u.erika
02.09.09,22:47
Môžete mi niekto pomôcť???
Hladám produkt MILUPA PREGOMIN. Je to dojčenecká výživa od 0 mesiacov. Poznáte ju niekto? Na webe som hladala, nikde nič som nenašla. V Maďarsku sa to dá kúpiť, ale chcela by som nájsť aj u nás nejakého predajcu.
Za pomoc vopred ďakujem
Chobot
02.09.09,21:44
Môžete mi niekto pomôcť???
Hladám produkt MILUPA PREGOMIN. Je to dojčenecká výživa od 0 mesiacov. Poznáte ju niekto? Na webe som hladala, nikde nič som nenašla. V Maďarsku sa to dá kúpiť, ale chcela by som nájsť aj u nás nejakého predajcu.
Za pomoc vopred ďakujem

U nás to nezoženieš. Totižto licenciu na tieto mlieka má v Hu firma Milumil, ktorá vyrába sušené mlieka značky Milupa. U nás túto radu detských sušených mliek vyrába (tuším firma) Nutricia pod názvom Nutrilon.

V Rakúsku sa zase tie mlieka volajú Aptamil. Ide vždy o ten istý výrobok, len licenciu na distribúciu má vždy iná firma a preto sa predáva pod iným obchodným názvom.

Rada produktov sa môže v jednotlivých krajinách líšiť (napr. v HU nemajú Milupu AR2 - iba Milupu AR od 0 mesiacov, u nás existuje aj Nutrilon AR1 aj AR2), preto u nás nehľadaj ten výrobok pod tým istým názvom. Pozri si radu výrobkov Nutrilon a podľa ťažkostí nájdeš názov slovenského ekvivalentu toho Pregominu.

Myslím, že ekvivalentom pre ten Pregomin je Nutrilon Allergy Digestive Care (http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-problemu/intolerancia-beznej-stravy/nutrilon-1-allergy-digestive-care/) (keď som porovnal, pre ktoré skupiny ťažkostí sú tie mlieka určené).

Inak celú radu mliek Nutirlon nájdeš tu:

http://www.nutrilon.sk/sk/nase-produkty/.

Podľa mojich skúseností tieto dojčenské mlieka vychádzajú lacnejšie v HU.
Melnick
02.09.09,22:03
Kedysi sme ju kupovali v Prahe.:)
ormika
03.09.09,04:09
Mne teraz kamoška kúpila Milupu kašu v Rakúsku.
Zuziana
03.09.09,04:16
Asi pred 24 rokmi bola Milupa dostupná aj na Slovensku - kaše, čaje...
pivko
03.09.09,04:49
U nás to nezoženieš. Totižto licenciu na tieto mlieka má v Hu firma Milumil, ktorá vyrába sušené mlieka značky Milupa. U nás túto radu detských sušených mliek vyrába (tuším firma) Nutricia pod názvom Nutrilon.

V Rakúsku sa zase tie mlieka volajú Aptamil. Ide vždy o ten istý výrobok, len licenciu na distribúciu má vždy iná firma a preto sa predáva pod iným obchodným názvom.

Rada produktov sa môže v jednotlivých krajinách líšiť (napr. v HU nemajú Milupu AR2 - iba Milupu AR od 0 mesiacov, u nás existuje aj Nutrilon AR1 aj AR2), preto u nás nehľadaj ten výrobok pod tým istým názvom. Pozri si radu výrobkov Nutrilon a podľa ťažkostí nájdeš názov slovenského ekvivalentu toho Pregominu.

Myslím, že ekvivalentom pre ten Pregomin je Nutrilon Allergy Digestive Care (http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-problemu/intolerancia-beznej-stravy/nutrilon-1-allergy-digestive-care/) (keď som porovnal, pre ktoré skupiny ťažkostí sú tie mlieka určené).

Inak celú radu mliek Nutirlon nájdeš tu:

http://www.nutrilon.sk/sk/nase-produkty/.

Podľa mojich skúseností tieto dojčenské mlieka vychádzajú lacnejšie v HU.
Úplne súhlasím a ešte dodám že v Maďarsku vychádzjú lacnejšie aj jedla a čaje od. f. HIPP
Nutrilon je to iste ako v Maďarsku Milupa a v Polsku Bebilon.
u.erika
03.09.09,18:12
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, budeme chodiť do HU.
Nika
03.09.09,18:19
ospravedlňujem sa... teraz budem hoooooodne mimotemy :). Pri čítaní tejto témy, som si spomenula, že sme mali Sunar na lekársky predpis :rolleyes:
Chobot
04.09.09,08:20
ospravedlňujem sa... teraz budem hoooooodne mimotemy :). Pri čítaní tejto témy, som si spomenula, že sme mali Sunar na lekársky predpis :rolleyes:

To už dááávno neplatí.

