Nytaa
02.09.09,20:40
Dobrý deň, som tu nová, tak len dúfam, že nájdem tu niekoho, kto mi vie poradiť. Máme sro, kde manžel funguje ako konateľ, za to dostáva odmenu a pri tom je doma s malou na materskej dovolenke. Cez víkend ale funguje ako rozhodca na futbalových zápasoch. Moja otázka je, na týchto zápasoch dostane výplatu už zdanenú. Máme nárok na to aby sme žiadali výplatu nezdanenú a potom spolu s príjmom z sro by sme na to podali daňové priznanie?
ivka70
02.09.09,18:45
Nie, ten, kto mu odmenu vyplaca, ju musi zdanit.
Vratenie dane si moze manzel aj z tohto prijmu uplatnit pri rocnom zuctovani dane.
veronikasad
02.09.09,18:49
Dobrý deň, som tu nová, tak len dúfam, že nájdem tu niekoho, kto mi vie poradiť. Máme sro, kde manžel funguje ako konateľ, za to dostáva odmenu a pri tom je doma s malou na materskej dovolenke. Cez víkend ale funguje ako rozhodca na futbalových zápasoch. Moja otázka je, na týchto zápasoch dostane výplatu už zdanenú. Máme nárok na to aby sme žiadali výplatu nezdanenú a potom spolu s príjmom z sro by sme na to podali daňové priznanie?
Zrejme funkciu rozhodcu vykonáva na nejaký druh dohody o prácach mimo prac. pomer. Nech si od zamestnavatela vyžiada potvrdenie o zdanitelnej mzde, v ktorom bude uvedená aj zrazená daň. Ak jeho príjem v s.r.o. nedosahuje ročnú nezd.časť základu dane, keď si zahrnie do DP príjem z dohody, DU mu zrazenú daň vráti.
Ak má podpísané vyhlásenie v s.r.o., nemôže ho mať podpísané pri dohode. Preto sa mesačný príjem z dohody musí zdaniť
Nytaa
03.09.09,19:37
Ďakujem za rýchle odpovede, veľmi ste mi pomohli