macko111
02.09.09,21:14
Prosíl by som radu.Rozviedol som sa a súd prisúdil syna 17r. navštevuje druhý ročník strednéj školy manželke.Na kolko som nezamestnaný tak poberám podporu v nezamestnanosti 400eur,ktorú budem poberat ešte 3 mesiace.Súd mi určil výživné 100 eur čo sa mi vidí dost na to lebo vlastníme 3 izbový byt za ktorý musím platiť.Kedže byt máme v osobnom vlastníctve a zatial ho užívame všetci akú část nákladou by som mal platit ja, 1/2 alebo 1/3 kedže na syna platím výživné manželke a podla môjho názoru by mala hradit náklady na jeho bývanie ona kedže ja platím výživné jej,dakujem
Xanti
02.09.09,19:19
Prosíl by som radu.Rozviedol som sa a súd prisúdil syna 17r. navštevuje druhý ročník strednéj školy manželke.Na kolko som nezamestnaný tak poberám podporu v nezamestnanosti 400eur,ktorú budem poberat ešte 3 mesiace.Súd mi určil výživné 100 eur čo sa mi vidí dost na to lebo vlastníme 3 izbový byt za ktorý musím platiť.Kedže byt máme v osobnom vlastníctve a zatial ho užívame všetci akú část nákladou by som mal platit ja, 1/2 alebo 1/3 kedže na syna platím výživné manželke a podla môjho názoru by mala hradit náklady na jeho bývanie ona kedže ja platím výživné jej,dakujem
Syn nie je vlastník bytu, je nezaopatrené dieťa. Ja som toho názoru, že by si mal platiť 1/2 nákladov za byt.

Totižto, ak ty dávaš 100 eur na výživu syna. Tak toľko by mala dávať aj exmng. ale v jej podiele je zarátaná aj starostlivosť o syna, varenie, pranie, žehlenie a podobne. Takže aj ona svojimi prostriedkami prispieva na bývanie synovi, na jeho stravu atď.
Stanislav 1975
02.09.09,19:44
Syn nie je vlastník bytu, je nezaopatrené dieťa. Ja som toho názoru, že by si mal platiť 1/2 nákladov za byt.

Totižto, ak ty dávaš 100 eur na výživu syna. Tak toľko by mala dávať aj exmng. ale v jej podiele je zarátaná aj starostlivosť o syna, varenie, pranie, žehlenie a podobne. Takže aj ona svojimi prostriedkami prispieva na bývanie synovi, na jeho stravu atď.

Moja reč...:)
02Michaela
03.09.09,17:02
Prosíl by som radu.Rozviedol som sa a súd prisúdil syna 17r. navštevuje druhý ročník strednéj školy manželke.Na kolko som nezamestnaný tak poberám podporu v nezamestnanosti 400eur,ktorú budem poberat ešte 3 mesiace.Súd mi určil výživné 100 eur čo sa mi vidí dost na to lebo vlastníme 3 izbový byt za ktorý musím platiť.Kedže byt máme v osobnom vlastníctve a zatial ho užívame všetci akú část nákladou by som mal platit ja, 1/2 alebo 1/3 kedže na syna platím výživné manželke a podla môjho názoru by mala hradit náklady na jeho bývanie ona kedže ja platím výživné jej,dakujem
mimotemy
No mal by si byť rád, jeden platí z 400,- EUR (12.000,- Sk) 216,- EUR (6.500,- Sk) aj keď na dve deti. Takže je to asi takto v poriadku. Myslím, že v Bratislave je bežné, že na deti platia aj po 230-260 EUR na jedno dieťa. Tak to tu na východe môžme len snívať o takom výživnom.
macko111
08.09.09,12:47
ale manželka poberá aj rodinné a úlavu na dani čo činý asi 38-eur tak myslím že to je tá kompenzácia za pranie a varenie
willma
09.09.09,08:29
macko prepáč, ale keď máš problém prispievať na výživné synovi, tak si nabudúce sprav uzol. Byt máš v podielovom vlastníctve s manželkou a nie so synom - ten sa na svet nepýtal. Nepleť do toho rodinné prídavky a daňový bonus. Prípadne vyriešte si BSM hoci aj predajom bytu a potom budeš sám sebe pánom a nemusí ťa trápiť poberanie bonusu a prídavkov. Lebo exmanželka sa bude musieť postarať o platenie bývania vo svojom byte, kúpa stravy, platenie stravného v škole, príspevku do ZRPŠ, samozrejme v dnešnej dobe aj učebnice niečo stoja - mladý muž (AJ TVOJ SYN) sa určite potrebuje aj obliekať, predpokladám že ešte čo to podrastie.
02Michaela
17.09.09,09:46
ale manželka poberá aj rodinné a úlavu na dani čo činý asi 38-eur tak myslím že to je tá kompenzácia za pranie a varenie
Tak požiadaj súd o zverenie do výchovy syna Tebe. Potom budeš mať aj Ty úľavu na dani a dostaneš rodinné prídavky. Potom Ti Tvoja ex zaplatí 100,- € na syna a budete si kvit. Myslím, že dlho by si to asi nevydržal, lebo by si zistil, že tých 100 € a úľava na dani nie je zlatý poklad a dieťa je o čosi náročnejší koníček ako ho len spraviť.