zuzanah3
03.09.09,08:06
Ahojte, viem, že tém ohľadne účtovania v spol. s. r. o. je tu strašne veľa. Nejaké skúsenosti s účtovaním v s. r. o. už mám, čo sa týka účtovania v priebehu vzniknutej s. r. o., ale chcela by som sa opýtať na špecifiká pri vzniku a "zábehu" s. r. o.

Stačí mi k návrhu na zápis priložiť len :
1/ spoločenskú zmluvu
2/ živnostenské listy
3/ podpisové vzory konateľov
4/ vyhlásenie správcu vkladu
5/ list vlastníctva nehnuteľnosti + súhlas o sídle ?????

Keď budem mať výpis z OR o vzniku s. r. o., tak môžem začať účtovať a to: otvoriť si Súvahu s počiatočnými stavmi, zaúčtovať ZI, zaregistrovať sa na DÚ ako platca dane z príjmu, ako zamestnávateľ, ako platca DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-12-2008-a.html) a ďalej v Sociálnej poisťovni a v zdravotných poisťovniach.

Chcem sa opýtať, ak viete o niečom špecifickom, čo je potrebné pri/po vzniku s. r. o. vykonať, keby ste mi poradili... aby som na niečo nezabudla.

Ďalej sa chcem opýtať, či je potrebné viesť sklad, nakoľko sa s. r. o. bude zaoberať stavebnou činnosťou, myslím si, že áno, ale v tomto nemám celkom jasno.

Ďakujem vám moc krát, poteší ma aj to, ak mi "iba" odporúčite nejaký link, kde by som našla povinnosti, ktoré sú so vznikom s. r. o. spojené :)