AJ teraz existujú dojčenské mlieka na predpis, ale len tie, ktoré sú na určité zdravotné problémy, napr. ak je dieťa alergické, tak lekár môže predpísať napr. Nutrillon AR (anti allerg). V takom prípade pacient zaplatí nie plnú cenu mlieka, ale časť hradí poisťovňa. ALe obyčajné detské mlieka sa už nepredpisujú.
Žabinka
04.09.09,08:33
Asi pred 24 rokmi bola Milupa dostupná aj na Slovensku - kaše, čaje...
Veruže na Milupe vyrastal aj náš najstarší, a priznám sa, že aj my s manželom sme si vtedy na kašičke občas pochutnali :D.
u.erika
04.09.09,14:59
Úplne súhlasím a ešte dodám že v Maďarsku vychádzjú lacnejšie aj jedla a čaje od. f. HIPP
Nutrilon je to iste ako v Maďarsku Milupa a v Polsku Bebilon.
Túto Milupu pre vnuka predpísala detská lekárka v Maďarsku na Rp. Platili sme 330,- forintov. Neviem aká je cena u nás Nutrilonu, ale pred 5-mi rokmi stál okolo 400,- korún. No chceli by sme to najlepšie. Starší vnuk /teraz 5 ročný/ pred dvoma rokmi mal rakovinu, odvtedy chodíme k tej lekárke. Odvtedy užíva vitamíny, doplnky k výžive, keď je to potrebné /pri chorobe/ homeopatiká, čo mu predpíše. Už dva roky nebral antibiotiká. Teraz sme boli u nej a s malým 1 a pol mesačným vnukom, a ona nám odporúčala tú Milupu. Nevesta ešte kojí, ale aby sme mali pri ruke, keby náhodov. S Nutrilonom sme neboli spokojní u prvého chlapčeka.
Ešte raz ďakujem za vaše odpovede.
Nika
04.09.09,15:13
To už dááávno neplatí.

AJ teraz existujú dojčenské mlieka na predpis, ale len tie, ktoré sú na určité zdravotné problémy, napr. ak je dieťa alergické, tak lekár môže predpísať napr. Nutrillon AR (anti allerg). V takom prípade pacient zaplatí nie plnú cenu mlieka, ale časť hradí poisťovňa. ALe obyčajné detské mlieka sa už nepredpisujú.

to samozrejme viem... :). ...to bola len taká spomienka na minulosť.....:)
veronikasad
04.09.09,16:19
Môžete mi niekto pomôcť???
Hladám produkt MILUPA PREGOMIN. Je to dojčenecká výživa od 0 mesiacov. Poznáte ju niekto? Na webe som hladala, nikde nič som nenašla. V Maďarsku sa to dá kúpiť, ale chcela by som nájsť aj u nás nejakého predajcu.
Za pomoc vopred ďakujem
Erika, vyskúšaj objednavku cez internetovú lekáreň

http://www.mojalekaren.sk/milupa-kasa-mliecna-bananova-250g/
u.erika
04.09.09,19:51
Tam som nič nenašla. Jedine v ČR, ale potom jenám bliššie Maďarsko
veronikasad
04.09.09,20:36
Tam som nič nenašla. Jedine v ČR, ale potom jenám bliššie Maďarsko
Keď som ten link pridávala bola MILUPA v ponuke. Žeby tolko poraďákov hneď poslalo objednávku ?
Stanislav 1975
04.09.09,20:47
mimotemyJa som bol verný Sunar-u, vyrástol som na ňom aj ja a aký je zo mňa fešný mládenec:D:D:Dmimotemy
veronikasad
04.09.09,20:49
mimotemyJa som bol verný Sunar-u, vyrástol som na ňom aj ja a aký je zo mňa fešný mládenec:D:D:Dmimotemy
Stanko, ale MILUPA je kašička pre trošku väčšie detičky
Stanislav 1975
04.09.09,20:51
Stanko, ale MILUPA je kašička pre trošku väčšie detičky

Aha, tak už som ticho-:D:D:D,dík za poučenie a potom sme používali také kašičky, volá sa to,že Hami...
Inak,Milupa je tiež stará dobrá značka-volakedy dosť na ňu dosť často bežala reklama v nemeckých televíziach...
mambi
29.11.09,06:40
...naša maličká pije mliečko Sunar plus od 6.mesiaca. Pod akým názvom by som ho našla v P oľsku? Viete aj koľko tam stojí?

Dakujem