ZuzanaP
15.08.05,06:25
Ak strážnici majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas - pracujú od 19.00 h do 7. 00 h, patrí im mzda za sviatok a koľko hodín? Program mi vypočítal náhradu za sviatok za 4,8 hod.


Ten, ktorý odrobí sviatok 5.7, patrí mu príplatok za sviatok, či len mzda za odprac. hodiny.

Nepretržitú prevádzku som našla, ale nerovnomerne rozvrhnutú nie.
kaška
15.08.05,05:08
Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50% jeho priemerného zárobku (§ 122 Zákonníka práce).
Takže podľa mňa im patrí mzda aj príplatok za sviatok za toľko hodín, koľko vo sviatok odpracovali.
JankaF
25.08.05,06:44
t.z. že má príplatok za 7hodín / od 1,00h do 7,00hod./ Precho na sviatok po polnoci?
Stina
25.08.05,07:05
áno, keď pracuje v noci zo 4. na 5.7. patrí mu príplatok za sviatok 7 hodín
JankaF
25.08.05,13:29
ďakujem za potvrdenie mojej otázky o príplatku za sviatok. Bola to iba taká skúšobná, lebo som na porade prvý krát ako účastník a chcem si overiť, či správne postupujem.

Takže ako začiatočník, Vás všetkých pozdravujem a prosím o pomoc
pri riešení nasledovných problémov s ktorými nemám žiadnú skúsenosť, preto si chcem overiť , či som postupovala správne:

1. ako firma sme začali mať svoju vlastnú strážnu službu,kde zamestnanci pracujú nočné zmeny a víkendy.
Posudzujeme to ako nepretržitú prevádzku s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom a fond pracovnej doby je 37,5hod/ týždenne.
Nočné zmeny pracujú od 18.30hodhodín. - 6,00hod.ráno./ 11 hod + 0,5hod. prestávka/
Otázka: Je to správne?
Platím nočný príplatok za 8hod.ako majú odpracované za nočnú
zmenu / 22,00 - 6,00 /?

2, V pracovnej zmluve majú pomenovanie " Informačná služba" ,mzdu majú minimalnu 37,40 prvý stupeň obtiažnosti.
Otázka: Keď robia víkendy a nočné obstojí " Informačná služba " a prvý stupeň obtiažnosti, alebo ma byť pomenovanie " Strážna služba ", a stupeň obtiažnosti sa zvýši. / Lebo v popise práce majú rozpisanú zodpovednosť akoby zodpovedali za celú budovu. /
Janka6685
25.08.05,13:37
ďakujem za potvrdenie mojej otázky o príplatku za sviatok. Bola to iba taká skúšobná, lebo som na porade prvý krát ako účastník a chcem si overiť, či správne postupujem.

Takže ako začiatočník, Vás všetkých pozdravujem a prosím o pomoc
pri riešení nasledovných problémov s ktorými nemám žiadnú skúsenosť, preto si chcem overiť , či som postupovala správne:

1. ako firma sme začali mať svoju vlastnú strážnu službu,kde zamestnanci pracujú nočné zmeny a víkendy.
Posudzujeme to ako nepretržitú prevádzku s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom a fond pracovnej doby je 37,5hod/ týždenne.
Nočné zmeny pracujú od 18.30hodhodín. - 6,00hod.ráno./ 11 hod + 0,5hod. prestávka/
Otázka: Je to správne?
Platím nočný príplatok za 8hod.ako majú odpracované za nočnú
zmenu / 22,00 - 6,00 /?

2, V pracovnej zmluve majú pomenovanie " Informačná služba" ,mzdu majú minimalnu 37,40 prvý stupeň obtiažnosti.
Otázka: Keď robia víkendy a nočné obstojí " Informačná služba " a prvý stupeň obtiažnosti, alebo ma byť pomenovanie " Strážna služba ", a stupeň obtiažnosti sa zvýši. / Lebo v popise práce majú rozpisanú zodpovednosť akoby zodpovedali za celú budovu. /
Mám tiež strážnikov a platím im nočný príplatok za 8 hod, teda od 22,00 - 6,00.

Pomenovanie máme tak isto, že sú to strážnici a majú prvý stupeň. Keďže túto firmu sme prebrali od inej a oni to takto mali definované, tak som si myslela, že to tak môžem nechať aj ja.