pep.m
02.09.09,16:51
Zdravim vas
rozmyslam nad otvorenim mensieho modneho butiku (100m2)so zahranicnymi neznamymi znackami v niektorom z novych nakupnych centier (napr. optima v ke)
nemam absolutne ziadane skusenosti v tomto obore preto by ma zaujimalo co si myslite? ma to perspepektivu? kolko by som potreboval na zaciatok? ake su najmy v nakup, centrach? vybavenie obchodu? marze?a pod
za poradu vam vopred dakujem
camozzi
02.09.09,17:41
V nakupnych centrach sa ceny za prenajom pohybuju okolo 33€ na 1m stvorcovy. Casto je to s viazanostou 2-3 roky. Na 100 metroch stvorcovych potrebujes pomerne velke vybavenie a vela tovaru. Pokial ide o znackovy tovar, tak budes potrebovat desiatky tisic eur na nakup tovaru. Marze sa pri znackovom tovare pohybuju od 60 do 100%. Butik s neznamymi znackami... tazko povedat. Ludia su zvyknuti na klasiku, takze pred otvorenim by som si spravil prieskum trhu.
pep.m
03.09.09,15:04
Dakujem za informacie este by ma zaujimalo co mas na mysli konkretne pod prieskumom trhu?
mam nakupit par kusov toho oblecenia urobit maly prieskum u mojich znamych a podobne?
camozzi
03.09.09,16:54
Nemusis kupovat. Ak tie znacky maju svoje web stranky alebo mas od nich katolgy, tak ich ukaz svojim znamym, blizkym, priatelom... Uvidis ich reakcie, spytaj sa na ich nazor a podla toho sa zariadis a zistis ci to ma vyznam.
rickman
04.09.09,07:33
^^..skor ich ukaz niekomu nezaujatemu. Ludia z tvojho okolia ti mozu povedat jedno, no nikdy by si tam nic nekupili. A taktiez mozes vyuzit pri prieskume aj socialne siete. Nech ten fb sluzi aj na nieco zmysluplne.

Mas uz predstavu o znackach? Taka Zara, Bershka a vobec inditex by v KE mohol byt zaujimavou alternativou. Taktiez aj Peek&Cloppenburg ci ako sa to pise.

Je to zaujimave a velmi odvazne. Tesim sa :)
pep.m
04.09.09,14:15
mas pravdu asi to tak aj nejak podobne spravim mozno sam mi to podari natiahnut na ukazku

zara, p&c by podla mna mali urcite uspech ale neviem ako to funguje su to velke znacky asi by trebalo platit aj za lincenciu

moja stretagie je skor asi spravit maly obchodnik pod vlastnym nazvom a mat v nom viacej malych a zaroven kvalitnych znaciek
na druhej strane je pravda ze slovaci su skor klasici a konzervativny
dragan.michal
04.09.09,14:50
A co tak ed hardy? Super znacka a teraz leti medzi mladymi
pep.m
04.09.09,15:33
ak sa vam chce pozrite si tie veci posudte sami: byoung.com, ichi.biz