helicka
02.09.09,20:13
Ahojte hladám pomoc ohladom zmluv.podmienok pri kúpe nového auta.Zmluvu o kúpe sme podpísali ešte 6.4.2009 v zmluve je uvedené ako dodacia lehota 16 týždnov,ktorá môže byť predlžená naviac o 4 týždne.Pomaly sa končí 22 týžden a ja stále auto nemám...po urgenciach mi povedali že bude vyrobené v 35 týždni-že je toho vela.Prosím o radu čo môžem urobiť,či môžem dostať nejakú kompenzáciu a akú...zrušiť zmluvu nechcem,ved ked už tak dlho čakám.../ak to môžem napísať ide o Auto Porsche-predajca/ dakujem za radu
misomiso
02.09.09,18:21
... a potom, ze bolo treba srotovne. Ved nestihaju.
helicka
02.09.09,18:49
ale zmluva je platná aj pre nich a odpoved že nestíhajú neakceptujem...
helicka
03.09.09,12:27
dakujem Jara za tvoj súhlas...ale nikto mi neporadí viac? jedna sa mi o to či mám právo si žiadať nejakú zlavu,alebo zvlášť výbavu,ved sa nejedná o drobné ale o vela penazí...a tiež ma vie naštvať nedodržanie podpísaných závazkov...ved ked zákazník nezaplatí načas vedia hned vyrúbiť penale a prečo to neplatí aj naopak?!
veronikasad
03.09.09,12:32
dakujem Jara za tvoj súhlas...ale nikto mi neporadí viac? jedna sa mi o to či mám právo si žiadať nejakú zlavu,alebo zvlášť výbavu,ved sa nejedná o drobné ale o vela penazí...a tiež ma vie naštvať nedodržanie podpísaných závazkov...ved ked zákazník nezaplatí načas vedia hned vyrúbiť penale a prečo to neplatí aj naopak?!
Platili ste zálohu ?
dana9
03.09.09,12:48
ahoj,

Na zaklde uzavretej kupnej mluvy bol repdavajuci povinnydodat vozidlo riadne a vcas.

Predpokladam ze kupna zmluva sa spravuje obchodnym zakonnikom, predajne vozidiel to tak zvyknu davat do zmluv.

Dodat riadne a vcas znamena dodat v dohodnutej lehote, ak ju nestihnu, vznika situaciu, ked porusili svoj zmluvny zavazok.

Kedze nemate zaujem na odstupeni od zmluvy, je pre vas dolezite nasledovne:

Náhrada škody

§ 373

Kto poruší svoju povinnosť zo záväzkového vzťahu, je povinný nahradiť škodu tým spôsobenú druhej strane, ibaže preukáže, že porušenie povinností bolo spôsobené okolnosťami vylučujúcimi zodpovednosť.
helicka
04.09.09,08:19
ano zaloha bola zaplatena pri podpise zmluvy