám svojim spravanim tú "ranu" stále otvaras a riesis pred svetom a očami porady. Povedz to adminovi nech to zmaže a maš to vybavene. A ked ti pomožu tie prmanentky za 100eur že nebudeš musiet platit pokutu, tak tiich dám za vybavenie tesca ;-) niečo za niečo
misomiso
08.09.09,18:09
Ano je to pravda, priznavam, ale bolo to na zaklade toho, že dosiel raz za tyzden na skype na 5 minut a ja som musel rychlo povedat vsetko čo chcem.

Prepac Dantess, ale mam dojem, ze Skype bol zriadeny za inym ucelom ako na dohadovanie zmluvnych vztahov. E-mail je tiez zadarmo, tak neviem, preco zrovna Skype. Ak si odkazany na 5 minut tyzenne, tak tazko s niekym komunikovat. Ale vidim to ako tvoju chybu, pretoze e-mail funguje stale.
padro
08.09.09,20:17
no co sa tu dozvedam ... tak niekto vodu kaze vino pije, nie je to tak davno co michal udaval na danovom urade, a zrazu ako citam tak by mohol aj sam na seba to udanie poslat.
marjankaj
08.09.09,20:29
no co sa tu dozvedam ... tak niekto vodu kaze vino pije, nie je to tak davno co michal udaval na danovom urade, a zrazu ako citam tak by mohol aj sam na seba to udanie poslat.


Opýtam sa ešte raz. Za čo by sa mal udať na DÚ?
bepo
08.09.09,20:40
Opýtam sa ešte raz. Za čo by sa mal udať na DÚ?

Že púšťa bublifuky na ulici bez povolenia
dragan.michal
08.09.09,21:27
Opýtam sa ešte raz. Za čo by sa mal udať na DÚ?

Tak toto by aj mna zaujimalo. Nemam dovod. Len tak mimochodom uz som mal ko ntrolu z DU a nenasli ziadne pochybenie alebo porusenie zakona. Bolo to cca dva tyzdne dozadu a bol som na 100% cisty.
marjankaj
08.09.09,21:36
Tak toto by aj mna zaujimalo. Nemam dovod. Len tak mimochodom uz som mal ko ntrolu z DU a nenasli ziadne pochybenie alebo porusenie zakona. Bolo to cca dva tyzdne dozadu a bol som na 100% cisty.

To nebola otázka na teba. Na DÚ ti to prešlo, ale na súde by si ťažko zdôvodňoval nepodložený príjem. Peniaze ti prišli a nebola poslaná faktúra.
dragan.michal
08.09.09,21:38
Faktúry ani iné daňové doklady nevystavuješ :D, to mi je jasné :D, mňa len zaujíma, či si vystavil aspoň písomnú zmluvu. Ja si aj odpoviem, zrejme nie, a už je všetko jasné...

vid prispevok vyssie
dragan.michal
08.09.09,21:40
To nebola otázka na teba. Na DÚ ti to prešlo, ale na súde by si ťažko zdôvodňoval nepodložený príjem. Peniaze ti prišli a nebola poslaná faktúra.

Aky prijem? ak sa nemylim tak mam mat oddelene ucty: osobny a firemny. Na firemnom ucte mi sedia vsetky polozky na jeden cent. Takze neviem o akom "nepodlozenom prijme" sa tu bavime.
marjankaj
08.09.09,21:44
Aky prijem? ak sa nemylim tak mam mat oddelene ucty: osobny a firemny. Na firemnom ucte mi sedia vsetky polozky na jeden cent. Takze neviem o akom "nepodlozenom prijme" sa tu bavime.

Toto si vysvetli so zadávateľom, to je váš spor. Ja do toho nevidím. Ak ti poslal peniaze na tvoj účet (je jedno. či osobný alebo firemný) tak by si ich mal vrátiť, alebo poslať faktúru. Ale toto nerieš so mnou, ja som reagoval na iný príspevok.
Dantess
09.09.09,06:36
Aky prijem? ak sa nemylim tak mam mat oddelene ucty: osobny a firemny. Na firemnom ucte mi sedia vsetky polozky na jeden cent. Takze neviem o akom "nepodlozenom prijme" sa tu bavime.
no tak to znamena, že ak ti pošlem doporučenu zasielku s prosbou o vratenie penazi, pretože som ťukol vedľa pár čísiel a vznikol z toho tvoj účet, tak mi peniaze budeš musieť vrátiť ak sa nemýlim. V opačnom prípade ide o nezákonné obohacovanie.
marjankaj
09.09.09,06:49
no tak to znamena, že ak ti pošlem doporučenu zasielku s prosbou o vratenie penazi, pretože som ťukol vedľa pár čísiel a vznikol z toho tvoj účet, tak mi peniaze budeš musieť vrátiť ak sa nemýlim. V opačnom prípade ide o nezákonné obohacovanie.

