Zuziana
14.08.05,12:31
Je potrebné pri dovolenke v zahraničí -Taliansko popri komplexnem cestovnom poistení UNION vybavovať aj formulár E 111?
Za vaše poznatky a názory ďakujem :)
Daska
14.08.05,10:52
V cestovnej kancelarii nas upozornili, ze ano, aj my ideme o Talianska a mame take iste poistenie..., v ZP ti tento formular vystavia na pockanie.
accad
14.08.05,11:32
Formulár E111 pokrýva ošetrenie v štátnom zdravotnom zariadení príslušného štátu EU, cestovné poistenie zabezpečuje ošetrenie aj v súkromných zdravotných zariadeniach, kde ale formulár E111 neakceptujú. Práve v blízkosti letovísk sa nachádzajú prevažne súkromní lekári alebo súkromné zariadenia a tak aj ZP odporúčajú svojim poistencom vybaviť si okrem formulára E111 aj cestovné poistenie u komerčnej poisťovne, aby predišli problémom ak budú potrebovať zdravotné ošetrenie a v blízkosti nebudú mať štátne zariadenie akceptujúce formulár E111.
ondrejvla
14.08.05,11:55
Mám formulár E111, ale idem na dovolenku do Bulharska, tzn., že nie je členom EÚ, tam mi pravdepodobne neplatí. Mám sa poistiť ešte niekde inde, okrem toho, že som cez cest.kanceláriu poistená? Čo v prípade, že budem potrebovať lekárske ošetrenie, platí to poistenie, ktoré mám uzatvorené cez cestovku, alebo mi treba ešte iné, či budem kompletne platiť celú úhradu? Doteraz som na dovolenky bola poistená len cez cestovku, ale náhoda je blbec-preto prosím o radu. Vopred ďakujem.
accad
14.08.05,12:04
Vlasti, odporúčam ti ísť do svojej ZP a opýtať sa ich konkrétne na postup v prípade potreby lekárskeho ošetrenia alebo hospitalizácie v Bulharsku. Existujú medzištátne zmluvy medzi jednotlivými štátmi, ale vždy je dobré si overiť na čo máš nárok a ako bude finančne zabezpečené lekárske ošetrenie alebo hospitalizácia v danej krajine.
ondrejvla
14.08.05,12:56
Vlasti, odporúčam ti ísť do svojej ZP a opýtať sa ich konkrétne na postup v prípade potreby lekárskeho ošetrenia alebo hospitalizácie v Bulharsku. Existujú medzištátne zmluvy medzi jednotlivými štátmi, ale vždy je dobré si overiť na čo máš nárok a ako bude finančne zabezpečené lekárske ošetrenie alebo hospitalizácia v danej krajine.
Editka ďakujem, asi tam budem musieť, i keď vééééééľmi nerada opäť zájsť!
Marína
14.08.05,13:05
Vlasti, poistenie cez cestovnú kanceláriu je komerčné poistenie. Cestovné kancelárie uzatvárajú zmluvy na odber poistenia napr. v UNION, Allianz atd. Na zmluve s cest.kanceláriou by si mala mať uvedené, v ktorej poisťovni si poistená. Dokonca mám takú skúsenosť, že za to isté poistenie, ktoré platím ja individuálne cestujúci cez CK majú vyššiu hodnotu poistenia z dôvodu veľkých odberov CK. Takže predpokladám, že budeš lepšie poistená ako ja za tú istú cenu.

P.S.: Dlho Ťa tu neuvidíme? Ja odchádzam 22.8. tradične na Brač. Dávaj na seba pozor a oddýchni si. Za tú pomoc, ktorú nám tu poskytuješ si to plne zaslúžiš.
sklenkova
14.08.05,13:55
Ja sa vždy poisťujem cez cestovku a čo sme boli aj tento rok v Taliansku síce len na 10 dní nepotrebovali sme ten formulár.Boli sme na Elbe a jeden pán tam dostal infarkt, viem že ho odviezli do nemocnice a potom ho previezli lietadlom na Slovensko aj s dcérou a ženou lebo nechceli tam ostať. Viem, že delegátka vravela že to zabezpečovala unionka kde sme boli poistení. Ináč Vlasti prajem ti príjemnú dovolenku a dúfam, že žiadne poistenie nebudeš potrebovať!
ondrejvla
14.08.05,15:24
Ďakujem veľmi pekne za príjemné priania. Letíme 1.9. na 12 dní už sa teším, Bulharsko ma fascinovalo svojimi pieskovými plážami. Ale o tom je v inej téme.

Takže nikde sa nemusím už pripoistiť? Čo ak by náhodou..., ale radšej nejdem kuvikať!
sklenkova
14.08.05,17:32
Ten formulár je vraj len pre EU a Bulharsko tam ešte nieje,keď si poistená cez cestovku to stačí.My sme si ten E111 ani nevybavili.Čo by si chcela koľko poistiek,nemysli na to, užívaj si a všetko bude OK
ondrejvla
14.08.05,17:38
Ten formulár je vraj len pre EU a Bulharsko tam ešte nieje,keď si poistená cez cestovku to stačí.My sme si ten E111 ani nevybavili.Čo by si chcela koľko poistiek,nemysli na to, užívaj si a všetko bude OK
Ivka, ďakujem.
kukučka
14.08.05,18:42
Dúfam že ani do Chorvátska nemusím vybavovať ?
sklenkova
14.08.05,19:15
Ja neviem čo stále všetci rozmýšlate o formulári,pokial ste tzv. pripoistení cez cestovku alebo súkromne hoďte to za hlavu.Keby ste si prečítali zmluvu je tam dosť vysoké krytie a idete hádam dovolenkovať a nie preverovať lekárov a nemocnice.Kým sme neboli v EU nemal nikto problém a stačilo pripoistenie,koľkí cestovali aj bez poistenia a zrazu ste z toho nervózny.Myslím, že to robí tá cestovná horúčka.
Marína
16.08.05,22:15
Dúfam že ani do Chorvátska nemusím vybavovať ?V prípade potreby ho v Chorvátsku nevyužiješ, ale cestuješ predsa cez štáty EU(Rakúsko resp. Maďarsko).
Marína
16.08.05,22:17
Myslím, že to robí tá cestovná horúčka.Nie cestovná horúčka, ale skúsenosti.
kacena
17.08.05,05:18
Ja som bola akurát včera zisťovať v Apolle tiež ohľadom formuláru E111 pre šéfa , ktorý cestuje na dovolenku do Chorvátska. Povedali mi , že formulár E111 by mohol využiť akurát tak na cestu , pretože v Chorvátsku mu neplatí / nie je v EÚ/. A že odporúčajú vybaviť si komerčné poistenie a v tom prípade nepotrebuje ani E111 , nakoľko komerčné mu platí aj počas cesty.
Janca
17.08.05,05:31
Ondrejvla, ja letím 26.8. do Prímorska do hotela Černomorec. Cez CK som komplexne poistená, tak neuvažujem o ďalšom.
Vzhľadom k tomu, že naspäť ideme autobusom a prechádzame cez niektoré štáty EU, ten formulár som si dala vystaviť.
Kde ideš konkrétne Ty ? Bola by sranda, keby sme sa stretli niekde na pláži.