zuzka_
02.09.09,19:03
Rada by som sa opýtala, či existujú nejaké páky na človeka, ktorý mi neuhradil faktúru. Mám iba trojmesačné sľuby, že mi ju uhradí, mne je však viac ako jasné, že svoje peniaze neuvidím. Dá sa s tým nejako bojovať?
Ďakujem
arizona
02.09.09,17:24
zuzka_
02.09.09,20:02
Ďakujem.. aj keď na toto asi nebudem mať žalúdok..
Dá sa tomu aj nejak predísť, napr. ja neviem nejakou formulkou na faktúre..?
veronikasad
02.09.09,20:06
Ďakujem.. aj keď na toto asi nebudem mať žalúdok..
Dá sa tomu aj nejak predísť, napr. ja neviem nejakou formulkou na faktúre..?
Formulka na faktúre ti moc nepomôže. Platobné podmienky je potrebné dojednať zmluvne.
Aké kroky si už podnikla? V dokumentoch nájdeš vzor I. upomienky, II. upomienky a predžalobnej upomienky /zadaj si v dokumentoch do vyhladávania upomienka/
camozzi
02.09.09,20:11
Ďakujem.. aj keď na toto asi nebudem mať žalúdok..
Dá sa tomu aj nejak predísť, napr. ja neviem nejakou formulkou na faktúre..?
Verzia od UPS:
Pri omeskani platby uctujeme urok z omeskania v zmysle § 369 a § 502 zakona c. 513/91 Zbierky vo vske 0.05% z celkovej fakturovanej ciastky za kazdy den omeskania. V pripade nezrovnalosti kontaktujet nas zakaznicky servis.
Verzia z mnou vydavanych faktur:
Dovolujeme si Vas upozornit, ze v pripade nedodrzania datumu splatnosti uvedeneho na fakture Vam mozeme uctovat penale vo vyske 0.05% za kazdy den omeskania.
zuzka_
02.09.09,20:26
Nič som nepodnikala, nieje to veľká suma 120€, ale je mi z toho smutno, lebo iba začínam, a ešte sa mi to nestalo..
camozzi
02.09.09,20:29
Tak posli upomineku v zmysle, ze mas neuhradenu fakturu a ze si sa viackrat pokusala s nim skontaktovat, ale neuspesne a ze ked neuhradi, tak sa vecou zacnu zaoberat pravnici.
zuzka_
02.09.09,20:31
To je zaujímavá formulka, to by možno zabralo :)
camozzi
02.09.09,20:37
Je zbytocne hned utekat za pravnikmi. Posli jeden krat, druhy a treti. Stvrtu by som uz dal pisat advokatke. No a ak ani to v tazsich pripadoch nepomoze, tak zaloba.
Ak sa dostanes k druhej upomienke, tak si narokuj na peniaze z omeskania. Pekne krasne mu to vysli. Mozno prides o zakaznika, ale neprides o peniaze a ty predsa nechces robit "usmev ako dar".
zuzka_
02.09.09,20:41
Vďaka nadýchnem sa a asi to skúsim, však navypisovala som sa mu aj tak dosť, a vždy iba sľuby, je asi čas na činy. Otázka môžem mu to poslať mailom, alebo je lepšie oficiálne poštou?
camozzi
02.09.09,20:45
Posielaj to postou a doporucene. Podacie listky si dobre odloz.
zuzka_
02.09.09,21:04
Vďaka..
veronikasad
03.09.09,06:21
Vďaka nadýchnem sa a asi to skúsim, však navypisovala som sa mu aj tak dosť, a vždy iba sľuby, je asi čas na činy. Otázka môžem mu to poslať mailom, alebo je lepšie oficiálne poštou?
Zuzka, nemusíš nič vymýšlať, v dokumentoch máš vzor I. upomienky. Len si tam dopíš svoje údaje
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=39
robin1
03.09.09,06:34
...alebo si skús s nimi dohodnúť na splátkový kalendár.
Pekný deň
pedrouan
09.09.09,15:43
nikto tu nepovedal nič o objednávke. pokiaľ nemáš sumu, ktorú ti dlžia, zakotvenú v objednávke, nemôžeš nič vymáhať. alebo sa mýlim?