A toto ťa napadlo až teraz? Mal si to už dávno urobiť. Bez tohto sa chceš súdiť? Len mu to neposielaj SMSkou.
rickman
09.09.09,07:53
Prepac Dantess, ale mam dojem, ze Skype bol zriadeny za inym ucelom ako na dohadovanie zmluvnych vztahov. E-mail je tiez zadarmo, tak neviem, preco zrovna Skype. Ak si odkazany na 5 minut tyzenne, tak tazko s niekym komunikovat. Ale vidim to ako tvoju chybu, pretoze e-mail funguje stale.

To nie je o tom. Aj v Skype sa zaznamenava historia sprav, teda rozdiel medzi tym a e-mailom by som nevidel. Problem je v serioznosti. Pokial su obaja partneri seriozni, tak si danu sluzbu mozem objednat aj postovym holubom - a teraz to myslim doslovne. Ale jasne, vzdy moze nastat problem, ktory je vacsinou sposobeny zlou komunikaciou. Vtedy je potrebne priznat si chybu, aj ked s horkou prichutou.

Dantess: si spominal, ze sa ti stranka paci. Zaujimalo by ma, kolko ta stala. Taktiez by ma zaujimalo, ci je tento obrazok legalne kupeny alebo ukradnuty z nejakej stranky:
http://masaze-bratislava.sk/images/beauty.jpg
tatramat
28.09.09,20:54
Základná otázka:

na základe akého zákona sme nútení vystavovať daňové doklady a dávať ich našim odberateľom?

===============
a čo tak si pozrieť zákon o dani z pridanej hodnoty, ak sa jedná o platcu. Tam je to veľmi jasne napísané DOKEDY má prijímateľ platby vystaviť DAŇOVÝ doklad.

a keď to nemá záujem poskytnúť, koleduje si o pokutu v zmysle zákona o správe daní a poplatkov.

A opakovaná pokuta býva ešte vyššia, ak nedošlo k náprave stavu.
A daňový úrad má páky ako si svoje milé pokuty vyberie, veľmi sa nebaví, stačí že zašle svoje rozhodnutie do banky a má peniaze.

Plus daňová kontrola, pretože takéto konanie nie je štandardné a vzniká podozrenie o zámernom porušovaní príslušných zákonov.
POZOR NA TO.

Je taký 1 rímsky citát:
Máš toľko práva, koľko máš moci.

A daňový úrad jej má dosť.
marjankaj
28.09.09,21:47
===============
a čo tak si pozrieť zákon o dani z pridanej hodnoty, ak sa jedná o platcu. Tam je to veľmi jasne napísané DOKEDY má prijímateľ platby vystaviť DAŇOVÝ doklad.

a keď to nemá záujem poskytnúť, koleduje si o pokutu v zmysle zákona o správe daní a poplatkov.

A opakovaná pokuta býva ešte vyššia, ak nedošlo k náprave stavu.
A daňový úrad má páky ako si svoje milé pokuty vyberie, veľmi sa nebaví, stačí že zašle svoje rozhodnutie do banky a má peniaze.

Plus daňová kontrola, pretože takéto konanie nie je štandardné a vzniká podozrenie o zámernom porušovaní príslušných zákonov.
POZOR NA TO.

Je taký 1 rímsky citát:
Máš toľko práva, koľko máš moci.

A daňový úrad jej má dosť.

Zákon o DPH §71 hovorí, že ani platiteľ nemusí vždy vystaviť faktúru. A DÚ môže uložiť pokutu iba ak sa porušil zákon. Ak vieš, ktorý zákon bol porušený, tak to tu uveď.

Pozri si tu.
http://www.porada.sk/t120577-je-potrebne-vystavit-fakturu.html#nr-who-rated
tatramat
06.10.09,18:04
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku


(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.



Tento prípad je ad1) medzi podnikateľmi, ad2) pravdepodobne aj medzi platiteľom DPH,ktorý bol príjemcom sumy

Takže daňový doklad musí vystaviť, inak sa vystavuje pokute v zmysle zákona o sprave daní a poplatkov.

Treba kontaktovať prislúšný daňový úrad dodávateľa, a informovať daňový úrad alebo ho požiadať o spoluprácu, nakoľko nie je záujem vydať daňový doklad.

To myslím, že zaberie veľmi rýchlo.
marjankaj
06.10.09,18:52
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku


(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.



Tento prípad je ad1) medzi podnikateľmi, ad2) pravdepodobne aj medzi platiteľom DPH,ktorý bol príjemcom sumy

Takže daňový doklad musí vystaviť, inak sa vystavuje pokute v zmysle zákona o sprave daní a poplatkov.

Treba kontaktovať prislúšný daňový úrad dodávateľa, a informovať daňový úrad alebo ho požiadať o spoluprácu, nakoľko nie je záujem vydať daňový doklad.

To myslím, že zaberie veľmi rýchlo.

Asi si nerozumieme. Z čoho usudzuješ, že dodávateľ je platiteľ? Ak nie je platiteľ tak nemusí vyhotoviť faktúru. Ktorý § porušil? §71 určite nie.